Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Play wywołał wojnę na tani internet... Przejęcia zmienią komórkową branżę... Powolna informatyzacja firm... Prezes Hawe straci posadę... Przychody Facebooka przerosły oczekiwania analityków i zarządu... Parlament Europejski wezwał do ograniczenia roli rządów w Internecie... Jak dobrać pakiet usług telekomunikacyjnych dla firmy... W USA pracodawcy mogą kontrolować SMS-y i e-maile pracowników... Wiedźmin 2 zbiera nominacje...

COMPUTERWORLD

SOA: kolejny etap w związku IT i biznesuArchitektura SOA, to dziś nie tylko dodatkowe narzędzie pozwalające na integrację różnych systemów informatycznych. To także rozwiązanie ułatwiające zaprowadzenie porządku w korporacyjnym środowisku aplikacyjnym.

http://p1.idg.pl/r/88a33

Parlament Europejski wezwał do ograniczenia roli rządów w InternecieParlament Europejski w przegłosowanej właśnie rezolucji o zarządzaniu Internetem wezwał rządy Państw Członkowskich do powstrzymania się od prób cenzurowania oraz centralnego sterownia siecią tak, by pozostał on jednym z głównych narzędzi dla realizacji wolności słowa i swobodnej wymiany gospodarczej.

http://p1.idg.pl/r/96d70

TED: Margaret Gould Stewart wyjaśnia jak YouTube zarządza prawami autorskimiMargaret Gould Stewart wyjaśnia jak YouTube radzi sobie z piractwem w Sieci, w jaki sposób sprawdza codziennie dodawane przez użytkowników pliki o łącznej długości 100 lat i jak na tym wszystkim można zarobić.

http://p1.idg.pl/r/404b9

HP tworzy społeczność dla pracowników ITPlatforma nazywa się 48Upper. HP deklaruje, że witryna ma pomóc w przełamaniu stereotypu osób pracujących w IT jako pesymistów i introwertyków. Narzędzie pozwoli na koordynowanie pracy działów IT i wymianę wiedzą i doświadczeniami.

http://p1.idg.pl/r/58142

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Powolna informatyzacja firmMałe i średnie przedsiębiorstwa niechętnie wymieniają komputery na nowe.

http://www.rp.pl/artykul/9211,496233_Powolna_informatyzacja_firm.html

GAZETA PRAWNA

Play wywołał wojnę na tani internetOperatorzy obniżyli ceny mobilnego dostępu do sieci nawet do 29 zł. Dalszych spadków cen już jednak nie będzie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/430110,play_wywolal_wojne_na_tani_internet.html

Jak dobrać pakiet usług telekomunikacyjnych dla firmy?Kupowanie usług telekomunikacyjnych w pakiecie od jednego dostawcy jest zazwyczaj tańsze niż nabywanie tych samych usług od różnych operatorów. Decydując się na wybór dostawcy, przedsiębiorca nie powinien jednak kierować się tylko ceną.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/429813,jak_dobrac_pakiet_uslug_telekomunikacyjnych_dla_firmy.html

PULS BIZNESU

Prezes Hawe straci posadęW spółce wkrótce zmieni się prezes. Roberta Kwiatkowskiego zastąpi Krzysztof Witoń, były prezes Exatela.

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/21/Prezes_Hawe_straci_posade

W USA pracodawcy mogą kontrolować SMS-y i e-maile pracownikówPracodawcy mogą monitorować SMS-y i e-maile swoich podwładnych, wysyłane ze służbowych komputerów i telefonów komórkowych w czasie pracy, jeśli podejrzewają naruszenie ustalonych reguł ich użycia - orzekł amerykański Sąd Najwyższy.

http://www.pb.pl/a/2010/06/18/W_USA_pracodawcy_moga_kontrolowac_SMS-y_i_e-maile_praco

PARKIET

Karen, Komputronik, Techmex: Do głosu zaczynają dochodzić sprzedający Piątkowa sesja przez większą część była kopią czwartkowej, jeśli chodzi o zachowanie się kursów Karenu i Komputronika.

http://www.parkiet.com/artykul/940963_Karen__Komputronik__Techmex__Do_glosu_zaczynaja_dochodzic_sprzedajacy__.html

Optimus: Wiedźmin 2 zbiera nominacjeWiedźmin 2 - gra komputerowa nad którą pracuje CD Projekt, podmiot zależny Optimusa, ma szansę zdobyć nagrodę w kategorii "Najlepsza gra PC targów E3", które właśnie trwają w Los Angeles.

http://www.parkiet.com/artykul/940574_Optimus__Wiedzmin_2_zbiera_nominacje.html

Przejęcia zmienią komórkową branżę Plusowi, Orange i Erze będzie się trudno od siebie odróżnić - uważają eksperci. Sposobem na zdystansowanie konkurencji może być duże przejęcie.

http://www.parkiet.com/artykul/940500_Przejecia_zmienia_komorkowa_branze__.html

NetWorld

Problemy z routerami WLAN i sposoby ich rozwiązywaniaTrudno sobie dzisiaj wyobrazić aby jakaś firma (nawet mała czy też biuro domowe) mogła dzisiaj prawidłowo funkcjonować, nie oferując swoim pracownikom oraz klientom bezprzewodowego, szerokopasmowego dostępu do internetu. Wydawałoby się, że po blisko dziesięciu latach rozwijania tej technologii bezprzewodowe routery pracują na tyle intuicyjnie, że ich skonfigurowanie nie powinno nikomu przysparzać większych kłopotów. Niestety, użytkownicy mają z tym dalej problemy.

http://p1.idg.pl/r/a9ea9

Backup

Server

LiteSpeed for SQL Server to nowa wersja oprogramowania Quest Software do szybkiego wykonywania kopii zapasowych oraz odtwarzania danych SQL Server.

http://p1.idg.pl/r/c5d47

Monitorowanie sieci i aplikacjiFoglight NMS (Network Management System) to nowe narzędzie Quest Software, ułatwiające zarządzanie siecią i rozwiązywanie problemów z działaniem aplikacji oraz usług sieciowych.

http://p1.idg.pl/r/60d62

InternetStandard

ClickAd z BluetoothFirma ClickAd podpisała umowę brokerską w zakresie sprzedaży reklam z notowaną na NewConnect ProxyAd (PXY).

http://p1.idg.pl/r/4cc23

Facebook: ok. 800 mln dol w ubiegłym rokuPrzychody Facebooka w 2009 r. przerosły oczekiwania zarówno analityków jak i zarządu firmy.

http://p1.idg.pl/r/06287