Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Grupa TP wybrała kolejnych strategicznych dostawców IT... W czerwcu zostanie ogłoszony pierwszy z tegorocznych wielkich państwowych przetargów IT... Pierwszy w Europie bankomat biometryczny stanął w Warszawie... W lipcu elektroniczny nabór wniosków na e-usługi... E-płatności mają być dla eCardu żyłą złota... Comp bierze udział w przetargu na elektroniczne kajdanki w Czechach... Przetasowania w branży kablowej...

COMPUTERWORLD

Antywirus może być zagrożeniem

Błąd w implementacji oprogramowania antywirusowego może narażać system na ataki - od pominięcia ochrony, do przejęcia kontroli nad systemem włącznie. Takim atakiem jest podmiana argumentów.

http://p1.idg.pl/r/f73de

Polecamy: 10 aplikacji na Androida

Google Android jest bezpośrednią konkurencją dla słynnego systemu operacyjnego iPhone OS. O sukcesie iPhone'a przesądziła możliwość pisania na niego mniej lub bardziej przydatnych aplikacji. Tą samą drogą podąża Android. Oto 10 aplikacji, które mogą przydać się użytkownikom Google Androida.

http://p1.idg.pl/r/a53e3

Grupa TP wybrała kolejnych strategicznych dostawców IT

Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel podpisały kolejne, trzyletnie umowy ramowe z dostawcami usług informatycznych. Partnerem strategicznym w obszarze systemów zarządzania relacjami z klientem została firma Capgemini Polska, a w obszarach systemów rozliczeniowych oraz business intelligence Grupa TP będzie współpracować z Asseco Poland.

http://p1.idg.pl/r/c1207

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Teleinformatyczne łowy

W czerwcu ma zostać ogłoszony pierwszy z tegorocznych wielkich państwowych przetargów informatycznych - dowiedziała się "Rz". Na realizację wartego 0,5 mld zł systemu łączności dla służb ratowniczych ostrzą sobie zęby firmy z Polski i zagranicy.

http://www.rp.pl/artykul/490444_Informatyczne_lowy.html

Cenzura jak w Chinach?

Do zablokowania witryny internetowej wystarczy wniosek urzędnika - alarmują internauci.

http://www.rp.pl/artykul/490482_Cenzura_jak_w_Chinach_.html

E-samorząd Radcowski, czyli wszystko w sieci

Krajowa Rada Radców Prawnych podpisała największy w historii samorządu kontrakt z firmą informatyczną Confido. Ma ona zbudować system obsługi nie tylko krajowej rady, ale także 18 izb radców prawnych.

http://www.rp.pl/artykul/4,489885_Radcowie_w_sieci__.html

Przetasowania w branży kablowej

Multimedia Polska, trzeci gracz na rynku kablówek, wkrótce może kupić jednego z konkurentów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,490435_Przetasowania_w_branzy_kablowej.html

E-płatności mają być dla eCardu żyłą złota

Po sprzedaży bankomatów eCard skoncentruje się na obsłudze e-płatności i mikropłatności. Zarząd liczy, że już przyszły rok spółka zakończy zyskiem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,490431_E_platnosci_maja_byc__dla_eCardu_zyla_zlota.html

GAZETA PRAWNA

Co drugi Polak chciałby mieć własny biznes

Co drugi Polak (49 proc.) chciałby prowadzić własny biznes - wynika z najnowszego sondażu Eurobarometru. To oznacza, że duch przedsiębiorczości jest w Polsce większy niż unijna średnia. O własnej działalności gospodarczej marzy 45 proc. mieszkańców UE.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/426410,co_drugi_polak_chcialby_miec_wlasny_biznes.html

PULS BIZNESU

PARP: W lipcu elektroniczny nabór wniosków na e-usługi

15 lipca ogłoszony będzie pierwszy i jedyny w tym roku internetowy nabór wniosków na unijne dofinansowanie e-usług - powiedziała prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak. Nabór rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 30 września.

http://www.pb.pl/a/2010/06/04/PARP_W_lipcu_elektroniczny_nabor_wnioskow_na_e-uslugi

PARKIET

Comp chciałby założyć Czechom e-kajdanki

Firma bierze udział w przetargu na budowę systemu dozoru elektronicznego (tzw. elektronicznych kajdanek) w Czechach.

http://www.parkiet.com/artykul/936249_Comp_chcialby_zalozyc_Czechom_e_kajdanki.html

ŻYCIE WARSZAWY

Pieniądze wypłaca na dotyk palca

Pierwszy w Polsce i Europie bankomat biometryczny, czyli skanujący naczynia krwionośne w palcu użytkownika, stanął przy ulicy Płockiej.

http://www.zw.com.pl/artykul/483234_Pieniadze_wyplaca_na_dotyk_palca.html

NetWorld

Jak zwiększyć wydajność sieci. 10 porad

Monitorowanie sieci komputerowej i optymalizowanie jej pracy nie jest łatwym zadaniem. Prezentujemy 10 pomysłów, pozwalających stosunkowo niewielkim nakładem pracy, identyfikować wąskie gardła występujące w sieci komputerowej oraz zwiększać jej przepustowość.

http://p1.idg.pl/r/efa08

Oracle: nowa wersja platformy MySQL Enterprise

Nowa wersja zawiera oprogramowanie MySQL Enterprise Monitor 2.2 z rozbudowaną funkcją monitorowania wydajności obsługi kwerend.

http://p1.idg.pl/r/6ee4c

Karta płatnicza z ekranem i klawiaturą wygeneruje hasło jednorazowe

Visa wprowadza karty płatnicze wyposażone w mały wyświetlacz, klawiaturę numeryczną i generator haseł jednorazowych. Technologia ma zapewnić ochronę użytkowników kart przed wszelkiego rodzaju cyber-przestępstwami.

http://p1.idg.pl/r/b7a3f