Poniedziałkowy Przegląd Prasy

iPad ciągle poza Polską... Serwisy społecznościowe przyciągają cyberprzestępców... Blisko 60% CIO korzysta z przetwarzania w chmurze... Walka o e-płatności... W Techmeksie może wkrótce zgasnąć światło... Nowa generacja GPS... Przewodnik bezpiecznego korzystania z Google... Klienci e-sklepów będą mogli wykupić ubezpieczenie... Bill Gates ratuje polskie biblioteki...

COMPUTERWORLD

Dobre zwolnienie dobrego pracownikaPolskie stocznie mają po upadku do zaoferowania gospodarce jeszcze to, co najcenniejsze - doświadczonych pracowników, w tym informatyków. W jaki sposób są oni przygotowywani do szukania nowej pracy? Rozmawiamy o tym z prowadzącymi program outplacement w Stoczni Gdynia SA i Stoczni Szczecińskiej Nowa sp. z o.o.

http://p1.idg.pl/r/39abb

Blisko 60% CIO korzysta z przetwarzania w chmurzePrawie 60% europejskich CIO korzysta z usług w chmurze, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy - wynika z badań IDC. Usługi w modelu "cloud" rozpowszechniły się bardziej niż tego oczekiwano.

http://p1.idg.pl/r/69765

Menedżerowie IT stresują się odzyskiwaniem utraconych danychDla ponad połowy ankietowanych menedżerów IT w sektorze MŚP perspektywa

jest stresująca lub bardzo stresująca. Powodem są głównie nieefektywne polityki tworzenia kopii zapasowych i w wielu organizacjach, a także potencjalne skutki utraty danych dla efektywności i przychodów przedsiębiorstwa.

http://p1.idg.pl/r/04f22

Tablety będą wypierały czytniki e-książekW ciągu najbliższych trzech latach sprzedaż czytników e-książek będzie rosła - w 2013 r. na całym świecie sprzedanych zostanie łącznie ok. 14 mln takich urządzeń. Ale później ich popularność zacznie powoli spadać (o 7% w roku 2014) - bo z rynku zaczną wypierać je tablety i inne urządzenia wielofunkcyjne.

http://p1.idg.pl/r/23ff8

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Walka o e-płatnościTylko około 30 proc. handlu w polskim Internecie odbywa się dzięki elektronicznym płatnościom. Ofensywę na tym rynku zapowiada rodzimy PayU.

http://www.rp.pl/artykul/9211,487511_Walka_o_e_platnosci.html

Hitachi stawia na biznes z firmamiFirma kojarzona w Polsce ze sprzętem elektronicznym dzisiaj koncentruje się na przemyśle ciężkim, energetyce oraz kolei.

http://www.rp.pl/artykul/9211,487509_Hitachi_stawia_na_biznes__z_firmami_.html

Zakupy w sieci będą bezpieczneKlienci e-sklepów będą mogli wykupić ubezpieczenie gwarantujące zwrot pieniędzy, jeśli towar do nich nie dotrze.

http://www.rp.pl/artykul/9211,486742_Zakupy_w_sieci__beda_bezpieczne.html

Nowa generacja GPSPierwszy z nowej generacji satelitów nawigacyjnych systemu zamówionych przez amerykańskie siły powietrzne już jest na orbicie.

http://www.rp.pl/artykul/486963_Nowa_generacja_GPS_.html

Firma z przymusuStartując z biznesem, obawiamy się biurokracji, braku klientów oraz nieuczciwych kontrahentów.

http://www.rp.pl/artykul/2,487566_Firma_z_przymusu.html

GAZETA PRAWNA

Bill Gates ratuje polskie biblioteki"Program rozwoju bibliotek" sponsorowany przez założyciela Microsoftu został poszerzony o pomoc dla powodzian. Komputery, drukarki, oprogramowanie i dostęp do internetu trafią w sumie do 3350 placówek w małych miejscowościach.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/425055,bill_gates_ratuje_polskie_biblioteki.html

iPad ciągle poza PolskąRuszyła sprzedaż tabletu Apple’a w Japonii i Kanadzie, a także w Wielkiej Brytanii, we Francji, Włoszech, w Niemczech i Hiszpanii. Polska ciągle czeka na swoją kolej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/425071,ipad_ciagle_poza_polska.html

Mazowsze szykuje koszmar starającym się o dotacjeKto pierwszy, ten lepszy - w ten sposób władze Mazowsza chcą przydzielać unijne dotacje. Tak samo dzieliła pieniądze Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Skończyło się komitetem kolejkowym, koczowaniem na chodnikach i handlem miejscami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/425057,mazowsze_szykuje_koszmar_starajacym_sie_o_dotacje.html

Jak nie stracić na koncie internetowymPrzez ostatnie kilka miesięcy, znacznie powiększyły się możliwości wyboru konta internetowego. Coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty ten nowoczesny rodzaj rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. W jaki sposób z niego korzystać, aby okazało się tańsze od klasycznego rachunku?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/424837,jak_nie_stracic_na_koncie_internetowym.html

Sprzedawanie w sieci żywności ma przyszłośćInternetowe sklepy spożywcze nie narzekają na brak klientów. Prognozy wzrostu rynku zachęcają przedsiębiorców do wchodzenia w ten biznes. Na początku trzeba się jednak liczyć z ogromnymi wydatkami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/424755,sprzedawanie_w_sieci_zywnosci_ma_przyszlosc.html

PARKIET

W Techmeksie może wkrótce zgasnąć światłoWalczący o przetrwanie Techmex jest w coraz gorszej kondycji finansowej. Od dłuższego czasu nie płaci rachunków za media

http://www.parkiet.com/artykul/933812_W_Techmeksie_moze_wkrotce_zgasnac_swiatlo.html

UKE: kablówki mogą być zakłócaneSą przypadki, w których LTE - technologia, w którą chcą inwestować sieci komórkowe - zrywa sygnał sieci kablowych. UPC alarmuje. Multimedia są spokojne.

http://www.parkiet.com/artykul/934257_UKE__kablowki_moga_byc_zaklocane_.html

Serwisy społecznościowe przyciągają cyberprzestępcówAż 44 proc. użytkowników serwisów społecznościowych, jak wynika z badań firmy Symantec, padło ofiarą cyberprzestępców.

http://www.parkiet.com/artykul/933238_Serwisy_spolecznosciowe_przyciagaja_cyberprzestepcow.html

NetWorld

Dane jak ropa: czy jesteśmy przygotowani na prawdziwą katastrofę?Pokusa potencjalnych zysków w dziedzinie ekonomii informacyjnej, w połączeniu z oczywistą łatwością gromadzenia danych i brakiem odpowiednich regulacji w tym zakresie, tworzy klimat lekkomyślności, w którym "wylew danych" w skali porównywalnej z incydentem na platformie BP wydaje się nie tylko prawdopodobny, ale i nieuchronny!

http://p1.idg.pl/r/ec85f

Przewodnik bezpiecznego korzystania z GoogleJak często uzmysławiamy sobie, że Google może zapisywać i przechowywać każdą frazę, którą wpisaliśmy do ramki wyszukiwania? Istnieje przecież szansa, że ujawnienie takich informacji może poważnie narazić naszą reputację. A Gmail, czy kiedykolwiek wysyłaliśmy za pomocą tej usługi wrażliwe informacje? A co z danymi biznesowymi przechowywanymi w Google Docs?

http://p1.idg.pl/r/bae66

Dynamiczny wzrost produkcji układów Wi-FiFirma analityczna ABI Research przewiduje, że w 2010 r. na rynek trafi ponad 770 mln sztuk układów scalonych Wi-Fi, to jest o 33% więcej niż w 2009 r. Ok. 60% układów będzie wspierać najnowszą technologię 802.11n, a pozostałe 40% technologie 802.11a, b i g.

http://p1.idg.pl/r/bf056