Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Vobis planuje konsolidację rynku... Policja oszczędza dzięki elektronicznym aukcjom... Rok 2012 rokiem sieci 4G... Kolejne banki proponują, by płacić rachunki za pomocą telefonów... PARP ma problem z rozstrzygnięciem konkursu... Działy IT obawiają się braku kontroli w cloud computing... Warta mocno wchodzi w internet i stawia na portale społecznościowe...

COMPUTERWORLD

Urzędnicy stosują różne normy ekologiczne

Ministerstwo Gospodarki pracuje nad zasadami realizacji "zielonych przetargów" analizując rozwiązania z krajów europejskich. Na razie uwzględnienie kryterium "green IT" w polskich przetargach jest dobrowolne i zależy od świadomości urzędników.

http://p1.idg.pl/r/d9906

SAP przejął Sybase - co to oznacza dla klientów?

Klienci i partnerzy firmy Sybase z pewnością zastanawiają się teraz, co stanie się z jej rozwiązaniami po tym, jak przejął ją SAP. Odpowiedzi na niektóre pytania są tak naprawdę dość proste - ale inne kwestie nie są tak oczywiste...

http://p1.idg.pl/r/2dc7a

Działy IT obawiają się braku kontroli w cloud computing

Podczas gdy większość amerykańskich firm nadal uważa listę klientów i inne firmowe dane za najbardziej wartościowe aktywa, większość trzyma je z dala od bezpiecznych centrów danych. To będzie musiało się zmienić.

http://p1.idg.pl/r/4b815

Hakerzy mogą odłączyć w samochodzie hamulce, silnik i...

Specjaliści przyjrzeli się systemom elektronicznym, w które są wyposażone współczesne samochody. Okazuje się, że mają one poważne problemy z bezpieczeństwem.

http://p1.idg.pl/r/1945d

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200. link:http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Błędy opóźniają dotacje

Większość wniosków o płatność składanych przez firmy w regionach wymaga korekt. Zdarzają się wnioski nawet ze 100 błędami. Korekty opóźniają wypłatę dotacji przedsiębiorcom.

http://www.rp.pl/artykul/9211,480848_Bledy_opozniaja__dotacje.html

Vobis planuje konsolidację rynku

Firma chce rozmawiać o połączeniu sił z Komputronikiem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,480844_Vobis_planuje_konsolidacje_rynku_.html

Jeden projekt czy niezależne inwestycje

Najpopularniejszy wśród przedsiębiorców konkurs w programie "Innowacyjna gospodarka" wciąż nie jest ostatecznie rozstrzygnięty.

http://www.rp.pl/artykul/9211,480822_Jeden_projekt_czy_niezalezne_inwestycje.html

GAZETA PRAWNA

Banki i operatorzy komórkowi proponują, by płacić rachunki za pomocą telefonów

W tym tygodniu do batalii o klientów zainteresowanych płatnościami przy wykorzystaniu komórek ruszy mBank. Według naszych informacji podpisał on umowę z międzynarodowym systemem płatności mobilnych Hal-Cash, który właśnie wszedł na polski rynek. Po mBanku będą następni. Z informacji "DGP" wynika, że Hal-Cash rozmawia m.in. z PKO BP.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/421421,banki_i_operatorzy_komorkowi_proponuja_by_placic_rachunki_za_pomoca_telefonow.html

Załóż stronę internetową i zrób za darmo pierwszą kampanię reklamową

Internautów w Polsce przybywa bardzo szybko. Już tylko 15 proc. z nich deklaruje, że nie robi zakupów w internecie. Ale jednocześnie zaledwie połowa małych przedsiębiorstw ma swoje witryny. Dlatego potrzebna jest rewolucja.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/421120,zaloz_strone_internetowa_i_zrob_za_darmo_pierwsza_kampanie_reklamowa.html

Warta mocno wchodzi w internet. Stawia na portale społecznościowe

Warta, jeden z największych polskich ubezpieczycieli, chce mocniej wejść w internet. Planuje w ten sposób pozyskiwać nowych klientów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/420965,warta_mocno_wchodzi_w_internet_stawia_na_portale_spolecznosciowe.html

PULS BIZNESU

Policja umie kupować taniej

Mała modernizacja, a korzyści — wielkie. Dzięki aukcjom elektronicznym Policja oszczędza miliony. Ceny w przetargach spadły nawet o 70 proc.

http://www.pb.pl/2/a/2010/05/17/Policja_umie_kupowac_taniej

NetWorld

Wiodący dostawcy rozwiązań IT opartych na chmurach

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie do działów IT technologii opartych na chmurach obliczeniowych, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Na rynku funkcjonuje obecnie wielu producentów oprogramowania, które wykorzystuje technologię "cloud". Są to zarówno firmy udostępniające użytkownikom chmury, jak i dostawcy narzędzi ułatwiających zadanie zarządzania chmurami (zasobami i usługami). A oto krótka prezentacja 15 takich firm.

http://p1.idg.pl/r/16e9b

Internet 3D, infrastruktura dla chmury i ekoprocesory

Ponad 20 projektów i programów badawczych realizowanych w Intel Labs Europe, obejmujących eko-technologie, internet z elementami 3D, infrastrukturę dla cloud computing - zaprezentowano dziennikarzom 4 i 5 maja w Brukseli podczas pierwszej europejskiej edycji konferencji Research@Intel, wcześniej organizowanej tylko w USA.

http://p1.idg.pl/r/6e069

Rok 2012 rokiem sieci 4G

Na koniec 2009 roku w zasięgu sieci 4G było 480 mln osób w 65 krajach. Na koniec 2012 roku w jej zasięgu będzie już miliard osób.

http://p1.idg.pl/r/32f97