Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Zatrzymania w zarządzie PTC... 38 milionów Polaków korzysta z ponad 45 mln telefonów komórkowych... Elektroniczna rewolucja w wydawaniu recept... Cztery firmy odpadły z gry o budowę elektronicznym mytem... Oxford stworzył antyGoogle... Rząd jednak wpuszcza iPada do Izraela... Dziewczyny częściej wysyłają smsy...

COMPUTERWORLD

Przesyłka sama dotrze do celuDzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnych technologii IT koncepcja inteligentnej przesyłki już niebawem może doczekać się praktycznej realizacji.

http://p1.idg.pl/r/e658b

Zatrzymania w zarządzie PTCCentralne Biuro Śledcze zatrzymało jednego z członków zarządu i dwóch pracowników Polskiej Telefonii Cyfrowej. Prokuratura przedstawiła im zarzuty działania na szkodę spółki.

http://p1.idg.pl/r/116a4

Wyniki Microsoftu i zmiany na liście S&P 500Microsoft podsumował trzeci kwartał roku obrachunkowego, który zakończył się 31 marca. Firma uzyskała bardzo dobre wyniki, głównie dzięki doskonałej sprzedaży systemu operacyjnego Windows 7. Jednocześnie Apple wyścignęło firmę z Redmond na liście 500 największych przedsiębiorstw.

http://p1.idg.pl/r/8f268

Kradzież tożsamości w Facebooku - 1,5 mln kont do sprzedaniaInternetowy przestępca przedstawiający się jako Killros ma do sprzedania 1,5 mln skradzionych kont użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Ceny zaczynają się od 25 USD za 1000 kompletów login + hasło.

http://p1.idg.pl/r/1a527

BYWALEC

Czy będzie zmiana dyrektora generalnego IBM Polska?Zmiana szefa polskiego oddziału Big Blue to temat zawsze aktualny. Niezależnie od tego, kto w danej chwili pełni tę funkcję i jak sobie radzi, o nieuchronnej zmianie dyrektora generalnego plotkuje się bezustannie. Anna Sieńko nie może liczyć na lepsze traktowanie niż poprzednicy.

http://p1.idg.pl/r/84258

RZECZPOSPOLITA

Elektroniczna rewolucja w wydawaniu receptDzięki systemowi każdy lekarz ma od razu wiedzieć, jakie leki i od jak dawna przyjmuje chory.

http://www.rp.pl/artykul/2,467103_Elektroniczna_rewolucja_w_wydawaniu_recept.html

Rząd jednak wpuszcza iPada do IzraelaChoć partia pierwszych 20 sztuk została zatrzymana przez celników to ostatecznie Izraelczycy będą mogli je kupować.

http://www.rp.pl/artykul/9211,466849_Rzad_jednak_wpuszcza_iPada_do_Izraela.html

GAZETA PRAWNA

Cztery firmy odpadły z gry o myto. Kulczyk nadal w grzeZmniejsza się lista chętnych w przetargu stulecia ogłoszonego na budowę i zarządzania elektronicznym mytem na polskich drogach. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czterech chętnych nie spełniło kryteriów przetargu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/416067,cztery_firmy_odpadly_z_gry_o_myto_kulczyk_nadal_w_grze.html

38 milionów Polaków korzysta z ponad 45 mln telefonów komórkowychOperatorzy telefonii komórkowej na koniec I kw. br. mieli 45,233 mln abonentów (aktywnych kart SIM), poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS) w piątek.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/416072,38_milionow_polakow_korzysta_z_ponad_45_mln_telefonow_komorkowych.html

PULS BIZNESU

Oxford stworzył antyGoogle, niestety dostępny za kasęWydawnictwo Oxford University Press stworzyło wyszukiwarkę, która szybko otrzymała nieformalną nazwę antyGoogle. Zamiast masy niepotrzebnych informacji, użytkownicy otrzymują tylko przygotowaną przez ekspertów esencję.

http://www.pb.pl/a/2010/04/23/Oxford_stworzyl_antyGoogle_niestety_dostepny_za_kase

Dziewczyny częściej wysyłają smsyZ raportu Pew Research Center dotyczącego komunikowania się nastolatków wynika, że to dziewczyny częściej niż chłopcy piszą smsy.

http://www.pb.pl/a/2010/04/23/Dziewczyny_czesciej_wysylaja_smsy