Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Anioły biznesu inwestują 4 - 5 mld euro rocznie... W ciągu roku wolumen spamu wzrósł o 6 proc... W regionach wartość wniosków o dotacje przekroczyła już łączną pulę środków... W ubiegłym roku sprzedano audiobooki za 19,9 mln zł... Operatorzy komórkowi walczą z wyłudzeniami na kondolencje... Nadużycia w fabrykach produkujących myszki dla Microsoftu...

COMPUTERWORLD

Trudna współpraca

Współpraca uczelni wyższych z biznesem - choć bardzo potrzebna - obarczona jest wieloma problemami i barierami. Na szczęście są też przykłady szkół, które próbują i którym się udaje. Także w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/9441e

Wirtualna rzeczywistość a nagłe, narodowe tragedie

Dramatyczne wydarzenia ostatnich dni ukazują, że obawy o przyszłość ludzkości więzionej w uzależnieniach od cyfrowej, wirtualnej rzeczywistości są niepotrzebne, bo nie mieszczą się w realiach naturalnych, społecznych potrzeb. Kiedy dzieje się coś naprawdę ważnego, wolimy przeżywać to wspólnie.

http://p1.idg.pl/r/03258

BYWALEC

Głębsze zmiany w Sygnity

Jacek Kaczyński został powołany na stanowisko dyrektora generalnego ds. realizacji w Sygnity. Będzie opowiadał za proces wsparcia realizacji projektów informatycznych podejmowanych przez Grupę oraz monitorowanie ich przebiegu. Do obowiązków Jacka Kaczyńskiego będzie należał również nadzór nad przydzielaniem zasobów do realizacji poszczególnych projektów oraz nadzór nad pracą dwóch jednostek organizacyjnych Grupy - Biura Wsparcia Realizacji oraz Centralnego Zespołu Kompetencyjnego.

http://bywalec.computerworld.pl/news/358114.html

RZECZPOSPOLITA

Regiony dobre w dotacjach

Wartość wniosków o dotacje przekroczyła już łączną pulę środków. Regiony podpisały umowy na prawie 40 proc. z dostępnych 64 miliardów złotych. 1583 projekty już zakończono.

http://www.rp.pl/artykul/9211,463652_Regiony_dobre_w_dotacjach.html

Kryzys nie podciął skrzydeł aniołom biznesu

Mimo kryzysu wartość inwestycji aniołów biznesu w Europie to wciąż 4 - 5 mld euro rocznie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,463665_Kryzys_nie_podcial__skrzydel_aniolom_biznesu.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy komórkowi walczą z wyłudzeniami na kondolencje

Tuż po katastrofie w Smoleńsku rozmnożyły się strony internetowe z kondolencjami, które można było wykupić, wysyłając SMS. Cena - bagatela, nawet 30 złotych.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/414613,operatorzy_komorkowi_walcza_z_wyludzeniami_na_kondolencje.html

Milion książek do słuchania

W ubiegłym roku sprzedano w Polsce audiobooki za 19,9 mln zł - wynika z raportu Nexto.pl. Wobec roku 2008 oznacza to wzrost o 18,5 proc.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/414625,milion_ksiazek_do_sluchania.html

GAZETA WYBORCZA

Nadużycia w fabrykach produkujących myszki dla Microsoftu?

Amerykański koncern bada doniesienia, że w chińskich fabrykach produkujących m.in. komputerowe myszki oraz kamery dla Microsoftu, wykorzystuje się młodocianych.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7784263,Naduzycia_w_fabrykach_produkujacych_myszki_dla_Microsoftu_.html

PULS BIZNESU

8 przyszłych gwiazd Doliny Krzemowej

Dolina Krzemowa ma swoje gwiazdy. Niektóre świeciły kiedyś, inni mają swoje pięć minut teraz, ale są też takie, które dopiero zabłysną pełnym blaskiem. Czy ktoś z listy przyszłych gwiazd Doliny Krzemowej stworzonej przez "Newsweeka" to następny Bill Gates lub Steve Jobs?

http://www.pb.pl/a/2010/04/18/8_przyszlych_gwiazd_Doliny_Krzemowej

NetWorld

W ciągu roku wolumen spamu wzrósł o 6 proc.

Mimo wysiłków specjalistów od spraw bezpieczeństwa zmierzających do ograniczenia rozmiaru zjawiska spamu, zaczął on znowu przyrastać. Według Postini, oddziału filtracji spamu Google, wolumen niechcianych wiadomości pocztowych w pierwszym kwartale br. był wyższy o ok. 6 proc. niż rok wcześniej.

http://p1.idg.pl/r/3e519