Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Comarch wygrał kontrakt dla NBP... Nowy prezes zarządu S&T Services Polska... Ruszyła aukcja licencji 3G w Indiach... Logo Ery do renowacji, pełny rebranding nie w tym roku... Darmowy Microsoft Office od czerwca dla każdego... France Telecom stawia na Afrykę i Środkowy Wschód... W e-dotacjach czas nie będzie miał znaczenia... Elektronicznych faktur wciąż mało... 10 najlepszych zespołów z Polski w projektowaniu oprogramowania...

COMPUTERWORLD

Zginęli najważniejsi urzędnicy, państwo nadal działa

W katastrofie lotniczej prezydenckiego samolotu Tu-154 M zaginęły najważniejsze osoby w państwie: prezydent, prezes NBP, najwyżsi oficerowie Wojska Polskiego. Prawo przewiduje procedury przekazania władzy.

http://p1.idg.pl/r/76dae

Warunki udanego projektu

Co jest konieczne, by prowadzony w organizacji projekt zakończył się sukcesem? Mówi o tym 7 zasad, które znalazły się w nowej wersji PRINCE2.

http://p1.idg.pl/r/379d3

Nowy prezes zarządu S&T Services Polska

Na stanowisko prezesa zarządu polskiego oddziału firmy S&T Services mianowany został Maciej Wiśniewski. Magdalena Taczanowska, dotychczasowa prezes spółki obejmie stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży.

http://p1.idg.pl/r/57d3b

Wyciśnij więcej z IT - nasz konkurs rozstrzygnięty

Dobiegł końca konkurs Computerworld, którego główną nagrodą był bardzo wydajny serwer. Bardzo mile zaskoczył nas szeroki odzew czytelników, którzy licznie wzięli w nim udział. Chociaż zwycięzca jest tylko jeden, warto przyjrzeć się jak głosowali wszyscy, którzy brali udział w tym konkursie, odpowiadając na nasze pytania.

http://p1.idg.pl/r/6071b

10 najlepszych zespołów z Polski w projektowaniu oprogramowania

Będą one rywalizować o prawo reprezentowania Polski w kategorii Projektowanie Oprogramowania podczas światowych finałów Imagine Cup, konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft.

http://p1.idg.pl/r/12352

BYWALEC

Nowy szef na Batorego

Po świątecznym weekendzie kolejne informacje z Batorego, gdzie od marca rządzi Piotr Kołodziejczyk.

http://p1.idg.pl/r/5394c

RZECZPOSPOLITA

W e-dotacjach czas nie będzie miał znaczenia

Nowe kryteria oceny projektów umożliwią utworzenie ich listy rankingowej. Data wpływu wniosku nie będzie już miała znaczenia. Do końca tego roku odbędzie się tylko jeden konkurs na e-projekty.

http://www.rp.pl/artykul/9211,460292_W_e_dotacjach_czas_nie_bedzie_mial_znaczenia_.html

Elektronicznych faktur wciąż mało

Papierowe faktury są zmorą firm. W co piątej miesięcznie rozlicza się ponad 100O dokumentów. Jednak niewiele z nich korzysta z elektronicznego obiegu faktur.

http://www.rp.pl/artykul/9211,460286_Elektronicznych__faktur_wciaz_malo_.html

Darmowy Microsoft Office od czerwca dla każdego

Microsoft Office, najpopularniejszy pakiet oprogramowania biurowego na świecie, od 12 maja będzie dostępny za darmo.

http://www.rp.pl/artykul/9211,460271_Darmowy_Microsoft_Office_od_czerwca_dla_kazdego.html

PULS BIZNESU

Comarch wygrał kontrakt dla NBP

Comarch wygrał przetarg organizowany przez Narodowy Bank Polski na dostawę aktualizacji i uzupełnienie licencji oprogramowania Microsoft w ramach trzyletniego programu licencyjnego Microsoft Enterprise i Microsoft Select oraz obsługę tego programu. Wartość oferty złożonej przez spółkę to 13,5 mln zł brutto.

http://www.pb.pl/a/2010/04/09/Comarch_wygral_kontrakt_dla_NBP

Ruszyła aukcja licencji 3G w Indiach

Brytyjski gigant telekomunikacyjny Vodafone oraz hinduski Bharti Airtel, numer "1" na indyjskim rynku telefonii mobilnej, mogą zapłacić indyjskiemu rządowi co najmniej 3 mld USD każdy w ramach licencji na telefonię 3G.

http://www.pb.pl/a/2010/04/09/Ruszyla_aukcja_licencji_3G_w_Indiach

France Telecom stawia na Afrykę i Środkowy Wschód

Francuski gigant telekomunikacyjny, France Telecom, właściciel polskiej TP SA, zapowiada przeznaczenie w ciągu pięciu lat na inwestycje w Afryce i Środkowym Wschodzie co najmniej 7 mld euro.

http://www.pb.pl/a/2010/04/09/France_Telecom_stawia_na_Afryke_i_Srodkowy_Wschod

PARKIET

Logo Ery do renowacji, pełny rebranding nie w tym roku

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era do końca kwietnia chce rozstrzygnąć konkurs projektów odnowionego logotypu.

http://www.parkiet.com/artykul/916061_Logo_Ery_do_renowacji__pelny_rebranding_nie_w_tym_roku.html

ŻYCIE WARSZAWY

W sieci łzy i wspomnienia

W obliczu tak niewyobrażalnej tragedii każdy chciał podzielić się swoim smutkiem, okazać

wsparcie oraz złożyć wyrazy współczucia i kondolencje. Dlatego fora internetowe i portale społecznościowe pełne są wzruszających wpisów.

http://www.zw.com.pl/artykul/465391_W_sieci_lzy_i_wspomnienia.html