Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

6,5 mld USD kwartalnych obrotów Oracle... Produkcja przenośnych komputerów będzie rosła... Polacy przesłali już 1,5 mln e-deklaracji przez Internet... Unia sieci dla dobra Cyfrowego Polsatu... Taniej zapłacimy za zakańczanie połączeń głosowych... Włamanie do IE8 trwało... dwie minuty... Murdoch od czerwca wprowadza opłaty za swoje gazety w Internecie...

COMPUTERWORLD

.NET Framework po raz szóstyTechnologiczny wyścig pomiędzy wiodącymi platformami programistycznymi trwa nieustannie. Microsoft będzie chciał uzyskać przewagę nad konkurencją za sprawą .NET Framework 4.0.

http://p1.idg.pl/r/2d3df

Polacy przesłali już 1,5 mln e-deklaracji przez Internet Od początku roku w systemie e-Deklaracje złożono już 1.511.470 wszystkich rodzajów zeznań podatkowych - podaje Ministerstwo Finansów. To dwukrotnie więcej niż w całym ubiegłym roku.

http://p1.idg.pl/r/10ba7

6,5 mld USD kwartalnych obrotów OracleAmerykański gigant zarabia coraz więcej. Zakończony w lutym kwartał rozliczeniowy Oracle przyniósł firmie wpływy na poziomie 6,4 mld USD. To wynik o 17 proc. wyższy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk netto wyniósł 1,2 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/63989

BYWALEC

Za grzechy korporacyjneSektorem publicznym w IBM Polska nie rządzi już Marcin Figiel, lecz tymczasowy p.o. dyrektora. To intrygująca zmiana: nie tak dawno odszedł z IBM Sylwester Grzebień, teraz jego następca.

http://p1.idg.pl/r/94db4

RZECZPOSPOLITA

Unia sieci dla dobra Cyfrowego Polsatu?Kilka firm ubiega się osobno o dotację z PARP. Może to być sztuczne rozdrobnienie - uważają eksperci. To autonomiczne projekty - mówi doradca spółek.

http://www.rp.pl/artykul/9211,453799_Unia_sieci_dla_dobra_Cyfrowego_Polsatu_.html

Produkcja przenośnych komputerów będzie rosła Według firmy badawczej DisplaySearch produkcja note- i netbooków wzrośnie w tym roku o ponad 116,6 proc., do niemal 200 mln sztuk. Jednak sprzedaż w ujęciu wartościowym będzie wciąż spadała.

http://www.rp.pl/artykul/9211,453057_Produkcja_przenosnych_komputerow_wzrosnie.html

GAZETA PRAWNA

Koniec darmowych gazet w InterneciePo wielu miesiącach deklaracji magnat medialny Rupert Murdoch przechodzi do czynów - od czerwca wprowadza opłaty za dostęp do materiałów z dzienników "The Times" i "The Sunday Times" w internecie. Polscy wydawcy szykują się do tego samego jesienią.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/409520,koniec_darmowych_gazet_w_internecie.html

Buy.me, czyli miliony za domenę internetowąTo, co dla Chin jest tylko małym prztyczkiem w nos, dla niektórych krajów mogłoby być finansową katastrofą. Atrakcyjna domena internetowa bywa bowiem sposobem na finansowanie państwowego budżetu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/409250,buy_me_czyli_miliony_za_domene_internetowa.html

Taniej zapłacimy za zakańczanie połączeń głosowychUrząd Komunikacji Elektronicznej planuje 1 stycznia 2011 roku obniżkę stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieciach mobilnych do 3,2 eurocenta - podała UKE w komunikacie. Obecnie stawki MTR wynoszą 16,77 groszy, czyli 4,3 eurocenta.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/409370,taniej_zaplacimy_za_zakanczanie_polaczen_glosowych.html

NetWorld

Włamanie do IE8 trwało... dwie minutyW kanadyjskim Vancouver trwa właśnie konkurs hakerski Pwn2Own - już pierwszego dnia imprezy uczestnicy zdołali włamać się do trzech z czterech najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Najciekawszy wydaje się przypadek Internet Explorera 8 - pewnemu hakerowi włamanie się do niego zajęło niecałe dwie minuty. Microsoft już potwierdził, że w zabezpieczeniach aplikacji faktycznie znajduje się nieznany wcześniej, poważny błąd.

http://p1.idg.pl/r/95de4