Poniedziałkowy Przegląd Prasy

6,5 mld USD kwartalnych obrotów Oracle... Produkcja przenośnych komputerów będzie rosła... Polacy przesłali już 1,5 mln e-deklaracji przez Internet... Unia sieci dla dobra Cyfrowego Polsatu... Taniej zapłacimy za zakańczanie połączeń głosowych... Włamanie do IE8 trwało... dwie minuty... Murdoch od czerwca wprowadza opłaty za swoje gazety w Internecie...

COMPUTERWORLD

.NET Framework po raz szósty

Technologiczny wyścig pomiędzy wiodącymi platformami programistycznymi trwa nieustannie. Microsoft będzie chciał uzyskać przewagę nad konkurencją za sprawą .NET Framework 4.0.

http://p1.idg.pl/r/2d3df

Polacy przesłali już 1,5 mln e-deklaracji przez Internet

Od początku roku w systemie e-Deklaracje złożono już 1.511.470 wszystkich rodzajów zeznań podatkowych - podaje Ministerstwo Finansów. To dwukrotnie więcej niż w całym ubiegłym roku.

http://p1.idg.pl/r/10ba7

6,5 mld USD kwartalnych obrotów Oracle

Amerykański gigant zarabia coraz więcej. Zakończony w lutym kwartał rozliczeniowy Oracle przyniósł firmie wpływy na poziomie 6,4 mld USD. To wynik o 17 proc. wyższy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk netto wyniósł 1,2 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/63989

BYWALEC

Za grzechy korporacyjne

Sektorem publicznym w IBM Polska nie rządzi już Marcin Figiel, lecz tymczasowy p.o. dyrektora. To intrygująca zmiana: nie tak dawno odszedł z IBM Sylwester Grzebień, teraz jego następca.

http://p1.idg.pl/r/94db4

RZECZPOSPOLITA

Unia sieci dla dobra Cyfrowego Polsatu?

Kilka firm ubiega się osobno o dotację z PARP. Może to być sztuczne rozdrobnienie - uważają eksperci. To autonomiczne projekty - mówi doradca spółek.

http://www.rp.pl/artykul/9211,453799_Unia_sieci_dla_dobra_Cyfrowego_Polsatu_.html

Produkcja przenośnych komputerów będzie rosła

Według firmy badawczej DisplaySearch produkcja note- i netbooków wzrośnie w tym roku o ponad 116,6 proc., do niemal 200 mln sztuk. Jednak sprzedaż w ujęciu wartościowym będzie wciąż spadała.

http://www.rp.pl/artykul/9211,453057_Produkcja_przenosnych_komputerow_wzrosnie.html

GAZETA PRAWNA

Koniec darmowych gazet w Internecie

Po wielu miesiącach deklaracji magnat medialny Rupert Murdoch przechodzi do czynów - od czerwca wprowadza opłaty za dostęp do materiałów z dzienników "The Times" i "The Sunday Times" w internecie. Polscy wydawcy szykują się do tego samego jesienią.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/409520,koniec_darmowych_gazet_w_internecie.html

Buy.me, czyli miliony za domenę internetową

To, co dla Chin jest tylko małym prztyczkiem w nos, dla niektórych krajów mogłoby być finansową katastrofą. Atrakcyjna domena internetowa bywa bowiem sposobem na finansowanie państwowego budżetu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/409250,buy_me_czyli_miliony_za_domene_internetowa.html

Taniej zapłacimy za zakańczanie połączeń głosowych

Urząd Komunikacji Elektronicznej planuje 1 stycznia 2011 roku obniżkę stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieciach mobilnych do 3,2 eurocenta - podała UKE w komunikacie. Obecnie stawki MTR wynoszą 16,77 groszy, czyli 4,3 eurocenta.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/409370,taniej_zaplacimy_za_zakanczanie_polaczen_glosowych.html

NetWorld

Włamanie do IE8 trwało... dwie minuty

W kanadyjskim Vancouver trwa właśnie konkurs hakerski Pwn2Own - już pierwszego dnia imprezy uczestnicy zdołali włamać się do trzech z czterech najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Najciekawszy wydaje się przypadek Internet Explorera 8 - pewnemu hakerowi włamanie się do niego zajęło niecałe dwie minuty. Microsoft już potwierdził, że w zabezpieczeniach aplikacji faktycznie znajduje się nieznany wcześniej, poważny błąd.

http://p1.idg.pl/r/95de4