Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rządowe media atakują Google'a w Chinach... Dell pozywa producentów paneli LCD... iPhone’owi rośnie konkurencja... Atos Origin poprawia zyski... Infovide-Matrix kupuje udziały w Utilis IT... Współzałożyciel Facebooka otwiera nową stronę... Desant telekomów z Korei... Rośnie rosyjska Dolina Skołkowa...

COMPUTERWORLD

Szerokość powszechności

Budowa sieci szerokopasmowych to jedno z ważniejszych zagadnień strategii Unii Europejskiej, ponieważ w tym obszarze upatruje się szans na rozwój gospodarczy. Jednak nazwanie dostępu szerokopasmowego usługą powszechną to nie tylko nośna politycznie figura semantyczna, ale też warty zastanowienia czynnik ryzyka dla rynku.

http://p1.idg.pl/r/680fd

Infovide-Matrix kupuje udziały w Utilis IT

Firma obejmie 20 procent udziałów w spółce Utilis IT, która powstała w celu świadczenia usług informatycznych dla sektora komunalnego, w szczególności energetyki i gazownictwa. Wartość transakcji to 2 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/c4f39

Dell pozywa producentów paneli LCD

Kierownictwo koncernu Dell zarzuca zmowę cenową pięciu azjatyckim producentom ekranów ciekłokrystalicznych. Pozew skierowano przeciw firmom: Epson, Hitachi, Sharp, Toshiba i HannStar.

http://p1.idg.pl/r/b97c8

RZECZPOSPOLITA

Rośnie rosyjska Dolina Skołkowa

Rządy Rosji i USA będą współpracować w sferze zaawansowanych technologii. Pod Moskwą powstanie odpowiednik Krzemowej Doliny.

http://www.rp.pl/artykul/9211,450026_Rosnie_rosyjska_Dolina_Skolkowa.html

GAZETA PRAWNA

iPhone’owi rośnie konkurencja

Po ubiegłorocznym spadku sprzedaży Polacy znowu kupują telefony komórkowe. Najszybciej rośnie sprzedaż smartfonów z dotykowymi ekranami i dostępem do internetu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/407735,iphone_owi_rosnie_konkurencja.html

Rządowe media atakują Google'a w Chinach

Chińskie media państwowe skrytykowały amerykańskiego giganta internetowego Google. Zarzuciły mu, że pomaga zewnętrznym siłom atakować Chiny i ich prawa, a próby naciskania na ten kraj z powodu cenzury internetu nazwały śmiesznymi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/407700,rzadowe_media_atakuja_google_a_w_chinach.html

Będzie można dzwonić z komórek ze statku na pełnym morzu

Komisja Europejska przyjęła w piątek nowe przepisy, które mają ułatwić pasażerom i członkom załóg na statkach pływających po wodach terytorialnych UE korzystanie z telefonów komórkowych podczas przebywania poza zasięgiem sieci telefonii komórkowej na lądzie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/407505,bedzie_mozna_dzwonic_z_komorek_ze_statku_na_pelnym_morzu.html

PULS BIZNESU

Desant telekomów z Korei

Dwaj koreańscy giganci chcą wejść na polski rynek. Wybrali idealny moment — na sprzedaż są Polkomtel i P4. Inwestorzy z Azji to wielka szansa na technologiczną rewolucję.

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/22/Desant_telekomow_z_Korei

Współzałożyciel Facebooka otwiera nową stronę

Współzałożyciel portalu społecznościowego Facebook Chris Hughes pokazał swoje nowe dziecko. Strona nazywa się jumo.com.

http://www.pb.pl/4/a/2010/03/19/Wspolzalozyciel_Facebooka_otwiera_nowa_strone

NetWorld

Bazy danych Ingres jako wirtualne urządzenia na SUSE Linux

Novell i Ingres poinformowały o możliwości udostępniania bazy danych Ingres na platformie SUSE Linux Enterprise za pomocą narzędzia SUSE Studio służącego do budowy urządzeń wirtualnych.

http://p1.idg.pl/r/48272

VMware: ułatwiona migracja aplikacji na platformę Windows 7

Firma uaktualniła oprogramowanie wirtualizacji aplikacji ThinApp, które zapewnia teraz wsparcie Windows 7 i Server 2008 R2. VMware ThinApp upraszcza pakowanie i rozprowadzenie aplikacji w środowisku desktopów wirtualnych.

http://p1.idg.pl/r/478b8

ITPartner

Atos Origin poprawia zyski

Pomimo spadku przychodów w ubiegłym roku firma Atos Origin wypracowała zysk netto o 40 proc. wyższy niż rok wcześniej. Zdaniem przedstawicieli kierownictwa firmy osiągnięto wszystkie najważniejsze cele strategiczne.

http://p1.idg.pl/r/1fd9d

Decyzja sądu: CR Media Consulting może zawrzeć układ z wierzycielami

Sąd Rejonowy (X Wydział Gospodarczy) w Warszawie ogłosił upadłość CR Media Consulting z możliwością zawarcia układu.

http://p1.idg.pl/r/f5ed9