Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Przybędzie 20 proc. klientów mobilnego Internetu... Fuzja na rynku pamięci flash... Nie będzie już dotacji na nowoczesne technologie... Zmian w zarządzie SAP dalszy ciąg... Początek ryczałtowych opłat za komórki?... Polska na przedostatnim miejscu w rankingu radzenia sobie z nowoczesnymi technologiami... Telewizja w sieci ma być przebojem...

COMPUTERWORLD

Serwer w przeglądarce

Na początku tego roku organizacja W3C opublikowała roboczą wersję standardu Indexed Database API. Dzięki niemu będzie możliwe przechowywanie danych aplikacji po stronie przeglądarki.

http://p1.idg.pl/r/d12b3

Zmian w zarządzie SAP dalszy ciąg

Z niemieckiego koncernu odejdzie John Schwarz, były dyrektor generalny należącej do SAP firmy BusinessObjects. Być może to początek zapowiadanych wcześniej szerszych zmian w strukturze kierownictwa SAP.

http://p1.idg.pl/r/560c0

Fuzja na rynku pamięci flash

Najwiękzy amerykański producent układów pamięci - Micron Technology kupuje firmę Numonyx. Szwajcarska spółka jest liderem światowego rynku pamięci flash NOR. Wartość transakcji to niemal 1,3 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/c8eb8

Wielkie odliczanie Apple do 10 miliardów

W siódmym roku po otwarciu internetowego sklepu iTunes, Apple będzie świętować pobranie 10-miliardowego utworu. Uruchomiono już odliczanie.

http://p1.idg.pl/r/6f310

RZECZPOSPOLITA

Koniec dotacji na innowacje

Jeśli nie znajdą się dodatkowe pieniądze, w tym roku nie będzie już konkursu na dotacje na inwestycje w nowoczesne technologie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,433072_Koniec_dotacji_na_innowacje.html

GAZETA PRAWNA

Początek ryczałtowych opłat za komórki?

Play promuje rozmowy w sieci bez ograniczeń, w zamian za stałą opłatę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/398143,poczatek_ryczaltowych_oplat_za_komorki.html

PULS BIZNESU

Polska awansowała... na przedostatnie miejsce

Szwecja najlepiej radzi sobie z nowymi technologiami takimi, jak Internet, komputery, telefony komórkowe i ma najlepsze systemy telekomunikacyjne. Polska jest nadal w ogonie, ale już nie na ostatnim miejscu.

http://www.pb.pl/a/2010/02/12/Polska_awansowala____na_przedostatnie_miejsce

Telewizja w sieci ma być przebojem

Wideokonferencje, wideomonitoring, zakupy online za pomocą pilota — wszystko dla (tele)widza.

http://www.pb.pl/2/a/2010/02/13/Telewizja_w_sieci_ma_byc_przebojem

Klienci mają czuć się dobrze

Szef Polkomtela przewiduje, że w 2010 r. przybędzie 20 proc. klientów mobilnego Internetu, którzy prześlą dwa razy więcej danych niż w 2009 r. A za kilka lat karty płatnicze zostaną wyparte przez płatności mobilne.

http://www.pb.pl/2/a/2010/02/14/Klienci_maja_czuc_sie_dobrze

ITPartner

Motorola się podzieli

Za rok firma ma przejść restrukturyzację. Koncern zostanie podzielony na dwa niezależne podmioty wyspecjalizowane w rozwiązaniach mobilnych i elektronice użytkowej oraz korporacyjnych systemach telekomunikacyjnych. Zmiany mają poprawić konkurencyjność oferty Motoroli w segmencie konsumenckim i operatorskim.

http://p1.idg.pl/r/57119

SECURITYStandard

Microsoft: za "niebieski ekran śmierci" odpowiada rootkit

Microsoft umieścił w centrum The Microsoft Security Response Center (MSRC) informację, z której wynika, że za pojawiający się po zainstalowaniu poprawki MS10-015 "niebieski ekran śmierci" może odpowiadać złośliwe oprogramowanie.

http://p1.idg.pl/r/18271

13 lat więzienia dla bankowego włamywacza

Amerykański sąd skazał właśnie niejakiego Maxa Raya Butlera na 13 lat więzienia za włamywanie się do systemów informatycznych banków oraz innych instytucji finansowych. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Butler był swego czasu cenionym specjalistą ds. bezpieczeństwa - współpracował m.in. z amerykańskim Federalnym Biurem Śledczym (FBI).

http://p1.idg.pl/r/98214