Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polskie przedsiębiorstwa wydają za mało na prace badawczo-rozwojowe... Tusk robi krok w stronę internautów... Microsoft szykuje gigantyczną aktualizację... Dublowanie loginów naraża internautów... Uwaga na fałszywą aktualizację dla Firefoksa!.. Opłaty za FarmVille... Czy po iPlex.pl darmowe wideo zaoferują inne serwisy?...

COMPUTERWORLD

Miliardy na badania i rozwój

Polskie przedsiębiorstwa wydają za mało na prace badawczo-rozwojowe. Zwykle poniżej 1% przychodów. Ta tendencja musi ulec zmianie, aby polska gospodarka stała się innowacyjna.

http://p1.idg.pl/r/258c1

Microsoft szykuje gigantyczną aktualizację

W najbliższy wtorek Microsoft udostępni pakiet aktualizacji dla swoich produktów, składający się z 13 różnych poprawek (koncern wyrówna tym samym rekord ustanowiony w październiku 2009). Tym razem Microsoft zamierza usunąć ze swojego oprogramowania - głównie różnych wersji Windows - w sumie aż 26 różnych błędów.

http://p1.idg.pl/r/fe649

PARKIET

Błąd maklera zaniżył kurs Telekomunikacji?

Przed decyzją blokującą transakcję, w której ktoś chciał sprzedać tanio akcje Telekomunikacji Polskiej, GPW rozmawiała z biurem, z którego wyszło zlecenie.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/670413_Blad_maklera_zanizyl_kurs_Telekomunikacji.html

Infosystems Możliwe przecięcia w Rosji i Niemczech

Po kilku chudych kwartałach spółka Infosystems z NewConnectu wychodzi na prostą. Jej zysk w bieżącym roku obrotowym (kończy się 30 czerwca) może sięgnąć nawet 2 mln zł.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/670412_Infosystems_Mozliwe_przeciecia__w_Rosji_i_Niemczech.html

Infovide-Matrix Na rynku IT widać sygnały ożywienia

Spółka informatyczno-konsultingowa mimo spowolnienia gospodarczego prawdopodobnie zakończyła poprzedni rok wynikami nie gorszymi niż za 2008 r. Przychody wyniosły wówczas 224,5 mln zł, a zysk netto 14,15 mln zł.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/670411_Infovide-Matrix_Na_rynku_IT_widac_sygnaly_ozywienia.html

RZECZPOSPOLITA

Drogie komórki w cenie

Sprzedaż smartfonów w IV kwartale 2009 r. była rekordowa

http://www.rp.pl/artykul/131133,430703_Drogie_komorki_w_cenie.html

Jeszcze jeden sposób na wymianę walut

Użytkownicy społecznościowego serwisu walutomat.pl mogą wymieniać między sobą waluty bez spreadu z pominięciem banku czy kantoru. Na razie za darmo.

http://www.rp.pl/artykul/67344,430523_Jeszcze_jeden_sposob_na_wymiane_walut.html

Miliardy z wirtualnego świata

O 300 proc. wzrosną w USA do 2012 r. opłaty za usługi czy wirtualne towary kupowane przez użytkowników takich gier jak FarmVille z portalu Facebook.

http://www.rp.pl/artykul/67344,429908_Oplaty_za_FarmVille.html

Czy po iPlex.pl darmowe wideo zaoferują inne serwisy?

iPlex.pl, jeden z największych serwisów oferujących w polskim internecie usługę wideo na żądanie, zrezygnował z pobierania opłat. To najodważniejsza jak dotąd próba wyjścia z niszy, w której tkwi płatne sieciowe wideo

http://www.rp.pl/artykul/67344,429869_Czy_po_iPlex_pl_darmowe_wideo_zaoferuja_inne_serwisy_.html

WYBORCZA.BIZ

Tusk robi krok w stronę internautów

Czarnej listy stron internetowcyh nie będzie. Po protestach internautów rząd wycofuje się z niektórych zapisów przyjętego projektu ustawy. Na debacie ze środowiskami internetowymi Donald Tusk zapowiedział dalsze konsultacje.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,7533740,Tusk_robi_krok_w_strone_internautow.html

NETWORLD

Green Grid: narzędzia do optymalizacji centrów danych

Konsorcjum Green Grid zapowiedziało wydanie dwóch, bezpłatnych aplikacji dla firm, które chcą zmierzyć i zoptymalizować efektywność wykorzystania energii w swoich centrach danych. Narzędzia mają się pojawić na stronach internetowych Green Grid pod koniec marca br.

http://p1.idg.pl/r/388cf

MSPStandard

Projekt symulowany

Jak najlepiej sprawdzić, co szwankuje w organizacji w zakresie zarządzania projektami? Zrealizować symulowany projekt pod okiem trenera. Wyniki mogą być zaskakujące. A przy tym - o czym przekonaliśmy się na własnej skórze - jest to świetna zabawa.

http://p1.idg.pl/r/2a543

SECURITYStandard

Uwaga na fałszywą aktualizację dla Firefoksa!

W Sieci pojawiła się nowa szkodliwa aplikacja, instalująca w przeglądarce Firefox szpiegujący użytkownika pasek narzędziowy o nazwie Hotbar. Sprawa jest o tyle nietypowa, że Hotbar podszywa się pod aktualizację bezpieczeństwa dla przeglądarki Mozilli - istnieje więc szansa, że mniej uważni użytkownicy mogą dać się oszukać.

http://p1.idg.pl/r/e5453

Dublowanie loginów naraża internautów

Znaczna część internautów korzysta w różnych serwisach internetowych nie tylko z tych samych haseł, ale również z tych samych loginów. Do tej pory nikt nie traktował dublowania loginów jako poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa - ale niedawne zamieszanie z przejęciem przez przestępców haseł i loginów do serwisu Twitter pokazuje, jak groźne może być takie zachowanie.

http://p1.idg.pl/r/b79fc

PROJEKTY ERP - blog

Siła sprzężeń zwrotnych

Gdyby po kilku latach od uruchomienia systemu zarządzania, zebrać ponownie ludzi z zespołu wdrożeniowego i pokazać im co zostało z ich projektu, niejeden z nich byłby mocno zdziwiony...

http://p1.idg.pl/r/51be7