Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Hawe kończy budować pętlę i liczy na samorządy... Założyciele Google chcą sprzedać po 5 mln swoich akcji... 800 serwerów i 6 tys. komputerów do obsługi Zimowych Igrzysk... MySpace zaczyna płacić muzykom... Światowa moda na iPhone'y udzieliła się także Polakom... Rząd chce promować producentów urządzeń ochrony środowiska...

COMPUTERWORLD

Gartner: w roku 2010 liczba pobrań aplikacji mobilnych przekroczy 4,5 miliarda

Według prognoz firmy badawczej, w br. konsumenci zostawią 6,2 miliarda USD w sklepach z aplikacjami mobilnymi, m.in. w Apple iTunes App Store, generując ponad 4,5 miliarda pobrań. Ponad 82 proc. tych pobrań to aplikacje bezpłatne - trend ten będzie utrzymany w kolejnych kilku latach.

http://p1.idg.pl/r/ab3ba

RZECZPOSPOLITA

Pomoc dla zielonych technologii

Ministerstwa Gospodarki, Spraw Zagranicznych i Środowiska chcą promować polskich producentów urządzeń ochrony środowiska.

http://www.rp.pl/artykul/9211,424407_Pomoc_dla_zielonych_technologii.html

Światowa moda na iPhone'y udzieliła się także Polakom

Według szacunków amerykańskiemu Apple udało się sprzedać w naszym kraju 230 tys. kultowych telefonów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,424404_Swiatowa_moda_na_iPhone_y_udzielila_sie_takze_Polakom.html

MySpace zaczyna płacić muzykom

Serwis który umożliwił wielu debiutantom zaistnienie w branży muzycznej teraz chce im płacić za umieszczane w internecie piosenki i fragmenty koncertów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,424286_MySpace_zaczyna_placic_muzykom.html

GAZETA WYBORCZA

Założyciele Google chcą sprzedać po 5 mln swoich akcji

Larry Page i Sergey Brin, dwaj założyciele Google i miliarderzy, chcą sprzedać po 5 milionów swoich akcji w ciągu najbliższych pięciu lat.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7487829,Zalozyciele_Google_chca_sprzedac_po_5_mln_swoich_akcji.html

PULS BIZNESU

Hawe kończy budować pętlę i liczy na samorządy

Spółka, którą kieruje Robert Kwiatkowski szuka 70 mln zł na sfinansowanie ostatniego etapu inwestycji. Zabiera się do budowy trzeciego etapu światłowodowego pierścienia.

http://www.pb.pl/2/a/2010/01/24/Hawe_konczy_budowac_petle_i_liczy_na_samorzady

PARKIET

Zimowe Igrzyska w Vancouver będą czystsze

Rozpoczynająca się za niespełna miesiąc zimowa olimpiada w kanadyjskim Vancouver będzie olbrzymim przedsięwzięciem informatycznym. Do obsługi zawodów potrzebne będzie 800 serwerów i 6 tys. komputerów.

http://www.parkiet.com/artykul/890533_Igrzyska_w_Vancouver__nowoczesnie_i_ekologicznie.html

NetWorld

Krytyczna luka w IE - zaczęły się masowe ataki

Specjaliści z firm zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym alarmują, że zaobserwowali pierwszy masowy atak, wykorzystujący odkrytą niedawno krytyczną lukę w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer (w wersjach 6,7 i 8). Na szczęście użytkownicy mogą już zabezpieczyć się przed zagrożeniem - Microsoft udostępnił wczoraj łatę rozwiązującą problem.

http://p1.idg.pl/r/f303f

MSPStandard

Techniki pozycjonowania stron internetowych AD 2010

Spersonalizowane wyniki wyszukiwania, optymalizacja stron internetowych pod kątem serwisów społecznościowych i prezentowanie wyników wyszukiwania w czasie rzeczywistym - to trendy w technikach pozycjonowania stron internetowych na rok 2010, które komentują specjaliści z agencji marketingu internetowego Artefakt.

http://p1.idg.pl/r/c90cd