Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Comarch chce mocno zaistnieć na chińskim rynku... Podział Telekomunikacji Polskiej nie jest wykluczony... Elektroniczna prenumerata podzieliła wydawców... Rząd Niemiec przestrzega przed używaniem Internet Explorer... Rekordowy miesiąc dla branży gier komputerowych... Action ma pomysły na wzrost... Liczba chińskich internautów rośnie w zawrotnym tempie... Blackberry i iPhone ukradły obraz Kodakowi?...

COMPUTERWORLD

Polskie banki nie będą oszczędzać na ITJak wynika z raportu KPMG, światowy kryzys na rynkach finansowych nie wpłynął negatywnie na działalność działów IT w polskich bankach. Banki komercyjne i spółdzielcze nie planują też redukcji budżetów przeznaczonych na IT w 2010 roku.

http://p1.idg.pl/r/696ac

Największy 'buzzword' technologiczny ostatnich latKrótka sonda: jakie hasło (nazwa produktu, idea, technologia) narobiło największego zamieszania w ostatnich latach na szeroko pojętym rynku IT.

http://p1.idg.pl/r/1c104

RZECZPOSPOLITA

Chiński rynek nie dla wszystkich firmGoogle to nie pierwszy światowy koncern, który może zniknąć z chińskiego rynku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,421109_Chinski_rynek_nie_dla_wszystkich_firm.html

Elektroniczna prenumerata podzieliła wydawcówCzęść z nich chce zaostrzyć przepisy dotyczące rozliczania e-wydań. Rozwój rynku może zostać zahamowany - alarmują wydawcy, którzy stawiają na dystrybucję w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,421103_Elektroniczna_prenumerata_podzielila_wydawcow.html

Yeti na sprzedażNie jest wcale pewne, że nie dojdzie do podziału Telekomunikacji Polskiej - mówi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

http://www.rp.pl/artykul/9211,421086_Yeti_na_sprzedaz.html

GAZETA WYBORCZA

Rząd niemiecki - Internet Explorer zagrożeniemRząd Niemiec przestrzega przed używaniem przeglądarki Internet Explorer, wersje 6, 7, 8. Według ekspertów w Berlinie przeglądarka firmy Microsoft nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

http://wyborcza.pl/1,75248,7462990,Rzad_niemiecki___Internet_Explorer_zagrozeniem.html

USA: Rekordowy miesiąc dla branży gier komputerowych5,53 mld dol. - tyle w grudniu ub.r. Amerykanie wydali na gry i sprzęt do grania. To

najlepszy miesięczny wynik w historii branży.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,7462283,USA__Rekordowy_miesiac_dla_branzy_gier_komputerowych.html

PULS BIZNESU

E-commerce to tylko biznesWirtualna przedsiębiorczość zasadniczo nie różni się od tradycyjnej.

http://www.pb.pl/4/a/2010/01/17/E-commerce_to_tylko_biznes

Action ma pomysły na wzrostFirma ma w kasie dodatkowe 17 mln zł i jest spokojna o przyszłość. Po dobrym końcu roku urósł optymizm. Za kilka miesięcy wzrosty w spółce mają być widoczne.

http://www.pb.pl/2/a/2010/01/17/Action_ma_pomysly_na_wzrost

Blackberry i iPhone ukradły obraz Kodakowi?Kodak ogłosił, że zamierza pozwać firmy Apple i Research In Motion, czyli producentów dwóch popularnych telefonów komórkowych iPhone'a i Blackberry.

http://www.pb.pl/4/a/2010/01/15/Blackberry_i_iPhone_ukradly_obraz_Kodakowi

Nowy iPhone już w czerwcuNowa wersja iPhone, kultowego telefonu komórkowego koncernu Apple prawdopodobnie trafi na rynek już w czerwcu - prognozuje Goldman Sachs Group.

http://www.pb.pl/4/a/2010/01/15/Nowy_iPhone_juz_w_czerwcu

Liczba chińskich internautów rośnie w zawrotnym tempieLiczba chińskich internautów, i tak już największa na świecie, powiększyła się w minionym roku o blisko 30 proc. do 354 mln. Spory udział w tym miało ponad dwukrotne zwiększenie liczby osób surfujących w sieci poprzez telefony komórkowe.

http://www.pb.pl/a/2010/01/15/Liczba_chinskich_internautow_rosnie_w_zawrotnym_tempie

PARKIET

Comarch: Chiny coraz bardziej realneKrakowska spółka rozmawia o utworzeniu joint venture z chińską grupą Inspur. Partner to druga co do wielkość firma IT działająca w Państwie Środka.

http://www.parkiet.com/artykul/887880_Comarch__Chiny_coraz_bardziej_realne.html

NetWorld

Kiedy wideo zastąpi telefonPrzyzwyczajenie ludzi do standardowych form kontaktów, takich jak telefon czy osobiste spotkanie, to obecnie największe bariery dla popularyzacji rozwiązań wideokonferencyjnych. Nie pomaga również ograniczona zgodność między systemami różnych producentów.

http://p1.idg.pl/r/e6770

D-Link wprowadza poprawki do oprogramowania swoich routerówD-Link informuje, że w niektórych jego routerach wykryto luki w oprogramowaniu, które mogą być wykorzystywane przez włamywaczy do przejmowania nad tymi urządzeniami kontroli.

http://p1.idg.pl/r/3affb

ITPartner

Rewelacyjne wyniki Intela za IV kwartałRok do roku zysk netto firmy wzrósł o 875% do 2,3 mld USD, a przychody o 28% do 10,6 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/6d396

ERPStandard

SAP wycofuje się z części zmian w zasadach wsparcia technicznego!Klienci niemieckiego koncernu znowu będą mogli wybierać między dwoma programami wsparcia technicznego. Do oferty SAP w niemal niezmienionej formie wraca oferta wsparcia Standard Support. Nie będzie również planowanego na ten rok etapu podwyżki opłat za wsparcie.

http://p1.idg.pl/r/f8b50