Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rynek docenił możliwy kontrakt ATM... Wystartowały e-dzienniki... e-handel nieco lepiej niż rok wcześniej... Usługi dla biznesu sposobem na bezrobocie... Oskarżenia Nokii wobec Apple coraz większego kalibru... Ranking zewnętrznych dysków twardych... Technologiczna zapaść za oceanem...

COMPUTERWORLD

e-handel nieco lepiej niż rok wcześniej

W okresie 1 listopada - 24 grudnia 2009 konsumenci w USA wydali na zakupy internetowe około 27 mld dolarów - wyliczyli specjaliści z firmy badawczej ComScore.

http://p1.idg.pl/r/467b9

Oskarżenia Nokii wobec Apple coraz większego kalibru

Kolejna odsłona sądowego sporu Nokii i Apple. Przedstawiciele kierownictwa fińskiego koncernu twierdzą, że Apple niezgodnie z prawem wykorzystuje w swoich produktach opatentowane przez Nokię rozwiązania technologiczne. Zarzuty mają dotyczyć niemal wszystkich telefonów, komputerów i przenośnych odtwarzaczy Apple.

http://p1.idg.pl/r/aed1a

Ostatni ekspres z Lizbony

Polska branża ICT pilnie potrzebuje instytucji, która byłaby kompetentnym partnerem do rozmów z Komisją Europejską w tym coraz trudniejszym obszarze.

http://p1.idg.pl/r/86c7f

RZECZPOSPOLITA

E-dzienniki wystartowały

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie publikowane na internetowej stronie Rządowego Centrum Legislacji są już oficjalnym źródłem prawa.

http://www.rp.pl/artykul/414619_E_dzienniki_wystartowaly.html

Usługi dla biznesu sposobem na bezrobocie

Polski rynek outsourcingu jest wart 2 mld dol., a centra usług w tym roku zatrudnią nawet 20 tys. osób.

http://www.rp.pl/artykul/9211,414649_Uslugi_dla_biznesu__sposobem_na_bezrobocie.html

Technologiczna zapaść za oceanem

Końcówka roku na amerykańskich parkietach nie należała do udanych. Dow Jones zaliczył spadek o 1,14 proc. - głównie za sprawą Hewlett-Packarda. Akcje tej spółki potaniały o 2,68 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,413905_Technologiczna_zapasc_za_oceanem.html

PARKIET

ATM: Doceniony kontrakt

O prawie 16 proc. drożały na otwarciu wtorkowej sesji akcje ATM w reakcji na opublikowany dzień wcześniej komunikat, że spółka ma duże szanse podpisać największy kontrakt w swojej historii.

http://www.parkiet.com/artykul/26,882993_ATM__Doceniony_kontrakt.html

NetWorld

Nowy rok, nowe zagrożenia

W mijającym roku wiele uwagi poświęcono rozprzestrzeniającemu się robakowi Conficker, rosnącym w siłę botnetom czy coraz doskonalszym metodom phishingu. Według opinii analityków w 2010 r. głównymi obszarami działań hakerów będą smartfony (szczególnie te bazujące na systemach Google Android i Apple iPhone) oraz rozwijający się sektor usług cloud computing. Więcej ataków ma być przeprowadzanych na środowiska linuksowe i Mac OS.

http://p1.idg.pl/r/23384

Ranking zewnętrznych dysków twardych

PCWorld (amerykańska edycja) przetestował 22 zewnętrzne dyski twarde produkowane przez wiodących dostawców tego typu rozwiązań. A oto krótka prezentacja pięciu dysków, które są dostępne na polskim rynku i zajęły w rankingu czołowe miejsca.

http://p1.idg.pl/r/24e0c

MS IIS: atak wykorzystujący lukę w analizie składniowej nazw plików

Podatność na tego typu ataki zgłoszono dla serwera Microsoft Internet Information Services (IIS). Potencjalny napastnik, wykorzystując zdalny dostęp, może wykorzystać tę lukę i wprowadzić do systemu swój kod.

http://p1.idg.pl/r/8d081