Poniedziałkowy Przegląd Prasy

W 2010 roku z TP odejdzie 1980 osób... Na razie bez porozumienia TP i Netii... YouTube rozważa wprowadzenie abonamentu... Przychody Oracle o 4 proc. w górę... ACTION ma 8,4 mln zł zysku... Problemy z darmowym Internetem na Bemowie...

COMPUTERWORLD

Internetowe relacje z interesariuszami

Transmisje obrad WZA, możliwość e-głosowania, pozyskiwanie wiedzy o inwestorach. O granicy możliwości wykorzystania Internetu w dwustronnej komunikacji z inwestorami i interesariuszami stanowią indywidualne cechy spółki.

http://p1.idg.pl/r/0f7f4

ACTION: 8,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto

Piąty kwartał roku obrachunkowego Grupa ACTION zakończyła zdecydowanie lepszym niż przed rokiem zyskiem netto. Skonsolidowany wynik Grupy Action wyniósł 8 378 tys. zł.

http://p1.idg.pl/r/0b5d4

Przychody Oracle o 4 proc. w górę

Koncern Oracle zanotował pierwszy wzrost sprzedaży po półrocznym spadku przychodów. W drugim kwartale obecnego roku rozliczeniowego obroty Oracle wyniosły ok. 5,9 mld USD. Istotny wpływ na wzrost przychodów koncernu miały jednak zmiany kursów walutowych.

http://p1.idg.pl/r/48e82

RZECZPOSPOLITA

W 2010 roku z TP odejdzie 1980 osób

Telekomunikacja Polska zakończyła negocjacje i podpisała porozumienie z Organizacjami Związkowymi dotyczące wdrożenia Umowy Społecznej w roku 2010.

http://www.rp.pl/artykul/9211,408263_W_2010_roku_z_TP_odejdzie_1980_osob.html

Wiele twarzy, jeden profil

Korzystaniu z Internetu towarzyszy często uczucie radosnej anonimowości. Komentujemy pod wymyślonymi pseudonimami. Logujemy się, tworząc profile na dziesiątkach portali, nierzadko podając fałszywe dane. Wszystko w imię ochrony prywatności.

http://www.rp.pl/artykul/9211,408405_Wiele_twarzy__jeden_profil.html

GAZETA PRAWNA

YouTube wprowadzi abonament?

Właściciel serwisu - Google - rozważa różne możliwości, dzięki którym udałoby się nawiązać bliższą współpracę z wytwórniami filmowymi. Wśród nich wymienia się wprowadzenie miesięcznego abonamentu i stworzenie własnej wypożyczalni filmów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/380227,youtube_wprowadzi_abonament.html

PARKIET

Na razie bez porozumienia TP i Netii

Choć Urząd Komunikacji Elektronicznej zwołał na piątek konferencję prasową poświęconą podpisaniu porozumienia Telekomunikacji Polskiej z Netią - na razie do niego nie doszło.

http://www.parkiet.com/artykul/26,880308_Na_razie_bez_porozumienia_TP_i_Netii.html

ŻYCIE WARSZAWY

Nadajniki są, netu nie ma

Darmowy Internet na Bemowie miał być dostępny dla wszystkich. Jednak mieszkańcy mają kłopoty z jego odbiorem.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,430993_Nadajniki_sa__netu_nie_ma_.html