Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Wraca koniunktura w branży informatycznej... Google już niedługo zawalczy o rosyjski rynek... Cisco kupiło Tandberga... Zamiast dotacji 3,2 mld zł na pośrednie wsparcie firm... Niebezpieczne domeny w sieci... Internet poza cenzurą... Telekomy stawiają na seniorów...

COMPUTERWORLD

Znani komisarze do nowych zadań

Dzięki przyjęciu traktatu lizbońskiego, od grudnia mamy rząd UE. Przyjęło się, że nominacja komisarzy odpowiedzialnych za poszczególne obszary tematyczne realizuje ambicje państw członkowskich, co znajduje wyraz w parytecie rozdziału kompetencji i liczbie stanowisk, których powinno wystarczyć dla wszystkich.

http://p1.idg.pl/r/20da2

EQT V zamierza inwestować w operatorów sieci kablowych w Polsce

Europejski fundusz private equity, EQT V, poinformował w tym tygodniu, że zamierza inwestować w operatorów sieci kablowych w Polsce. Zdaniem analityków, tego rodzaju przejęcie ma duże szanse doprowadzić do konsolidacji rynku.

http://p1.idg.pl/r/15c7d

D-Link bada zainteresowanie internautów hazardem online

Z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie firmy D-Link wynika, że około 700 tysięcy Polaków skorzystało z usług hazardowych w internecie w 2009 roku.

http://p1.idg.pl/r/3ad32

RZECZPOSPOLITA

Internet poza cenzurą

Freenet może być instrumentem i dobra, i zła. Pomaga tak dysydentom w Chinach, jak i islamskim terrorystom.

http://www.rp.pl/artykul/402425_Internet_poza_cenzura.html

Trwa cyfrowa dezinformacja

Kampania informacyjna, towarzysząca wprowadzaniu cyfrowej telewizji naziemnej, ma kosztować 30 mln zł. Na razie nie wiadomo jednak, kto ją sfinansuje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,402394_Trwa_cyfrowa_dezinformacja.html

Niebezpieczne domeny w sieci

Strach wchodzić na strony narodowe Kamerunu (cm), Chin (cn) oraz z domeną com. Polska domena (pl) jest dobrze chroniona. Najbardziej bezpieczna jest domena gov.

http://www.rp.pl/artykul/9211,402393_Niebezpieczne_domeny_w_sieci.html

GAZETA PRAWNA

Zamiast dotacji 3,2 mld zł na pośrednie wsparcie firm

Kończą się bezpośrednie dotacje dla firm, ale od 2010 roku przedsiębiorstwa będą mogły korzystać ze środków z UE inną drogą. Pieniędzmi z Unii biznes będą wspierać fundusze poręczeniowe, pożyczkowe i wysokiego ryzyka, ale środki trzeba będzie zwrócić.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/376515,zamiast_dotacji_3_2_mld_zl_na_posrednie_wsparcie_firm.html

Wraca koniunktura w branży informatycznej

Przychody części firm IT w przyszłym roku znowu będą rosnąć w tempie 15-20 proc. Oprogramowanie i komputery kupują już telekomy, kolejne będą instytucje finansowe. Cały rynek na kilkunastoprocentowy wzrost ma szanse dopiero w 2011 roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/376513,wraca_koniunktura_w_branzy_informatycznej.html

GAZETA WYBORCZA

Telekomy stawiają na seniorów. Inne branże czekają

Firmy telekomunikacyjne długo nie zauważały klientów po 50. roku życia. Teraz prześcigają się w ofertach dla tej grupy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7333355,Telekomy_stawiaja_na_seniorow__Inne_branze_czekaja.html

Google już niedługo zawalczy o rosyjski rynek

Według nieoficjalnych informacji Google wygryzie rosyjską wyszukiwarkę Yandex z Mail.ru, najpopularniejszego portalu w Rosji. To jeden z zaledwie kilku krajów, gdzie Amerykanie przegrywają z lokalnymi graczami.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7333367,Google_juz_niedlugo_zawalczy_o_rosyjski_rynek.html

ITPartner

Cisco kupiło Tandberga

Amerykański gigant zapłaci za norweską firmę 3,4 mld USD. Przejęcie będzie jednak możliwe tylko dzięki wcześniejszej transakcji amerykańskiego koncernu. Dzięki przejęciu norweskiej firmy Cisco stanie się liderem rynku rozwiązań wideokonferencyjnych.

http://p1.idg.pl/r/2f70f

MSPStandard

Zarządzanie migracjami

Globalizacja wymusza łączenie się firm na niespotykaną dotąd skalę. Tymczasem szereg fuzji kończy się niepowodzeniem, a istotną przyczyną tego są często problemy związane z migracją systemów informatycznych.

http://p1.idg.pl/r/5916b