Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Producenci komputerów wierzą, że zbliża się koniec recesji... Pakiet telekomunikacyjny prawie gotowy... Tylko 80 proc. polityków jest obecnych w sieci... Bielski sąd nie podjął decyzji w sprawie upadłości Techmeksu... Unia pożyczy firmom na inwestycje... Wojna cenowa uderzy w branżę internetową...

COMPUTERWORLD

Rewolucja dla programistów

Od producentów środowisk programistycznych oczekuje się, że dostarczą narzędzi, pozwalających programować coraz wydajniej. Warto przyjrzeć się również ofercie mniejszych firm.

http://p1.idg.pl/r/f6678

Jak kradną pieniądze

Cyberprzestępcy największe żniwa zbierają na przechwytywaniu informacji związanych z autoryzacją kart płatniczych oraz na nieautoryzowanych transakcjach z systemów bankowości elektronicznej.

http://p1.idg.pl/r/c68e7

Europa nie dla hinduskich outsourcerów?

Kryzys gospodarczy miał doprowadzić do otwarcia europejskiego rynku outsourcingu procesów biznesowych na tańsze usługi świadczone przez dostawców z Indii i Dalekiego Wschodu. Analizy firmy Forrester Research pokazują, że w Europie popularność usług świadczonych przez hinduskich outsourcerów rośnie stosunkowo powoli. Z kolei coraz szybciej spada sprzedaż świadczonych z Indii usług BPO w Stanach Zjednoczonych.

http://p1.idg.pl/r/cf8f2

Gartner: Transfery pieniężne przyszłością telefonów komórkowych

Niewykluczone, że w ciągu najbliższych 4 lat telefonom komórkowym przybędzie zastosowań. Według analityków firmy Gartner rozwiązania oprogramowanie umożliwiające wykonywanie bezpiecznych i szybkich transferów gotówki do 2012 roku znajdzie się w gronie 10 najpopularniejszych zastosowań komórek.

http://p1.idg.pl/r/38edf

RZECZPOSPOLITA

Pakiet telekomunikacyjny prawie gotowy

Parlament Europejski zdecyduje jutro o losie ustaw z pakietu telekomunikacyjnego, które mają umożliwić m.in. odcinanie internautom dostępu do sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,395907_Pakiet_telekomunikacyjny_prawie_gotowy.html

Tylko 80 proc. polityków jest obecnych w sieci

Co piąty polski parlamentarzysta nie ma swojej strony internetowej - wynika z badań serwisu nazwa.pl. Ale aż 8,3 proc. ma dwa adresy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,395664_Tylko_80_proc__politykow_jest_obecnych_w_sieci.html

Unia pożyczy firmom na inwestycje

Mali i średni przedsiębiorcy, którzy nie dostali kredytu w banku, będą mogli wziąć pożyczkę wspartą pieniędzmi z Brukseli. W większości regionów program ruszy w I kwartale 2010 roku. Plany może pokrzyżować zła sytuacja budżetu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,395893_Unia_pozyczy_firmom_na_inwestycje.html

Musimy pracować ciężej od naszych podwładnych

Człowiek jest kreatywny gdzieś do 40. roku życia - mówi Janusz Filipiak prezes informatycznej spółki Comarch.

http://www.rp.pl/artykul/9,395074_Musimy_pracowac_ciezej_od_podwladnych.html

GAZETA PRAWNA

Meritum Bank stawia na sprzedaż w Internecie

Instytucja przejęta dwa lata temu przez Innova Capital rezygnuje z planów rozbudowy sieci oddziałów. W zwiększeniu sprzedaży produktów mają mu pomóc bankowość elektroniczna oraz pośrednicy

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/372767,meritum_bank_stawia_na_sprzedaz_w_internecie.html

Producenci komputerów wierzą, że zbliża się koniec recesji

Dla Intela, największego światowego producenta półprzewodników, kryzys to czas intensywnych inwestycji. Chce zyskać przewagę nad rywalami, gdy kryzys się skończy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/372764,producenci_komputerow_wierza_ze_zbliza_sie_koniec_recesji.html

Wojna cenowa uderzy w branżę internetową

Sieci reklamowe łączą siły, aby odbić część reklamodawców portalom internetowym. Wpływy z reklamy graficznej tylko w III kwartale skurczyły się o 8 proc. Sieci reklamowe i portale rozpoczęły wojnę cenową w branży internetowej. Wydawcy prasowi i telewizyjni ostrzegają, że odbudowa rynku po takim starciu trwa latami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/372761,wojna_cenowa_uderzy_w_branze_internetowa.html

GAZETA WYBORCZA

Niekoszerne procesory Intela

Czy ortodoksyjni Żydzi wygnają z Izraela największego na świecie producenta procesorów, bo fabryka Intela w Jerozolimie pracuje siedem dni w tygodniu, również w szabat?

http://wyborcza.pl/1,75248,7282019,Niekoszerne_procesory_Intela.html

Po co fiskusowi komputery?

W sierpniu minęło 20 lat od czasu, gdy ogłoszono przetarg na komputeryzację polskich podatków. I co? Rozliczając się za zeszły rok, złożyliśmy w urzędach skarbowych prawie 20 mln formularzy PIT. Papierowych. I jakieś 85 tys. elektronicznych. Do powszechnego systemu e-rozliczeń wciąż nam daleko.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7256072,Po_co_fiskusowi_komputery__E_podatki_mamy_w_lesie.html

Polska Cyfrowa, czyli czego nie ma, ale (zdaniem rządu) się stanie

Donald Tusk zastał Polskę analogową, a zostawi cyfrową - taki wniosek wysnuć można z deklaracji jakie padały w sobotę podczas podsumowania dwóch lat rządu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7278569,Polska_Cyfrowa__czyli_czego_nie_ma__ale__zdaniem_rzadu_.html

PARKIET

Comp planuje na 2010 rok kolejne zakupy

Tegoroczny zarobek skonsolidowany informatycznej grupy będzie zgodny z prognozami analityków i sięgnie 23-25 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,871609_Comp_planuje_na_2010_rok_kolejne_zakupy_.html

Bielski sąd nie podjął decyzji w sprawie upadłości Techmeksu

Werdykt, który ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Techmeksu, a więc i dla jego akcjonariuszy, ma zapaść niezwłocznie. Zapewne w ciągu kilku dni.

http://www.parkiet.com/artykul/26,870975_Bielski_sad_nie_podjal_decyzji_w_sprawie_upadlosci_Techmeksu.html

ITPartner

Dell z zyskiem o połowę niższym niż rok temu

W trzecim kwartale trwającego roku finansowego obroty koncernu Dell spadły o 15 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Zysk netto był aż o 54 proc. niższy niż przed rokiem. Zdecydowanie spadła sprzedaż komputerów marki Dell w segmencie biznesowym.

http://p1.idg.pl/r/35991

Windows 7 bije rekordy sprzedaży

Windows 7 sprzedał się dwukrotnie lepiej niż jakikolwiek inny system operacyjny z rodziny Windows w tym samym przedziale czasowym - ogłosił Steve Ballmer. CEO Microsoftu wypowiedział się również na temat konkurencyjnej platformy Mac i zdementował plotkę o Zune Phone.

http://p1.idg.pl/r/e00c7