Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rozmowa szefów SAP i Oracle na temat fuzji z Sunem... Deutsche Telekom połączy się z France Telecom w Wielkiej Brytanii... UPC ma mniej klientów telewizyjnych, więcej internautów... Koniec internetowej wolności w Polsce... Jest szansa na ugodę Google z wydawcami... Do Polski wchodzi poczta hybrydowa... Blokowanie stron z e-hazardem jest technicznie możliwe...

COMPUTERWORLD

Nie tylko programNie powinno się kupować technologii DLP (Data Leak Protection), dopóki użytkownicy nie zostaną do niej przygotowani. Wielu ekspertów ds. bezpieczeństwa uważa, że świadomość użytkownika jest kluczowa w procesie ochrony wrażliwych danych.

http://p1.idg.pl/r/2f6e8

Rozmowa szefów SAP i Oracle na temat fuzji z SunemJak podaje The Wall Street Journal - krótko po tym, gdy Komisja Europejska zablokowała fuzję Sun-Oracle - Léo Apotheker, CEO firmy SAP zaproponował szefowi Oracle spotkanie i dyskusję o planowanej fuzji i innych "aktualnych sprawach".

http://p1.idg.pl/r/f20bd

CW 10 lat: Dylematy technologiiJak 10 lat temu, na naszych łamach, Stanisław Lem wyobrażał sobie komputer przyszłości, świadomość sieci, determinizm genetyczny i cyberdemokrację.

http://p1.idg.pl/r/5da4c

Zapraszamy też do serwisu www.computerworld.pl/20lat.

RZECZPOSPOLITA

Firmy wierzą w poprawęMinisterstwo Gospodarki opublikowało właśnie opinie szefów małych i średnich firm na temat trendów rozwojowych sektora do końca roku. Większość ma nadzieję, że najpoważniejsze spowolnienie mają już za sobą.

http://www.rp.pl/artykul/9211,389570_Firmy_wierza_w_poprawe.html

O co chodzi w sporze wydawców z Google’emJest szansa na ugodę w sprawie skanowania i umieszczania książek w Internecie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,389566_O_co_chodzi_w_sporze_wydawcow_z_Google_em.html

Tradycyjna poczta ma konkurentaJuż od połowy przyszłego roku, żeby wysłać papierowy list wystarczy e-mail. Do Polski wchodzi poczta hybrydowa.

http://www.rp.pl/artykul/9211,389302_Tradycyjna_poczta_ma_nowego_konkurenta.html

GAZETA PRAWNA

Blokowanie stron z e-hazardem jest technicznie możliweBlokowanie internetowego hazardu w Polsce jest technicznie możliwe, ale pojawia się przy tym pytanie o cenzurę w sieci, prawo i stanowisko w tej sprawie Unii Europejskiej - podkreślają eksperci oceniając zapowiedzi rządu o walce z e-hazardem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/368523,blokowanie_stron_z_e_hazardem_jest_technicznie_mozliwe.html

Koniec internetowej wolności w PolsceDostęp do internetu będzie w Polsce limitowany. Przy okazji zdelegalizowania e-hazardu rząd chce stworzyć czarną listę domen, które będą musieli blokować dostawcy internetu - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Konkretne adresy będą wskazywać UKE, policja, służby specjalne i Ministerstwo Finansów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/368235,koniec_internetowej_wolnosci_w_polsce.html

GAZETA WYBORCZA

Deutsche Telekom połączy się z France Telecom w Wielkiej BrytaniiDeutsche Telekom i France Telecom podpisały umowę o połączeniu swoich brytyjskich spółek. Dzięki temu powstał największy operator komórkowy na Wyspach.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7231693,Deutsche_Telekom_polaczy_sie_z_France_Telecom_w_Wielkiej.html

PARKIET

W 2010 roku przychody branży będą podobneRozmowa "Parkietu" z Klausem Hartmannem, prezesem Polskiej Telefonii Cyfrowej.

http://www.parkiet.com/artykul/26,866781_W_2010_roku_przychody_branzy_beda_podobne_.html

UPC Polska: mniej klientów telewizyjnych, więcej internautówNa koniec III kwartału UPC Polska, największa sieć telewizji kablowej w kraju, miał 1,0134 mln klientów telewizyjnych, o 2,4 tys. mniej niż na koniec czerwca.

http://www.parkiet.com/artykul/26,866293_UPC_Polska__mniej_klientow_telewizyjnych__wiecej_internautow.html

ITPartner

Układ sił na rynku IT w 1992 rokuPrzygotowując się do numeru Computerworld 20 lat odnaleźliśmy tekst z grudnia 1992 r., w którym opisujemy firmy najbardziej aktywne marketingowo. Przy okazji pokażemy jak wyglądał układ sił, gdy przygotowywaliśmy pierwszy raport Computerworld TOP 200 (wówczas jeszcze 100).

http://p1.idg.pl/r/70af4

Cisco i EMC: współpraca przy cloud computingCisco i EMC chcą wspólnie promować koncepcję

przez wprowadzenie do oferty nowych zintegrowanych produktów oraz usług przeznaczonych dla firm, które będą chciały zbudować własną infrastrukturę typu "private cloud".

http://p1.idg.pl/r/78893

ERPStandard

Nowości w systemach ERP: Zmiany dyktowane przez rynek - IFS ApplicationsMiniony rok przyniósł zmiany w funkcjonalności oprogramowania IFS Applications m.in. w zakresie obszarów związanych z harmonogramowaniem produkcji i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Plany na najbliższy rok to przede wszystkim zmiany dedykowane dla działalności prowadzonej w reżimie projektowym.

http://p1.idg.pl/r/9c0bd