Poniedziałkowy Przegląd Prasy

ONZ zaaprobowało uniwersalną ładowarkę do komórek... Kolejki po unijne dotacje na e-usługi... Los telewizji w komórkach zależy od kablówek i platform satelitarnych... Ruszył internetowy serwis z legalną muzyką do słuchania za darmo... Polsko niemiecka wojna o internetową markę... Biurowa dolegliwość od myszki i klawiatury...

COMPUTERWORLD

Szablon nie wystarczy

Pozyskanie praw autorskich do zasobów publikowanych w sieci wymaga o wiele więcej wysiłku niż tylko skopiowanie ogólnych zapisów regulaminu korzystania z serwisu.

http://p1.idg.pl/r/d5434

Świat według plików

Metody eksploracji zasobów danych (data mining) znajdują się już w polu zainteresowania nie tylko autorów dzieł naukowych czy opracowań specjalistycznych, lecz także twórców beletrystyki. W wydanym niedawno w Polsce kryminale "Rozbite okna" opisana jest seria zabójstw, które zostały dokonane dzięki kradzieży tożsamości.

http://p1.idg.pl/r/4d014

Windows 7 zawojuje polską branżę IT?

W związku z wczorajszą premierą nowego systemu operacyjnego Microsoft zlecił firmie IDC przeprowadzenie badania, z którego wynika, że, do końca 2010 roku ponad 1,5 miliona pracowników europejskiej branży informatycznej będzie pracować na systemie operacyjnym Windows 7. Oznacza to, że z nowego systemu będzie korzystało 18% wszystkich zatrudnionych w branży IT w strefie ekonomicznej Unii Europejskiej.

http://p1.idg.pl/r/9b744

Zapraszamy też do naszego serwisu o Windows 7 -www.computerworld.pl/win7

RZECZPOSPOLITA

Ładowarka do wszystkiego - wygoda i ekologia

Agenda ONZ zaaprobowała uniwersalną ładowarkę, która będzie kompatybilna z każdym modelem telefonu komórkowego. Urządzenie łączy wygodę z ekologią.

http://www.rp.pl/artykul/382342_Ladowarka_do_wszystkiego___wygoda_i_ekologia.html

Polskie absurdy, czyli kolejki po unijne dotacje

Nabór wniosków na e-usługi rusza w poniedziałek, ale są już listy społeczne. W stolicy może dojść do rękoczynów, sytuację ma kontrolować policja. Eksperci apelują, by jak najszybciej zmienić zasady przyznawania grantów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,382090_Polskie_absurdy__czyli_kolejki_po_unijne_dotacje.html

GAZETA PRAWNA

Los telewizji w komórkach zależy od kablówek i platform satelitarnych

Pięciu operatorów kablowych i satelitarnych zapyta swoich klientów, czy i za ile byliby skłonni skorzystać z oferty telewizji w komórkach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/364447,los_telewizji_w_komorkach_zalezy_od_kablowek_i_platform_satelitarnych.html

Ruszył internetowy serwis z legalną muzyką do słuchania za darmo

23 października oficjalnie wystartował ShareTheMusic.com, stworzony przez polską firmę Desh serwis z muzyką. Chce walczyć z MySpace, Last.fm czy Facebook.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/364146,ruszyl_internetowy_serwis_z_legalna_muzyka_do_sluchania_za_darmo.html

PULS BIZNESU

Biurowa dolegliwość od myszki i klawiatury

Do najbardziej powszechnym schorzeń biurowych należy tzw. zespół cieśni kanału nadgarstka.

http://www.pb.pl/4/a/2009/10/25/Biurowa_dolegliwosc_od_myszki_i_klawiatury2

Google rzecze: bez strony w sieci nie zaistniejecie

Aż połowa polskich firm nie ma żadnego serwisu WWW.

http://www.pb.pl/a/2009/10/25/Google_rzecze_bez_strony_w_sieci_nie_zaistniejecie2

PARKIET

Polsko niemiecka wojna o internetową markę

Niemiecka firma Mercateo chce zakazać polskiej firmie Marketeo używania marki. Czy powodem jest tylko podobieństwo marki czy strach przed konkurentem?

http://www.parkiet.com/artykul/26,862253_Polsko_niemiecka_wojna_o_internetowa_marke.html

ITPartner

Microsoft z niższymi przychodami i mniejszym zyskiem, ale...

...wynikami lepszymi od oczekiwań analityków. Od lipca do września br. obroty Microsoftu wyniosły prawie 12,95 mld USD. To o 14 proc. mniej niż przed rokiem. Pomimo nieco niższych przychodów kwartalny zysk netto był prawie o 15 proc. wyższy niż trzy miesiące wcześniej.

http://p1.idg.pl/r/2833b

Niedostatki zabezpieczeń urządzeń końcowych w firmach

Novell podsumował wyniki badań "Ocena zagrożeń" przeprowadzonych wśród użytkowników. Zdaniem administratorów IT, głównymi przyczynami pojawiania się zagrożeń są: niedostateczna ochrona danych, braki w politykach dostępu dla użytkowników mobilnych oraz luki w spójności systemów ochrony.

http://p1.idg.pl/r/d8adb

MSPStandard

Od informacji do oferty

Bogactwo zasobów internetowych kojarzy się nam zazwyczaj z ogromem informacji dostępnych w sieci. Tymczasem odpowiednio wyselekcjonowane informacje mogą być tylko wstępem do znacznie głębszych zasobów wiedzy.

http://p1.idg.pl/r/79b37

Biznes czekał na Windows 7

Zainteresowanie nowym systemem Microsoftu wśród firmowych administratorów jest porównywalna jedynie ze skalą adopcji Windows 2000 napędzaną obawami przed tzw. problemem roku 2000 - wynika z badań przeprowadzonych przez Information Technology Intelligence oraz Sunbelt Software.

http://p1.idg.pl/r/56a46

ERPStandard

Microsoft Dynamics AX 2009 oficjalnie w Polsce

Na polskim rynku oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż nowej wersji systemu Microsoft Dynamics AX. Oprogramowanie trafiło do cenników już w czerwcu. Dotychczasowe wdrożenia realizowano jednak na zasadach Technical Adoption Program. Dynamics AX 2009 ma być przede wszystkim intuicyjny i przyjazny w obsłudze.

http://p1.idg.pl/r/43bf7

Epicor rozwija linię produktów mobilnych

Do linii aplikacji Epicor Mobile dołączyło nowe oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw ze skomplikowaną strukturą personelu pracującego w terenie.

http://p1.idg.pl/r/fc132

Od jutra zapraszamy na naszej stronie do nowego cyklu - Nowości producentów w systemach ERP.