Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Dell tracił wyczucie rynku... Kablówki testują telewizję w komórkach... Google zarabia coraz więcej... Sprzedaż komputerów znów na (małym) plusie... Nowe iPhone'y są bardzo drogie... IBM - niższe obroty, ale wyższe zyski za III kwartał... A.pl chce zamieszać w e - handlu...

COMPUTERWORLD

Jak to działa?

Sztuczna inteligencja budzi powszechne zainteresowanie, często podziw i fascynację, wywołuje liczne dyskusje i spory co do możliwości i zakresu jej wykorzystania. Jednocześnie, w coraz większym stopniu znajduje zastosowanie w urządzeniach i maszynach codziennego użytku, jak chociażby w samochodach, samolotach czy sprzęcie medycznym.

http://p1.idg.pl/r/04828

Google zarabia coraz więcej

W okresie od lipca do sierpnia br. przychody Google wzrosły o 7 proc. w skali roku i wyniosły niemal 6 mld USD. Kwartalny zysk netto był zaś o 27 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku finansowego. Marża netto przekroczyła 27 proc.

http://p1.idg.pl/r/9fb92

RZECZPOSPOLITA

Jak Dell tracił wyczucie rynku

Michael Dell ma być może ponad 12 mld dolarów majątku, kolekcję tytułów "prezesa roku" i zaledwie 44 lata.

http://www.rp.pl/artykul/9211,379466_Jak_Dell_tracil_wyczucie_rynku.html

Kablówki testują telewizję w komórkach

Na przełomie października i listopada pierwszy operator telekomunikacyjny może podpisać umowę z dostawcą telewizji mobilnej - dowiedziała się "Rzeczpospolita"

http://www.rp.pl/artykul/9211,378893_Kablowki_testuja_telewizje_w_komorkach.html

GAZETA PRAWNA

Nowe iPhone'y są bardzo drogie

W Polsce i Europie brakuje tegorocznych modeli iPhone’a. Można je kupić na rynku wtórnym - np. w serwisie aukcyjnym na Allegro.pl - ale są bardzo drogie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/362530,nowe_iphone_y_sa_bardzo_drogie.html

PULS BIZNESU

A.pl chce zamieszać w e - handlu

Giełdowy Action, do którego należy sklep a.pl, rzuci rękawicę nie tylko znanym delikatesom online, ale także sklepom z chemią gospodarczą.

http://www.pb.pl/a/2009/10/17/A_pl_chce_zamieszac_w_e_-_handlu

PARKIET

Operatorzy kin szukają sposobów, jak rozerwać widza

CCI inwestuje w cyfrowe projektory. Multikino myśli o mariażu z telewizją, ale nie wyklucza współpracy z nową siecią kin 5D.

http://www.parkiet.com/artykul/26,859730_Operatorzy_kin_szukaja_sposobow__jak_rozerwac_widza.html

ITPartner

IBM: niższe obroty, ale wyższe zyski za III kwartał

W trzecim kwartale br. obroty koncernu IBM wyniosły 23,6 mld USD. To wynik o 7 proc. niższy od przychodów za analogiczny okres ubiegłego roku, ale o 1 proc. wyższy od obrotów za poprzednie trzy miesiące. W minionym kwartale Big Blue zarobił 3,2 mld USD. Marża zysku brutto wzrosła do 45,1 proc.

http://p1.idg.pl/r/36ea9

Sprzedaż komputerów znów na (małym) plusie

W III kw. br. popyt na komputery PC (biurkowe, laptopy, serwery x86) przekroczył przewidywania analityków o ponad 6 p. proc. Według danych Gartnera nowych nabywców znalazło 80,9 mln sztuk tych urządzeń, co stanowi wzrost o 0,5 proc. w stosunku do III kw. 2008 r.

http://p1.idg.pl/r/b342a

MSPStandard

Krok po kroku

Outsourcing ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Decyzja o zleceniu zadań na zewnątrz nie jest zadaniem łatwym. Trzeba starannie wyważyć spodziewane korzyści, jak i mogące się pojawić zagrożenia. Wśród korzyści nie musi być tylko, wymieniana najczęściej, oszczędność własnych zasobów i środków.

http://p1.idg.pl/r/ec63e