Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Dell tracił wyczucie rynku... Kablówki testują telewizję w komórkach... Google zarabia coraz więcej... Sprzedaż komputerów znów na (małym) plusie... Nowe iPhone'y są bardzo drogie... IBM - niższe obroty, ale wyższe zyski za III kwartał... A.pl chce zamieszać w e - handlu...

COMPUTERWORLD

Jak to działa?Sztuczna inteligencja budzi powszechne zainteresowanie, często podziw i fascynację, wywołuje liczne dyskusje i spory co do możliwości i zakresu jej wykorzystania. Jednocześnie, w coraz większym stopniu znajduje zastosowanie w urządzeniach i maszynach codziennego użytku, jak chociażby w samochodach, samolotach czy sprzęcie medycznym.

http://p1.idg.pl/r/04828

Google zarabia coraz więcejW okresie od lipca do sierpnia br. przychody Google wzrosły o 7 proc. w skali roku i wyniosły niemal 6 mld USD. Kwartalny zysk netto był zaś o 27 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku finansowego. Marża netto przekroczyła 27 proc.

http://p1.idg.pl/r/9fb92

RZECZPOSPOLITA

Jak Dell tracił wyczucie rynkuMichael Dell ma być może ponad 12 mld dolarów majątku, kolekcję tytułów "prezesa roku" i zaledwie 44 lata.

http://www.rp.pl/artykul/9211,379466_Jak_Dell_tracil_wyczucie_rynku.html

Kablówki testują telewizję w komórkachNa przełomie października i listopada pierwszy operator telekomunikacyjny może podpisać umowę z dostawcą telewizji mobilnej - dowiedziała się "Rzeczpospolita"

http://www.rp.pl/artykul/9211,378893_Kablowki_testuja_telewizje_w_komorkach.html

GAZETA PRAWNA

Nowe iPhone'y są bardzo drogieW Polsce i Europie brakuje tegorocznych modeli iPhone’a. Można je kupić na rynku wtórnym - np. w serwisie aukcyjnym na Allegro.pl - ale są bardzo drogie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/362530,nowe_iphone_y_sa_bardzo_drogie.html

PULS BIZNESU

A.pl chce zamieszać w e - handluGiełdowy Action, do którego należy sklep a.pl, rzuci rękawicę nie tylko znanym delikatesom online, ale także sklepom z chemią gospodarczą.

http://www.pb.pl/a/2009/10/17/A_pl_chce_zamieszac_w_e_-_handlu

PARKIET

Operatorzy kin szukają sposobów, jak rozerwać widzaCCI inwestuje w cyfrowe projektory. Multikino myśli o mariażu z telewizją, ale nie wyklucza współpracy z nową siecią kin 5D.

http://www.parkiet.com/artykul/26,859730_Operatorzy_kin_szukaja_sposobow__jak_rozerwac_widza.html

ITPartner

IBM: niższe obroty, ale wyższe zyski za III kwartałW trzecim kwartale br. obroty koncernu IBM wyniosły 23,6 mld USD. To wynik o 7 proc. niższy od przychodów za analogiczny okres ubiegłego roku, ale o 1 proc. wyższy od obrotów za poprzednie trzy miesiące. W minionym kwartale Big Blue zarobił 3,2 mld USD. Marża zysku brutto wzrosła do 45,1 proc.

http://p1.idg.pl/r/36ea9

Sprzedaż komputerów znów na (małym) plusieW III kw. br. popyt na komputery PC (biurkowe, laptopy, serwery x86) przekroczył przewidywania analityków o ponad 6 p. proc. Według danych Gartnera nowych nabywców znalazło 80,9 mln sztuk tych urządzeń, co stanowi wzrost o 0,5 proc. w stosunku do III kw. 2008 r.

http://p1.idg.pl/r/b342a

MSPStandard

Krok po krokuOutsourcing ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Decyzja o zleceniu zadań na zewnątrz nie jest zadaniem łatwym. Trzeba starannie wyważyć spodziewane korzyści, jak i mogące się pojawić zagrożenia. Wśród korzyści nie musi być tylko, wymieniana najczęściej, oszczędność własnych zasobów i środków.

http://p1.idg.pl/r/ec63e