Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sygnity ratuje płynność finansową dając wolne pracownikom... W 2014 Internet będzie w każdym domu... TP ma rywali w wyścigu o firmę ATM SI... Zorganizowany atak na serwery polskich instytucji państwowych... 873 mln euro dotacji na przygotowanie infrastruktury pod inwestycje... Serwis Google ostrzega Polaków przed epidemią grypy... Dotacje z UE trafiają do niewłaściwych firm... Operatorzy zapłacą za bój ze spamem...

COMPUTERWORLD

"Pozwólcie firmie Oracle kupić Suna"W oficjalnym liście otwartym do Komisji Europejskiej Marten Mickos, były dyrektor generalny firmy MySQL, a później wiceprezes działu baz danych Sun Microsystems skrytykował europejskiego regulatora za opóźnianie planowanej fuzji Sun i Oracle.

http://p1.idg.pl/r/a5f60

CCIA oskarża IBM o monopol na rynku systemów mainframeDepartament Sprawiedliwości USA rozpoczął kolejne dochodzenie w sprawie naruszenia zasad konkurencji wolnorynkowej przez koncern IBM w odniesieniu do zasad sprzedaży oprogramowania dla systemów mainframe. Tym razem to efekt zarzutów zgłoszonych przez przedstawicieli federacji CCIA.

http://p1.idg.pl/r/ee293

RZECZPOSPOLITA

Wrześniowy cyberatak na PolskęW połowie września doszło do zorganizowanego ataku na serwery polskich instytucji państwowych. Szczegóły są tajne.

http://www.rp.pl/artykul/4,375962_Cyberatak_na_Polske.html

Pułapka równouprawnienia w unijnych dotacjachLiczba odrzucanych wniosków o pieniądze z programu "Kapitał ludzki" wzrosła dwukrotnie. Główną przyczyną jest niespełnienie zasady równości płci. Przedsiębiorcy twierdzą, że stawia się im absurdalne żądania.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376404_Pulapka_w_unijnych_dotacjach.html

Dotacje na kuszenie inwestorów873 mln euro na przygotowanie infrastruktury pod inwestycje. Pieniądze mogą pójść na uzbrojenie terenu lub tworzenie parków technologicznych. Nie wszystkie gminy chcą z nich korzystać.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376402_Dotacje_na_kuszenie_inwestorow.html

Sygnity ratuje płynność finansową dając wolne pracownikomInformatyczna spółka szuka oszczędności w kadrach. Oprócz cięcia pensji i premii wysyła pracowników na bezpłatne urlopy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376390_Sygnity_ratuje_plynnosc_finansowa_dajac_wolne_pracownikom.html

TVP rozważa wybór operatora z wolnej rękiTVP zapowiedziała to na piątkowym spotkaniu w sprawie cyfryzowania telewizji naziemnej. Mogłoby to przyspieszyć uruchomienie usługi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,375584_TVP_rozwaza_wybor_operatora_z_wolnej_reki.html

GAZETA PRAWNA

Dotacje z UE trafiają do niewłaściwych firmUnijne pieniądze idą na bary sushi i produkcję plastikowych kubków, a nie do firm, które mogłyby produkować nowe generacje odtwarzaczy mp3 czy aparatów cyfrowych - alarmują eksperci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/358759,dotacje_z_ue_trafiaja_do_niewlasciwych_firm.html

Serwis Google ostrzega Polaków przed epidemią grypyCo robi pacjent, gdy dostrzeże pierwsze objawy choroby? Bardzo często, zanim pójdzie do lekarza, siada przed komputerem i w internetowej wyszukiwarce sprawdza informacje o dręczących go dolegliwościach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/358562,serwis_google_ostrzega_polakow_przed_epidemia_grypy.html

GAZETA WYBORCZA

2014: internet w każdym domuInternet naprawdę trafi pod strzechy, a w każdym nowym budynku pojawi się światłowód. Takie skutki ma mieć ustawa, która w styczniu ujrzy światło dzienne - dowiaduje się "Gazeta".

http://wyborcza.pl/1,75248,7133939,2014__internet_w_kazdym_domu.html

PULS BIZNESU

Operatorzy zapłacą za bój ze spamemWięcej obowiązków, a więc też wydatków dla dostawców Internetu. Tak wygląda projekt nowych przepisów.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/12/Operatorzy_zaplaca_za_boj_ze_spamem

PARKIET

TP ma rywali w wyścigu o firmę ATM SIPrzedstawiciele ATM twierdzą, że jeśli w ciągu miesiąca-dwóch nie dogadają się z TP, rozpoczną rozmowy z innym inwestorem.

http://www.parkiet.com/artykul/26,857736_TP_ma_rywali_w_wyscigu_o_firme_ATM_SI.html

MSPStandard

Jak kupić backupKopia danych w modelu cloud nie zapewnia żądanego poziomu bezpieczeństwa, własne centrum wymaga dużych inwestycji. Obecnie pojawiła się usługa, która wypełnia tę lukę.

http://p1.idg.pl/r/c2c3f

ITPartner

Micro USB i "mały jack" standardem w komórkachCTIA, amerykańska organizacja zrzeszającą firmy z branży telekomunikacyjnej postanowiła promować dwa rodzaje interfejsów do podłączania urządzeń zewnętrznych do telefonów komórkowych - Micro USB oraz 3,5 mm (minijack).

http://p1.idg.pl/r/0531e

Emerson kupuje AvocentPrzedstawiciele koncernu Emerson poinformowali o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia firmy Avocent. Zakup amerykańskiej spółki ma umożliwić rozszerzenie oferty narzędzi do monitorowania i zarządzania centrami danych oraz infrastrukturą IT. Transakcja, której wartość jest szacowana na ok. 1,2 mld USD zostanie zrealizowana za pośrednictwem spółki zależnej Emerson Network Power.

http://p1.idg.pl/r/7f4fa