Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sygnity ratuje płynność finansową dając wolne pracownikom... W 2014 Internet będzie w każdym domu... TP ma rywali w wyścigu o firmę ATM SI... Zorganizowany atak na serwery polskich instytucji państwowych... 873 mln euro dotacji na przygotowanie infrastruktury pod inwestycje... Serwis Google ostrzega Polaków przed epidemią grypy... Dotacje z UE trafiają do niewłaściwych firm... Operatorzy zapłacą za bój ze spamem...

COMPUTERWORLD

"Pozwólcie firmie Oracle kupić Suna"

W oficjalnym liście otwartym do Komisji Europejskiej Marten Mickos, były dyrektor generalny firmy MySQL, a później wiceprezes działu baz danych Sun Microsystems skrytykował europejskiego regulatora za opóźnianie planowanej fuzji Sun i Oracle.

http://p1.idg.pl/r/a5f60

CCIA oskarża IBM o monopol na rynku systemów mainframe

Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął kolejne dochodzenie w sprawie naruszenia zasad konkurencji wolnorynkowej przez koncern IBM w odniesieniu do zasad sprzedaży oprogramowania dla systemów mainframe. Tym razem to efekt zarzutów zgłoszonych przez przedstawicieli federacji CCIA.

http://p1.idg.pl/r/ee293

RZECZPOSPOLITA

Wrześniowy cyberatak na Polskę

W połowie września doszło do zorganizowanego ataku na serwery polskich instytucji państwowych. Szczegóły są tajne.

http://www.rp.pl/artykul/4,375962_Cyberatak_na_Polske.html

Pułapka równouprawnienia w unijnych dotacjach

Liczba odrzucanych wniosków o pieniądze z programu "Kapitał ludzki" wzrosła dwukrotnie. Główną przyczyną jest niespełnienie zasady równości płci. Przedsiębiorcy twierdzą, że stawia się im absurdalne żądania.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376404_Pulapka_w_unijnych_dotacjach.html

Dotacje na kuszenie inwestorów

873 mln euro na przygotowanie infrastruktury pod inwestycje. Pieniądze mogą pójść na uzbrojenie terenu lub tworzenie parków technologicznych. Nie wszystkie gminy chcą z nich korzystać.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376402_Dotacje_na_kuszenie_inwestorow.html

Sygnity ratuje płynność finansową dając wolne pracownikom

Informatyczna spółka szuka oszczędności w kadrach. Oprócz cięcia pensji i premii wysyła pracowników na bezpłatne urlopy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376390_Sygnity_ratuje_plynnosc_finansowa_dajac_wolne_pracownikom.html

TVP rozważa wybór operatora z wolnej ręki

TVP zapowiedziała to na piątkowym spotkaniu w sprawie cyfryzowania telewizji naziemnej. Mogłoby to przyspieszyć uruchomienie usługi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,375584_TVP_rozwaza_wybor_operatora_z_wolnej_reki.html

GAZETA PRAWNA

Dotacje z UE trafiają do niewłaściwych firm

Unijne pieniądze idą na bary sushi i produkcję plastikowych kubków, a nie do firm, które mogłyby produkować nowe generacje odtwarzaczy mp3 czy aparatów cyfrowych - alarmują eksperci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/358759,dotacje_z_ue_trafiaja_do_niewlasciwych_firm.html

Serwis Google ostrzega Polaków przed epidemią grypy

Co robi pacjent, gdy dostrzeże pierwsze objawy choroby? Bardzo często, zanim pójdzie do lekarza, siada przed komputerem i w internetowej wyszukiwarce sprawdza informacje o dręczących go dolegliwościach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/358562,serwis_google_ostrzega_polakow_przed_epidemia_grypy.html

GAZETA WYBORCZA

2014: internet w każdym domu

Internet naprawdę trafi pod strzechy, a w każdym nowym budynku pojawi się światłowód. Takie skutki ma mieć ustawa, która w styczniu ujrzy światło dzienne - dowiaduje się "Gazeta".

http://wyborcza.pl/1,75248,7133939,2014__internet_w_kazdym_domu.html

PULS BIZNESU

Operatorzy zapłacą za bój ze spamem

Więcej obowiązków, a więc też wydatków dla dostawców Internetu. Tak wygląda projekt nowych przepisów.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/12/Operatorzy_zaplaca_za_boj_ze_spamem

PARKIET

TP ma rywali w wyścigu o firmę ATM SI

Przedstawiciele ATM twierdzą, że jeśli w ciągu miesiąca-dwóch nie dogadają się z TP, rozpoczną rozmowy z innym inwestorem.

http://www.parkiet.com/artykul/26,857736_TP_ma_rywali_w_wyscigu_o_firme_ATM_SI.html

MSPStandard

Jak kupić backup

Kopia danych w modelu cloud nie zapewnia żądanego poziomu bezpieczeństwa, własne centrum wymaga dużych inwestycji. Obecnie pojawiła się usługa, która wypełnia tę lukę.

http://p1.idg.pl/r/c2c3f

ITPartner

Micro USB i "mały jack" standardem w komórkach

CTIA, amerykańska organizacja zrzeszającą firmy z branży telekomunikacyjnej postanowiła promować dwa rodzaje interfejsów do podłączania urządzeń zewnętrznych do telefonów komórkowych - Micro USB oraz 3,5 mm (minijack).

http://p1.idg.pl/r/0531e

Emerson kupuje Avocent

Przedstawiciele koncernu Emerson poinformowali o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia firmy Avocent. Zakup amerykańskiej spółki ma umożliwić rozszerzenie oferty narzędzi do monitorowania i zarządzania centrami danych oraz infrastrukturą IT. Transakcja, której wartość jest szacowana na ok. 1,2 mld USD zostanie zrealizowana za pośrednictwem spółki zależnej Emerson Network Power.

http://p1.idg.pl/r/7f4fa