Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Łatwiejsza droga po unijne dotacje dla dużych firm... Trzynaście kanałów telewizyjnych i cztery radiowe w ofercie komórkowej... Asseco Systems podpisało duży deal z IBM... Banki wprowadzają nowy system płatności... Rynek oprogramowania ochronnego wzrośnie o 8 proc. w 2009 r... W II kwartale przybyło tylko 134 tys. łączy internetowych... Polskie prawo dopuszcza głosowanie przez internet... Firmy wykorzystują sieciowe społeczności... Awatary na fali...

COMPUTERWORLD

Oficjalnie o projektach CPI

Przedstawiciele Centrum Projektów Informatycznych nie znaleźli dla nas czasu. Odpowiedzieli za to na kilka pytań redakcji i naszych czytelników. Oto one.

http://p1.idg.pl/r/9b346

Co będzie dalej z e-PUAP?

Przyszłości dużych systemów teleinformatycznych dla administracji publicznej poświęcona będzie specjalna debata organizowana przez redakcję Computerworld we współpracy z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji. W dyskusji weźmie udział minister Witold Drożdż.

http://p1.idg.pl/r/a5633

RZECZPOSPOLITA

Komórkowa przyszłość gazet

Wydawcy mają nadzieję, że przyszłe zyski zapewnią im komórki. Co piąty Amerykanin przegląda informacje w sieci, korzystając z urządzeń przenośnych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,369602_Komorkowa_przyszlosc_gazet.html

Firmy wykorzystują sieciowe społeczności

Biznes oswoił serwisy społecznościowe - badania pokazują, że w marketingu wykorzystuje je 86 proc. amerykańskich firm. Internauci jednak się zmieniają - budowanie np. forum użytkowników produktu, powszechne dwa-trzy lata temu, dziś skazane jest na porażkę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,369190_Firmy_wykorzystuja_sieciowe_spolecznosci.html

Mandat przez Internet

Banki wprowadzają nowy system płatności. Będzie działał w sklepach internetowych oraz urzędach publicznych.

http://www.rp.pl/artykul/368921_Mandat_przez_Internet.html

GAZETA PRAWNA

Łatwiejsza droga po unijne dotacje dla dużych firm

Od dziś firmy mogą ubiegać się w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o dotacje z UE. Do podziału w pierwszych naborach będzie ponad 800 mln zł. Duże firmy będą musiały zatrudnić mniej osób, by dostać unijne pieniądze.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/355666,latwiejsza_droga_po_unijne_dotacje_dla_duzych_firm.html

Pożyczki z internetu tańsze niż zaciągane w bankach

W ciągu roku rynek tzw. pożyczek społecznościowych, które można zaciągnąć na portalach internetowych, urósł 14-krotnie do 27 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/355675,pozyczki_z_internetu_tansze_niz_zaciagane_w_bankach.html

Trzynaście kanałów telewizyjnych i cztery radiowe w ofercie komórkowej

We wtorek Info-TV-FM oficjalnie zaprezentuje ofertę cyfrowej telewizji komórkowej. Wszystko wskazuje na to, że w ofercie będzie 13 kanałów telewizyjnych i cztery stacje radiowe.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/355669,trzynascie_kanalow_telewizyjnych_i_cztery_radiowe_w_ofercie_komorkowej.html

W II kwartale przybyło tylko 134 tys. łączy internetowych

Do 18,9 proc. spadł udział Grupy Telekomunikacja Polska w liczbie nowo podłączonych łączy szybkiego internetu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/355671,w_ii_kwartale_przybylo_tylko_134_tys_laczy_internetowych.html

PULS BIZNESU

Urządzenia przenośne przyczyną wzrostu samobójstw?

W erze przenośnych urządzeń, które umożliwiają stały dostęp do internetu, pracodawcy powinni zadbać o redukcję poziomu stresu u pracowników - twierdzi jeden z członków władz France Telecom, który boryka się z rosnącą liczbą samobójstw wśród swoich pracowników. Od początku 2008 r. w telekomunikacyjnej spółce 23 pracowników popełniło samobójstwo, a 13 osób usiłowało odebrać sobie życie.

http://www.pb.pl/4/a/2009/09/25/Urzadzenia_przenosne_przyczyna_wzrostu_samobojstw2

Awatary na fali

Potrafią kosztować pół miliona złotych, ale i zwrócić się w kilka miesięcy.

http://www.pb.pl/a/2009/09/26/Awatary_na_fali

MSPStandard

Dojść do celu

Osiągnięcie założonych celów strategicznych wymaga konsekwencji oraz determinacji w realizacji kolejnych projektów i programów, na które została rozpisana strategia firmy.

http://p1.idg.pl/r/912af

PUBLICStandard

Polskie prawo dopuszcza głosowanie przez internet

Niedawna nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych zezwala członkom walnego zgromadzenia akcjonariuszy (WZA) na głosowanie przez internet.

http://p1.idg.pl/r/7f116

ITPartner

Gartner: rynek oprogramowania ochronnego wzrośnie o 8 proc. w roku 2009

Według firmy badawczej, światowy rynek oprogramowania ochronnego ma osiągnąć w roku bieżącym wartość 14,5 miliarda USD, co oznacza wzrost o 8 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

http://p1.idg.pl/r/d0903

Asseco Systems: duży deal z IBM

Asseco Systems podpisało umowę, obejmującą prawie całe portfolio produktów software'owych IBM. Jest to pierwsza firma w Polsce, która podpisała tak obszerną umowę OEM z firmą IBM.

http://p1.idg.pl/r/bb5cd