Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Wasko liczy na dynamiczny wzrost wyników... CenterNet wprowadzi abonament dla sieci wRodzinie... Lasy Państwowe chcą wydać 55,8 mln zł na sieć... Oracle obiecuje rozwój platform SPARC i Solarisa... Firmy dostaną usługi warte 5 mln zł... Wirtualna Polska liderem poczty elektronicznej... Internet za darmo w całej gminie...

COMPUTERWORLD

Kto za to zapłaci?Czy operator telekomunikacyjny może obciążyć użytkowników kosztami modernizacji sieci?

http://p1.idg.pl/r/6042c

Oracle obiecuje rozwój platform SPARC i SolarisaAby rozwiać wątpliwości co do przyszłości systemów SPARC/Solaris koncern Oracle przygotował kampanię reklamową skierowaną do użytkowników rozwiązań Sun Microsystems.

http://p1.idg.pl/r/4fd89

RZECZPOSPOLITA

Firmy dostaną usługi warte 5 mln złW ramach działań antykryzysowych PARP uruchomi bezpłatne doradztwo dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

http://www.rp.pl/artykul/9211,362992_Firmy_dostana_uslugi_warte_5_mln_zl.html

Wirtualna Polska liderem poczty elektronicznejDominacja krajowych graczy. Usługi e-mail są dla polskich portali internetowych ważnym źródłem dochodów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,362987_Wirtualna_Polska_liderem_poczty_elektronicznej.html

Wasko liczy na dynamiczny wzrost wynikówKomputerowa spółka wierzy, że w II półroczu będzie miała 300 mln zł przychodów ze sprzedaży - trzy razy więcej niż w I połowie roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,362986_Wasko_liczy_na_dynamiczny_wzrost_wynikow.html

GAZETA WYBORCZA

CenterNet wprowadzi abonament dla sieci wRodzinieNajmłodszy operator nie będzie jednak kazał swoim klientom podpisywać umów terminowych. Na razie sieć wRodzinie (uruchomiana we współpracy z Funfacją Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka) oferuje tylko usługi pre-paid.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7032549,CenterNet_wprowadzi_abonament_dla_sieci_wRodzinie.html

PULS BIZNESU

Internet za darmo w całej gminieGmina Gogolin wkrótce będzie najbardziej internetową gminą w Polsce. Na terenie wszystkich 9 sołectw kończy się instalacja urządzeń do darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu.

http://www.pb.pl/a/2009/09/13/Internet_za_darmo_w_calej_gminie

PARKIET

Lasy Państwowe chcą wydać 55,8 mln zł na sieć55,8 mln zł jest gotowa wydać Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych na usługi transmisji danych IP VPN (MPLS) z dostępem do internetu dla Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

http://www.parkiet.com/artykul/26,848722_Lasy_Panstwowe_chca_wydac_55_8_mln_zl_na_siec.html

Supłacz pisze do PlayaKontrowersyjny analityk, przypominając że zablokował pierwotną ofertę ITI, zaoferował pomoc P4 w zdobywaniu rynku.

http://www.parkiet.com/artykul/26,849156_Suplacz_pisze__do_Playa_.html

MSPStandard

Jeden dla wszystkichInformatyka w Grupie Impel nie tylko znacząco przyspiesza zmiany i rozwój biznesu, ale również dba o ciągłe podnoszenie jakości własnych usług.

http://p1.idg.pl/r/305ae

Dell - nowe serwery i pamięć masowa NAS dla małych firmDell poszerza ofertę o cztery nowe serwery linii PowerEdge (dwa wolno stojące i dwa do instalowania w szafie) i pamięć masową NAS. Wszystkie urządzenia są przeznaczone dla małych i średnich firm.

http://p1.idg.pl/r/c4ec1

ITPartner

IAI-Shop: jest dobrze w polskim e-commerceKryzys finansowy jest łagodny dla polskiej branży e-commerce. Sklepy internetowe odnotowały obroty o 32% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - wynika z raportu "E-COMMERCE. Pierwsze półrocze 2008/2009" opracowanego przez IAI-Shop.com.

http://p1.idg.pl/r/3c67e