Poniedziałkowy Przegląd Prasy

54 proc. firm ma pirackie programy... AB powoli dojrzewa do kolejnych przejęć... Zginęła baza danych Wykopu... Można znowu doładować telefony Plusa... Grono.net w stanie upadłości?... Dell i Brocade rozszerzają współpracę OEM... Operatorzy walczą o klientów mobilnego Internetu...

COMPUTERWORLD

Jak prąd, jak woda

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu każde przedsiębiorstwo zatrudniało własnych elektryków i miało własne, rozbudowane instalacje prądowe. Skoro w przedsiębiorstwach nie ma dziś Chief Electricity Officera, to może i Chief Information Officer nie jest potrzebny?

http://p1.idg.pl/r/da37e

Włamanie na Wykop: zginęła baza danych

Wykop.pl informuje swoich użytkowników o konieczności pilnej zmiany hasła. Ma to związek z internetowym atakiem i włamaniem o którym serwis już wcześniej informował.

http://p1.idg.pl/r/443bf

Grono.net w stanie upadłości?

Aleksander Kierski, jeden z wierzycieli serwisu, złożył wniosek o upadłość Grono.net. W poniedziałek zapaść ma decyzja: sąd albo ogłosi likwidację Grona, albo oddali wniosek o upadłość lub odroczy termin.

http://p1.idg.pl/r/2bc94

RZECZPOSPOLITA

Można znowu doładować telefony Plusa

Operator doszedł do porozumienia z partnerami co do wysokości marży na sprzedaż doładowań telefonów komórkowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,358864_Mozna_znowu_doladowac_telefony_Plusa.html

GAZETA PRAWNA

Mobilny internet: promocje nie zawsze zmniejszają wydatki

W ciągu ostatniego roku podwoiła się liczba bezprzewodowych modemów. Wzrost zainteresowania mobilnym Internetem wymusza na operatorach aktywną walkę o klientów. Miesięczny abonament waha się od 36 do 55 zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/349413,mobilny_internet_promocje_nie_zawsze_zmniejszaja_wydatki.html

54 proc. firm ma pirackie programy

Ponad połowa polskich firm używa nielegalnego oprogramowania. Grożą za to sankcje finansowe, a nawet pięć lat pozbawienia wolności.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/349321,54_proc_firm_ma_pirackie_programy.html

PULS BIZNESU

Co się w sieci plecie

Blogerzy swoimi wpisami decydują czasem o spadku lub wzroście sprzedaży.

http://www.pb.pl/4/a/2009/09/06/Co_sie_w_sieci_plecie2

PARKIET

AB powoli dojrzewa do kolejnych przejęć

Przedstawiciele spółki twierdzą, że na rynku dystrybucji sprzętu IT widać pierwsze oznaki ożywienia. Deklarują, że AB wykorzysta wszelkie okazje, żeby poprawić wyniki.

http://www.parkiet.com/artykul/26,847173_AB_powoli_dojrzewa_do_kolejnych_przejec_.html

ITPartner

Dell i Brocade rozszerzają współpracę OEM

Dell i Brocade rozszerzyły współprace i zawarły kolejne porozumienie OEM. Przewiduje ono, że Dell będzie odsprzedawać, opatrując je swoim znakiem firmowym, szereg rozwiązań sieciowych oraz innych urządzeń produkowanych przez firmę Brocade.

http://p1.idg.pl/r/73d8b

Cisco i EMC stworzą joint venture?

Wspólne przedsięwzięcie obu koncernów miałoby koncentrować się na usługach technologicznych dla dużych korporacji oraz stworzeniu zintegrowanej, programowo-sprzętowej platformy dla centrów danych. Według nieoficjalnych doniesień rozpoczęto już rekrutację pracowników do nowej spółki.

http://p1.idg.pl/r/bb9db

MSPStandard

Znaki towarowe w reklamie kontekstowej

W internetowej reklamie kontekstowej wyłania się potrzeba zwrócenia uwagi na komplikacje natury prawnej, jakie ona niesie ze sobą. Zwłaszcza, że ocena dopuszczalności funkcjonowania AdWords gości coraz częściej na salach sądowych.

http://p1.idg.pl/r/b108b