Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP zaoferuje Internet satelitarny... Według Intela rynek PC ma się bardzo dobrze... Ruszą konkursy na ponad 800 mln zł... Plus wciąż nie ma umów z dystrybutorami pre-paidów... Darmowy Internet od Zygmunta Solorza?... Kolejna spółka zaangażowana w spór sądowy SAP i Oracle... Hakerzy nowym zagrożeniem dla dostaw ropy naftowej... Unia digitalizuje książki... Grupa Compu wkrótce się powiększy...

COMPUTERWORLD

Wydruki z głową

Zamiast przesyłania listem pliku kartek, banki coraz częściej wybierają formę elektroniczną, optymalizując jednocześnie cały proces dostarczania treści dokumentów klientom.

http://p1.idg.pl/r/baad8

Kolejna spółka zaangażowana w spór sądowy SAP i Oracle

Przedstawiciele koncernu Oracle domagają się ujawnienia szczegółowych informacji na temat modelu biznesowego amerykańskiej spółki Rimini Street. Dokumentacja ma być włączona do materiałów dowodowych w sprawie naruszenia zasad uczciwej konkurencji między SAP i Oracle przez pracowników zależnej wobec niemieckiego koncernu spółki TomorrowNow.

http://p1.idg.pl/r/a9f2b

RZECZPOSPOLITA

Internet TP z satelity

Już od września będzie dostępna nowa usługa grupy TP. W jej zasięgu będą wszyscy mieszkańcy kraju. Internet satelitarny nie będzie jednak tani.

http://www.rp.pl/artykul/9211,356270_Internet_TP_z_satelity.html

Ruszą konkursy na ponad 800 mln zł

We wtorek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawi dokumentację dla trzech konkursów na unijne dotacje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,356308_Rusza_konkursy_na_ponad_800_mln_zl.html

Darmowy Internet da Zygmunt Solorz?

Tylko dwa podmioty złożyły oferty w przetargu na częstotliwość radiową 2,6 GHz do budowy bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,355576_Darmowy_Internet__da_Zygmunt_Solorz_.html

GAZETA PRAWNA

Plus: wciąż nie ma umów z dystrybutorami pre-paidów

Jeśli Polkomtel nie podpisze dzisiaj umów ze sprzedawcami doładowań telefonów na kartę, już od jutra w wielu punktach w kraju nie będzie można doładować komórki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/348060,plus_wciaz_nie_ma_umow_z_dystrybutorami_pre_paidow.html

GAZETA WYBORCZA

Unia digitalizuje książki

Już 4,6 mln książek, map, fotografii, gazet i fragmentów filmów jest załadowanych do pamięci europejskiej biblioteki cyfrowej Europeana - ogłosiła Komisja Europejska. Digitalizacja tych zbiorów oznacza, że książki i inne materiały można przeglądać - za darmo - w Internecie, bez żadnych ograniczeń.

http://wyborcza.pl/Biznes/1,82244,6980283,Unia_digitalizuje_ksiazki.html

Nowe zagrożenie dla dostaw ropy naftowej: hakerzy

28-letni Amerykanin został oskarżony o sabotaż po tym, jak włamał się do systemu komputerowego i spowodował wyciek ropy naftowej z platformy u wybrzeży Kaliforni.

http://wyborcza.pl/Biznes/1,82244,6979011,Nowe_zagrozenie_dla_dostaw_ropy_naftowej__hakerzy.html

PARKIET

Grupa Compu wkrótce się powiększy

Safe Computing, w którym Comp kontroluje 100 proc. udziałów, podpisał umowę dotyczącą nabycia większościowego pakietu akcji spółki IT zajmującej się usługami z obszaru bezpieczeństwa korporacyjnego.

http://www.parkiet.com/artykul/26,844474_Grupa_Compu_wkrotce_sie_powiekszy.html

ITPartner

Intel: rynek PC ma się bardzo dobrze

Rynek komputerów osobistych jest w świetnej formie i w najbliższych latach będzie dynamicznie rosnąć - twierdzi wiceprezes grupy produktów mobilnych Intela. Znany producent procesorów prognozuje, że zbliżamy się do punktu, w którym wszyscy mają własne komputery osobiste.

http://p1.idg.pl/r/a7823

MSPStandard

Bez ERP już się nie dało

Gwałtowny rozwój biznesu wymusza zmiany organizacyjne i inwestycje w IT. Widać to m.in. na przykładzie jednego z największych producentów wyrobów garmażeryjnych w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/06e97

Firmowa drukarka prawdę ci powie

Koncern Samsung przeprowadził badanie świadomości pracowników w kwestii bezpieczeństwa dokumentów drukowanych w biurze. Wnioski płynące z badania są zaskakujące - Polska została oceniona jako kraj o najwyższej w regionie świadomości zagrożeń, z jakimi wiąże się drukowanie.

http://p1.idg.pl/r/dd013