Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Plus chce wprowadzić do oferty iPhone’a... Microsoft kupił Office.com... Karkosik i Solorz chcą mieć wspólne komórki... INFO-TV-FM rozpoczyna budowę sieci telewizji mobilnej DVB-H... Hawe wyemituje akcje żeby budować światłowody... Kiedy pracodawca może czytać służbowe maile... Znalazł się dodatkowy miliard na innowacyjne pomysły...

COMPUTERWORLD

Szkoda firmy i ludzi

Z Romanem Kluską, założycielem i byłym prezesem Optimusa rozmawiamy o zniknięciu z rynku tej firmy, chęci odkupienia przed kilku laty jej części i nowych wyzwaniach, które stawia dziś przed sobą.

http://p1.idg.pl/r/69ad0

INFO-TV-FM rozpoczyna budowę sieci telewizji mobilnej DVB-H

Rozwiązanie telewizji mobilnej oparte na standardach DVB-H i OMA BCAST dostarczy Motorola. Wdrożenie obejmie instalację centralnej stacji czołowej i infrastruktury sieciowej, a także świadczenie usług serwisowych.

http://p1.idg.pl/r/b025d

Microsoft kupił Office.com

Microsoftowi wreszcie udało się przejąć domenę Office.com, która od 1999 roku należała do spółki ContactOffice Group. Nowy nabytek jest wymarzonym miejscem do uruchomienia webowego projektu Office 2010.

http://p1.idg.pl/r/bafa3

RZECZPOSPOLITA

Znalazł się dodatkowy miliard na innowacyjne pomysły

Dobrych projektów, które wzięły udział w konkursie na innowacyjność na światowym poziomie, było tak dużo, że resort gospodarki postanowił zwiększyć pulę pieniędzy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,346087_Znalazl_sie_dodatkowy_miliard_na_innowacyjne_pomysly.html

Żywy komputer

Eksperyment: Maszyny przetwarzające dane będą oparte nie na krzemie, ale na DNA.

http://www.rp.pl/artykul/9129,346090_Zywy_komputer__.html

Pracodawca: kiedy maile do kontroli

Pracodawcy powinni informować pracowników, że będą kontrolować ich skrzynki e-mailowe i korespondencję. Rzecznik praw obywatelskich chce, by wynikało to wprost z kodeksu pracy, a nie, jak obecnie, z innych ustaw.

http://www.rp.pl/artykul/4,346405_Kiedy_maile_do_kontroli.html

Firma ma prawo skorygować e-faktury na papierze

Przedsiębiorca może stosować faktury elektroniczne, nawet jeśli użytkowany przez niego system informatyczny nie pozwala na wystawianie korekt i duplikatów przez Internet.

http://www.rp.pl/artykul/4,346741_Firma_ma_prawo_skorygowac__e_faktury_na_papierze.html

GAZETA PRAWNA

Plus chce wprowadzić do oferty iPhone’a

Plus, jako jedyny z wielkiej trójki operatorów komórkowych, nie oferuje telefonu dotykowego iPhone. Jego producent nie zgadzał się na współpracę z siecią. Ale negocjacje w sprawie dostaw aparatów znowu trwają.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/343626,plus_chce_wprowadzic_do_oferty_iphone.html

PULS BIZNESU

Karkosik i Solorz chcą mieć wspólne komórki

CenterNet, operator komórkowy Romana Karkosika podpisał list intencyjny z Mobylandem Zygmunta Solorza. Docelowo ma powstać jeden operator telekomunikacyjny.

http://www.pb.pl/2/a/2009/08/07/Karkosik_i_Solorz_chca_miec_wspolne_komorki2

PARKIET

Hawe: budowa sieci pochłonie kolejne 10 mln złotych

Telekomunikacyjna spółka potrzebuje pieniędzy na dalszą rozbudowę sieci światłowodowej. Dlatego planuje wyemitować 5,01 mln akcji serii F.

http://www.parkiet.com/artykul/26,838275_Hawe__10_mln_zl_na_swiatlowod.html

MSPStandard

Egzamin z dojrzałości

Rok temu rozwijająca się szybko gospodarka napędzała popyt na zintegrowane systemy biznesowe, które cieszyły się rekordową popularnością. Obecną sytuację można uznać za pierwszy egzamin rynkowej dojrzałości platform ERP.

http://p1.idg.pl/r/8310d