Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polacy pokochali mobilny Internet... Operatorzy ścigają się na szybki dostęp do Internetu... ABS dopadła zadyszka... Qumak-Sekom miał niezłe półrocze... Rynek informatyczny podnosi się z kolan... Rynek rozwiązań CRM coraz większy... Firmy wciąż bardziej cenią prasę niż Internet... Prywatności w sieci brak... Amazon kasuje klientom książki...

COMPUTERWORLD

Trójmiejski WiMAXUrząd Miejski w Gdańsku i Politechnika Gdańska uruchamiają wspólnie z Alcatel-Lucent i Intelem pilotażową sieć bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego Mobile WiMAX.

http://p1.idg.pl/r/0b723

Rynek rozwiązań CRM coraz większyAnalitycy firmy Gartner szacują, że w ubiegłym roku wartość globalnego rynku oprogramowania wspomagającego zarządzanie relacjami z klientami przekroczyła 9,15 mld USD. W 2007 roku rynek CRM wyceniano na 8,13 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/06f3b

RZECZPOSPOLITA

Polacy pokochali mobilny InternetPonad milion osób korzysta z bezprzewodowego Internetu. Popularność tej usługi w Polsce jest większa niż w Niemczech czy we Francji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,336172_Polacy_pokochali_mobilny_Internet.html

Rynek informatyczny podnosi się z kolanRozmowa. Francesco Serafini, prezes HP na region EMEA.

http://www.rp.pl/artykul/9211,337023_Rynek_informatyczny_podnosi_sie_z_kolan.html

Operatorzy ścigają się na szybki dostęp do InternetuOperatorzy wprowadzają nowe, szybsze usługi dostępu do sieci. Neostrada ma przyspieszyć do 20 Mb/s.

http://www.rp.pl/artykul/9211,337022_Operatorzy_scigaja_sie_na_szybki_dostep_do_Internetu.html

Po strategii czas na ustawę Opublikowany w tym tygodniu nowy projekt strategii cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce wzbudził tyle emocji, że do resortu infrastruktury pierwsze opinie w ramach konsultacji wpłynęły już w dzień jego ogłoszenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,336104_Po_strategii_czas_na_ustawe_.html

GAZETA PRAWNA

Firmy wciąż bardziej cenią prasę niż InternetFirmy chętniej płacą za kampanie informacyjne w prasie niż w Internecie. Rangę mediów drukowanych umacnia ekskluzywność i wartościowe treści - mówią eksperci. W sieci można opublikować wszystko, więc najlepiej sprawdza się ona w celach sprzedażowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/338319,firmy_wciaz_bardziej_cenia_prase_niz_internet.html

GAZETA WYBORCZA

Prywatności w sieci brakAż 90 proc. internautów odkrywa w sieci imię, nazwisko i datę urodzenia, a prawie 70 proc. dodaje swoje zdjęcia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Polskie Badania Internetu.

http://wyborcza.pl/1,75248,6837712,Prywatnosci_w_sieci_brak.html

Amazon kasuje klientom książkiAmazon wycofał ze swoich wirtualnych półek cyfrowe wersje kilku książek. Jednocześnie wykasował te książki z dysków klientów, którzy wcześniej je kupili.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6837964,Amazon_kasuje_klientom_ksiazki.html

PULS BIZNESU

Czar dużych guzikówPrymitywny, a nawet tandetny. Do tego nie najtańszy. A jednak nieźle się sprzedaje. Dlaczego? Bo ma duże klawisze.

http://www.pb.pl/a/2009/07/19/Czar_duzych_guzikow2

PARKIET

Qumak-Sekom miał niezłe półroczePaweł Jaguś, prezes informatycznej spółki, zapewnia, że tegoroczne wyniki nie będą gorsze od wypracowanych w 2008 roku.

http://www.parkiet.com/artykul/26,832239_Qumak_Sekom_mial_niezle_polrocze.html

ABS dopadła zadyszkaAsseco Business Solutions nie zaliczy II kwartału do udanych. Początek roku był całkiem niezły.

http://www.parkiet.com/artykul/26,832240_ABS_Spolke_dopadla_zadyszka.html

MSPStandard

Metodyki projektoweAby skutecznie przeprowadzić projekt, nie wystarczy już, że jego kierownik kieruje się zdrowym rozsądkiem. Niezbędne są odpowiednie

narzędzia i metodyki projektowe.

http://p1.idg.pl/r/0bf90