Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Kryzys mocno uderzył w branżę informatyczną... Komórkowa wojna cenowa może rozpocząć się jesienią... Polska administracja skarcona za ukrywanie informacji... Unia sfinansuje komputery w szkołach... Nokia uruchomiła w Polsce sklep muzyczny... Wkrótce plan fuzji spółek MNI i PPWK... Dane z komputerów uszkodzonych przez ulewy i burze da się odzyskać...

COMPUTERWORLD

Usieciowienie komunalneWiele samorządów zdecydowało się na aktywne uczestniczenie w rozwoju infrastruktury szerokopasmowej. Bez niej dyskutowanie o jakichkolwiek koncepcjach stymulowania rozwoju społeczeństwa informacyjnego, gospodarki opartej na wiedzy, nowoczesnych technologiach informacyjnych nie ma sensu.

http://p1.idg.pl/r/cee74

Polska administracja skarcona za ukrywanie informacjiKomisja Europejska uważa za nielegalne polskie przepisy pozwalające urzędnikom "chomikować" dla siebie informacje przydatne również obywatelom.

http://p1.idg.pl/r/86165

Nokia uruchomiła w Polsce sklep muzycznyNa stronie music.nokia.pl można kupić ponad 4,5 mln utworów (to w przybliżeniu ok. 400 tys. albumów) artystów polskich i zagranicznych z każdego gatunku muzycznego, dostarczonych zarówno przez największe, globalne, jak i niezależne wytwórnie muzyczne - przekonują przedstawiciele Nokii.

http://p1.idg.pl/r/7cb47

RZECZPOSPOLITA

Unia sfinansuje komputery w szkołachGminy będą mogły za dotacje kupować komputery i opłacać dostęp do Internetu dla szkół. Wszystko dzięki pieniądzom na walkę z wykluczeniem cyfrowym.

http://www.rp.pl/artykul/9211,326630_Unia_sfinansuje_komputery_w_szkolach.html

GAZETA PRAWNA

Komórkowa wojna cenowa może rozpocząć się jesieniąNowa oferta mBanku oraz wejście na rynek kolejnej sieci w Rodzinie mogą być zapowiedzią kolejnej wojny cenowej. Zdaniem specjalistów, jeśli do niej dojdzie, to dopiero jesienią.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/332576,komorkowa_wojna_cenowa_moze_rozpoczac_sie_jesienia.html

Dane z komputerów uszkodzonych przez ulewy i burze da się odzyskaćDane z komputerów i innych nośników uszkodzonych przez niedawne ulewy i burze da się odzyskać - przekonują specjaliści i radzą co robić, by nie stracić ważnych informacji. Apelują m.in., by zalanych dysków nie włączać do zasilania oraz by nie dopuścić do samoistnego wyschnięcia zalanego nośnika.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/332400,dane_z_komputerow_uszkodzonych_przez_ulewy_i_burze_da_sie_odzyskac.html

PULS BIZNESU

Polkomtel podpisał z FM Group Mobile umowę o działalności MVNOPolkomtel, operator sieci Plus GSM, podpisał z FM Group Mobile umowę o współpracy, której efektem będzie rozpoczęcie działalności mobilnego operatora telefonii komórkowej FM Group Mobile. FM Group Mobile planuje rozpocząć działalność jesienią.

http://www.pb.pl/a/2009/06/26/Polkomtel_podpisal_z_FM_Group_Mobile_umowe_o_dzialalnos

PARKIET

Wkrótce plan fuzji spółek MNI i PPWKPowoli wyjaśnia się, jak będzie wyglądała grupa złożona z dwóch giełdowych holdingów. Najpierw łączenie spółek zależnych.

http://www.parkiet.com/artykul/26,824808_Wkrotce_plan_fuzji_spolek_MNI_i_PPWK.html

Kryzys mocno uderzył w branżę informatycznąKrajowy rynek IT, zdaniem specjalistów firmy badawczej DiS, skurczy się w tym roku o 4,7 proc. W najgorszej sytuacji są spółki pracujące dla sektora publicznego i instytucji finansowych.

http://www.parkiet.com/artykul/26,825278_Kryzys_mocno_uderzyl_w_branze_informatyczna.html

MSPStandard

Cloud computing: za i przeciwPodjęcie decyzji o migracji do środowiska cloud nie jest proste. Przedstawiamy po 5 argumentów za i przeciw chmurze.

http://p1.idg.pl/r/05741

ERPStandard

Microsoft wydłuża okres wsparcia dla starszych wersji systemów rodziny DynamicsStarsze wersje oprogramowania linii Microsoft Dynamics ERP i Microsoft Dynamics CRM będą obsługiwane co namniej przez dwa lata od momentu wydania nowej wersji pakietu aktualizacji Service Pack. Dotychczas okres ten wynosił 12 miesięcy.

http://p1.idg.pl/r/bf285

SECURITYStandard

Sprawdź czy twój pecet jest w rękach hakerówGdy twardy dysk pracuje, a diody rutera migoczą, choć wcale nie siedzisz przy komputerze, być może twój pecet padł ofiarą wirusa lub stał się celem cyberprzestępców. Sprawdź, zanim będzie za późno! Poniższe rady pomogą ustalić, co się dzieje, gdy komputer zachowuje się dziwacznie i nietypowo.

http://p1.idg.pl/r/bc386