Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Asseco ma kolejne asy w rękawie... Netia snuje plany ekspansji... TP SA szuka miliarda złotych... CenterNet uruchomia usługi komercyjne dla słuchaczy Radia Maryja... To samorządy powinny zlikwidować białe plamy na mapie internetowej... Urząd sprawdzi e-handlarzy... Grzywna za prowadzenie serwisu internetowego... W piątek w nocy w USA stacje wyłączały analogową telewizję... W Chinach wprowadzono limit wysyłania SMS-ów...

COMPUTERWORLD

Tajemnica technologii wykonaniaUbiegając się o zamówienie publiczne, trzeba się liczyć z konkretnym ryzykiem, że wszystko, co zostanie zawarte w złożonej w przetargu ofercie, może być ujawnione każdemu, kto tylko będzie miał ochotę ją przeczytać.

http://p1.idg.pl/r/80280

Odcinanie piratów od Sieci sprzeczne z konstytucjąFrancuska Rada Konstytucyjna uznała za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające możliwość odcinania od Internetu bez wyroku sądu użytkowników pobierających filmy i muzykę z Internetu.

http://p1.idg.pl/r/19c31

Windows 7 bez Internet ExploreraMicrosoft zadecydował, że nowy system operacyjny będzie dystrybuowany w Europie w wersji pozbawionej przeglądarki internetowej. Firma chce w ten sposób sprostać wymogom przepisów antymonopolowych, obowiązujących w Unii Europejskiej.

http://p1.idg.pl/r/d99d3

RZECZPOSPOLITA

TP SA szuka miliarda złotychOperator zmaga się z kryzysem. Według informacji "Rz" na wypracowanie dodatkowych środków naciska France Telecom. Zarządowi pozostaje szukać oszczędności.

http://www.rp.pl/artykul/9211,319297_TP_SA_szuka_miliarda_zlotych.html

Pogłoski o związku z AppleAkcje holenderskiego producenta urządzeń do nawigacji satelitarnej zyskały w piątek w Amsterdamie 21,63 proc., do 7,48 euro po rynkowych pogłoskach, że zainteresowany kupnem udziałów jest Apple.

http://www.rp.pl/artykul/9211,319290_Pogloski_o_zwiazku_z_Apple.html

Grzywna za prowadzenie serwisu internetowegoStrona WWW może zostać uznana przez sąd za dziennik. Za jego wydawanie bez wcześniejszej rejestracji można zostać skazanym.

http://www.rp.pl/artykul/4,320040_Grzywna_za_prowadzenie__serwisu_internetowego.html

Urząd sprawdzi też e-handlarzaHandlujący na aukcjach w sieci uzyskuje przychody, którymi może się zainteresować fiskus. Niekiedy jego zyski są w ogóle nieopodatkowane, czasami jednak musi się rozliczać jak przedsiębiorca.

http://www.rp.pl/artykul/4,319225_Urzad_sprawdzi_tez_e_handlarza_.html

GAZETA PRAWNA

To samorządy powinny zlikwidować białe plamy na mapie internetowejBudowa przez samorządy lokalnych szkieletowych sieci światłowodowych w kilku krajach Europy przyczyniła się do szybkiego rozwoju szerokopasmowego Internetu. W Polsce efektów nie widać.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/324519,to_samorzady_powinny_zlikwidowac_biale_plamy_na_mapie_internetowej.html

GAZETA WYBORCZA

Polski Internet na Czarnym LądzieNaspers - południowoafrykański koncern, który swoją potęgę zbudował na prasie i odgrywał dwuznaczną rolę w czasach apartheidu, połyka dziś polski Internet.

http://wyborcza.pl/1,75248,6718350,Polski_internet_na_Czarnym_Ladzie.html

Telewizyjny D-Day nad AmerykąW piątek w nocy polskiego czasu w USA stacje wyłączały analogową telewizję i przechodziły na cyfrową. Ponad dwa miliony gospodarstw domowych nie były na to przygotowane - wynika z raportów.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6715430,Telewizyjny_D_Day_nad_Ameryka.html

PULS BIZNESU

Asseco ma kolejne asy w rękawieInformatyczny gigant Adama Górala wie jak wygrać z kryzysem. Po świetnym pierwszym kwartale zapowiada równie udany drugi i cały rok.

http://www.pb.pl/2/a/2009/06/15/Asseco_ma_kolejne_asy_w_rekawie

Karkosik i Rydzyk zakładają spółkęCenterNet, operator kontrolowany przez Romana Karkosika i Fundacja Lux Veritatis uruchomią usługi komercyjne dla społeczności skupionej wokół Radia Maryja, TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Naszego Dziennika oraz Fundacji Nasza Przyszłość.

http://www.pb.pl/2/a/2009/06/14/Karkosik_i_Rydzyk_zakladaja_spolke

Państwo wprowadziło limit wysyłania SMS-ówW Chinach wprowadzono odgórny limit SMS-ów, które będzie można wysłać z jednego numeru telefonu. Ma to przeciwdziałać zalewowi spamem.

http://www.pb.pl/4/a/2009/06/12/Panstwo_wprowadzilo_limit_wysylania_SMS-ow

Netia snuje plany ekspansjiTo będzie bardzo ciekawy rok dla Netii - zapowiada Ben Duster, szef rady nadzorczej. Będą kolejne przejęcia i nowe usługi.

http://www.pb.pl/a/2009/06/14/Netia_snuje_plany_ekspansji

PARKIET

Komórkowy biznes to nie inżynieria kosmicznaWywiad "Parkietu" z prezesem operatora sieci Orange Grażyną Piotrowską-Oliwą.

http://www.parkiet.com/artykul/26,820189_Komorkowy_biznes_to_nie_inzynieria_kosmiczna.html

MSPStandard

Przyszłość zaczyna się dziśRównież w zarządzaniu prognozowanie jest podstawą planowania, bez którego nie istnieje żadna efektywna działalność. Kto nie myśli o przyszłości, przegrywa nie tylko ją, ale nawet teraźniejszość.

http://p1.idg.pl/r/d524d

PUBLICStandard

Więcej niż mapaW Polsce wciąż pokutuje przekonanie, że GIS to cyfrowa mapa. To jednak przede wszystkim system wspomagania zarządzania, niezbędny dla podejmowania racjonalnych decyzji w wielu dziedzinach życia miasta.

http://p1.idg.pl/r/c661f