Poniedziałkowy Przegląd Prasy

E-podpisy do wymiany... Hawe liczy na Solorza... Mazowsze zdominowało unijne dotacje na e-biznes... Simple będzie skupowało walory... Dyrektywa w obronie klientów... Informatyk UW trzeci na świecie...

COMPUTERWORLD

Nasze dane - wasze prawa Obowiązujące przepisy prawa mogą utrudnić lub wręcz uniemożliwić wykorzystywanie do celów biznesowych podstawowych zasobów portali społecznościowych, jakimi są dane użytkowników.

http://p1.idg.pl/r/246ef

Dyrektywa w obronie klientówObowiązek rzetelnego informowania klientów o ryzyku, które niesie inwestycja w instrumenty finansowe wprowadza europejska dyrektywa MiFID.

http://p1.idg.pl/r/c8e18

RZECZPOSPOLITA

E-podpisy do wymianyNiekwalifikowane podpisy elektroniczne w kontaktach firm z ZUS wkrótce odejdą do lamusa.

http://www.rp.pl/artykul/5,316950.html

GAZETA PRAWNA

Dotacje na e-biznes rozdzieloneMazowsze zdominowało unijne dotacje na e-biznes. Ponad połowa z 208 mln zł z Unii Europejskiej trafi do tego województwa.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/323304,dotacje_na_e_biznes_rozdzielone.html

PULS BIZNESU

Hawe liczy na SolorzaPlotki głoszą, że właściciel Polsatu przejmie Hawe. Nie trzeba kupować browaru, żeby napić się piwa — odpowiada biznesmen.

http://www.pb.pl/2/a/2009/06/08/Hawe_liczy_na_Solorza2

PARKIET

Simple będzie skupowało waloryPrezes Simple uważa, że w perspektywie kilku lat spółka może połączyć się z którymś z bezpośrednich konkurentów.

http://www.parkiet.com/artykul/26,818467_Simple_bedzie_skupowalo_walory.html

ŻYCIE WARSZAWY

Informatyk UW trzeci na świecieMarek Cygan, doktorant z informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, zajął trzecie miejsce w rozgrywanych w Las Vegas finałach największego w świecie indywidualnego konkursu programistycznego TopCoder Open.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,370093_Informatyk_UW_trzeci_na_swiecie.html

MSPStandard

Blade: tak czy nieTechnologia serwerów blade staje się coraz popularniejsza, choć użytkownicy wciąż nie mają wystarczających informacji na jej temat. Odkrywamy kilka tajemnic tych rozwiązań.

http://p1.idg.pl/r/102af