Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Według Brukseli cookies naruszają prywatność... Wydawcy negocjują z Google, ale nie wykluczają pozwów... CenterNet rozpoczął świadczenie usług... Zdaniem Murdocha przyszłość dzienników to technologia cyfrowa... Cyber-car będzie walczył z terroryzmem komputerowym...

COMPUTERWORLD

Na wspólnej faliWojsko, policja, Straż Graniczna, zawodowe i ochotnicze służby ratownicze oraz biznes muszą się zawczasu nauczyć dzielić informacją i nabrać do siebie zaufania, aby móc razem działać. W Sopocie przekonaliśmy się, że jest to możliwe.

http://p1.idg.pl/r/6b3ab

Powstaje drugie, polskie centrum rozwoju oprogramowania OperaW najbliższy wtorek (2 czerwca), uroczyście otworzy je w Warszawie Jon von Tetzchner, prezes firmy Opera Software.

http://p1.idg.pl/r/8f511

Google Book Search pod lupą Unii EuropejskiejUnia Europejska zamierza przyjrzeć się planom Google dotyczącym rozwoju serwisu Google Book Search. Politycy są zaniepokojeni faktem, że usługa umożliwia czytanie w Sieci książek objętych ochroną praw autorskich.

http://p1.idg.pl/r/95357

RZECZPOSPOLITA

Unijna rewolucja w sieci?Projekt Brukseli może odmienić sposób korzystania z Internetu. W imię ochrony prywatności poruszanie się po sieci może się stać o wiele żmudniejsze.

http://www.rp.pl/artykul/9211,313634_Unijna_rewolucja_w_sieci_.html

Murdoch: prasa — tylko cyfrowaPrzyszłość dzienników to technologia cyfrowa — stwierdził magnat prasowy Rupert Murdoch, ale jego zdaniem trzeba poczekać 10-15 lat, aż czytelnicy zrezygnują całkiem z papieru.

http://www.rp.pl/artykul/9211,312762_Murdoch__prasa___tylko_cyfrowa.html

GAZETA PRAWNA

Spór o treści: wydawcy negocjują z Google, ale nie wykluczają pozwówWydawcy w Polsce rozpoczęli z Google rozmowy o zasadach współpracy. Koncerny prasowe chcą wypracować warunki zarabiania na treściach gazetowych, które trafiają do Internetu. Niektórzy wydawcy wysłali pozwy do właścicieli serwisów, wykorzystujących materiały.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/321754,spor_o_tresci_wydawcy_negocjuja_z_google_ale_nie_wykluczaja_pozwow.html

Google nie krzywdzi wydawców, tylko im pomaga zwiększyć zasięg w InternecieWydawcom powinno zależeć na sukcesie takiego serwisu jak Google News, bo on daje im szanse na zwiększenie udziału swoich serwisów w sieci - mówi Artur Waliszewski, szef polskiego oddziału Google.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/321755,google_nie_krzywdzi_wydawcow_tylko_im_pomaga_zwiekszyc_zasieg_w_internecie.html

GAZETA WYBORCZA

Uwolniłem wasze komórki-rozmowa z byłym prezesem sieci PlayO swoim następcy - Duńczyku Jorgenie Bang-Jensenie, który formalnie przejął władzę w Playu 4 maja - mówi, że ten wygląda na osobę zbliżającą się do pięćdziesiątki. Wysportowany, ubrany w T-shirt Chris Bannister śmiało może wyprzeć się swego wieku.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6666945,Uwolnilem_wasze_komorki_rozmowa_z_bylym_prezesem_sieci.html

PULS BIZNESU

Obama: Cyber-car będzie walczył z terroryzmem komputerowymPrezydent USA Barack Obama ogłosił utworzenie w Białym Domu stanowiska "cara" ds. cyberterroryzmu, który będzie koordynował zabezpieczenie systemów komputerowych przed elektronicznym szpiegostwem i terroryzmem.

http://www.pb.pl/a/2009/05/29/Obama_Cyber-car_bedzie_walczyl_z_terroryzmem_komputero2

CenterNet rozpoczął świadczenie usługZarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas poinformował, że 30 maja spółka CenterNet (w 100 proc. zależna) rozpoczęła świadczenie usług komercyjnych.

http://www.pb.pl/a/2009/05/30/NFI_Midas_CenterNet_rozpoczal_swiadczenie_uslug

MSPStandard

W polskich firmach blogująWiki, blogi i video w intranecie? To i wiele więcej dzieje się już w polskich firmach, które uwierzyły w siłę społecznościowego oprogramowania firmowego.

http://p1.idg.pl/r/22db9

ITPartner

Pronox Technology złożył wniosek o upadłośćFirmę dobiły ubiegłoroczne straty w wysokości 30 mln zł związane m.in. z opcjami walutowymi.

http://p1.idg.pl/r/46931

SecurityStandard

Kaspersky Lab: wymazywanie zagrożonych danych z pomocą SMSNajnowsze oprogramowanie do zabezpieczania urządzeń mobilnych - Mobile Security 8.0, które ma pojawić się w przyszłym tygodniu, pozwala m.in. na zdalne usunięcie danych w utraconym urządzeniu, nawet po wyjęciu z niego karty SIM.

http://p1.idg.pl/r/bb3d5