Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

KE zreformuje rynek usług online... UOKiK pozwał do sądu Erę, Orange i Play... Audytorski budżet TP dla Deloitte... Rośnie wartość polskich innowacji... Firmy obchodzą przepisy zakazujące wysyłania spamu...

COMPUTERWORLD

e-administracja do poprawkiNajwyższa Izba Kontroli sprawdziła, czy w latach 2005-2008 nastąpił postęp w informatyzacji administracji publicznej.

http://p1.idg.pl/r/542e6

Grupa France Telecom będzie rozwijać się w Polsce dzięki usługom telewizyjnym W pierwszym kwartale 2009 liczba klientów płatnej telewizji oferowanej przez TP wzrosła o 75% w stosunku do roku ubiegłego, osiągając liczbę 200 tys. abonentów.

http://p1.idg.pl/r/9c0e8

Potyczki Algorytmiczne: W finale 16 programistów z Polski i 4 z UkrainyWyniki internetowej rundy otwartego konkursu programistycznego opublikowano w dniu wczorajszym (29 kwietnia). W konkursie brało udział 3 tys. osób. Rozgrywki finałowe zaplanowano na 15 i 16 maja.

http://p1.idg.pl/r/7568f

RZECZPOSPOLITA

Rośnie wartość polskich innowacjiChoć mniej firm rywalizuje o granty z UE na projekty innowacyjne, to planują większe niż w ubiegłym roku inwestycje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,300274_Rosnie_wartosc__polskich_innowacji.html

Operatorzy sieci komórkowych ciągle wykorzystują klientówAż 24 niedozwolone zapisy znaleźli urzędnicy we wzorach umów stosowanych przez Erę, Orange i Play. Operatorów czekają sprawy sądowe.

http://www.rp.pl/artykul/4,300129_Operatorzy_sieci_komorkowych_ciagle_wykorzystuja_klientow.html

Spamerzy w białych rękawiczkachFirmy próbują obchodzić przepisy zakazujące wysyłania klientom niechcianych e-maili. Pod pozorem pytania o zgodę na otrzymywanie korespondencji wciskają zwykłe reklamy.

http://www.rp.pl/artykul/4,299765_Spamerzy_w_bialych_rekawiczkach.html

Internet mógł się narodzić w PRLPracujący nad systemem PESEL już w latach 70. stworzyli komputerową sieć z dostępem z dowolnego miejsca na ziemi. Nikt tego nie opatentował.

http://www.rp.pl/artykul/2,300223_Internet_mogl__sie_narodzic_w_PRL.html

GAZETA WYBORCZA

Bruksela: Dość e-dyskryminacjiKomisja Europejska zaproponuje radykalną reformę rynku usług i handlu online - dowiedziała się "Gazeta". Bruksela ma dość bałaganu na internetowym rynku. Nie chce dłużej tolerować dyskryminacji w e-sklepach m.in. Polaków.

http://wyborcza.pl/1,75248,6566536,Bruksela__Dosc_e_dyskryminacji.html

PARKIET

Audytorski budżet TP dla DeloitteWieloletni audytor grupy Telekomunikacji Polskiej - Ernst & Young Audit - może ustąpić w tym roku miejsca Deloitte Audyt. I sporo stracić.

http://www.parkiet.com/artykul/26,806485_Audytorski_budzet_TP_dla_Deloitte.html

MSPStandard

Zielone oszczędnościUtarło się, że przyjazne środowisku technologie poprawiają wizerunek firmy, ale niekoniecznie przynoszą oszczędności. Stereotyp ten nie zawsze jest prawdziwy.

http://p1.idg.pl/r/26832

Tylko do 21 lipca obowiązują w ZUS bezpłatne e-podpisyOd tego dnia przestaną być w kontaktach z ZUS honorowane dokumenty przesyłane w formie elektronicznej i podpisane przy użyciu niekwalifikowanych certyfikatów klucza publicznego.

http://p1.idg.pl/r/53be2