Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polkomtel chce kupić sieć stacjonarną... Toshiba przenosi produkcję do Polski... Estonia planuje szerokopasmowy Internet dla wszystkich... 2,5 mln zł kary dla PTK Centertel... Elektroniczne licytacje sposobem na oszczędności... Będą zmiany w umowach zawieranych między abonentem a operatorem... Internetowy Merlin na drodze do zysków... Firmy promują się w serwisach społecznościowych...

COMPUTERWORLD

Utopia czy konieczność?Powołanie Biura Informatyki Samorządowej mogłoby pomóc rozwiązać problemy, które napotyka informatyzacja administracji publicznej w naszym kraju.

http://p1.idg.pl/r/edbdd

IBM Polska wybrany najlepszym Pracodawcą dla Inżyniera w 2009 r.Firma zajęła pierwsze miejsce w 9 edycji rankingu na najlepszego Pracodawcę dla inżyniera podczas tegorocznych Targów Pracy Politechniki Warszawskiej.

http://p1.idg.pl/r/6254d

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel chce kupić sieć stacjonarnąNie tylko Era interesowała się Netią. Giełdowej spółce przyglądała się również sieć Plus - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Z Netią się nie udało, ale na sprzedaż będzie Dialog.

http://www.rp.pl/artykul/9211,296979_Polkomtel_chce_kupic_siec_stacjonarna.html

Elektroniczne licytacje sposobem na oszczędnościFirmy walczące o zamówienia publiczne w Internecie potrafią zejść nawet do jednej trzeciej początkowej ceny.

http://www.rp.pl/artykul/4,296910_Elektroniczne_licytacje_sposobem_na_oszczednosci.html

Internetowy Merlin na drodze do zyskówZa dwa - trzy lata jeden z największych e-sklepów ma być wreszcie rentowny.

http://www.rp.pl/artykul/9211,296258_Internetowy_Merlin_na_drodze_do_zyskow.html

GAZETA PRAWNA

Firmy promują się w serwisach społecznościowychFirmy coraz chętniej decydują się na kampanie reklamowe w serwisach społecznościowych. To tańsza forma marketingu, a badania potwierdzają jej skuteczność w zwiększaniu sprzedaży. Taka promocja ma też słabe strony - niekontrolowani internauci mogą zaszkodzić marce.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/313774,firmy_promuja_sie_w_serwisach_spolecznosciowych.html

Chcemy rozmawiać z wydawcami, jak rozliczać się za treści w sieciNajwięksi wydawcy prasy na świecie, także w Polsce, coraz głośniej mówią, że portale i serwisy z treściami on-line powinny im płacić za wykorzystywanie treści. Grupa Onet.pl ma własny pomysł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/313776,chcemy_rozmawiac_z_wydawcami_jak_rozliczac_sie_za_tresci_w_sieci.html

Będą zmiany w umowach zawieranych między abonentem a operatoremSejm w piątkowym głosowaniu przyjął poprawki Senatu do nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego. Dotyczyły one m.in. zmian w umowach zawieranych między abonentami i operatorami telekomunikacyjnymi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/313613,beda_zmiany_w_umowach_zawieranych_miedzy_abonentem_a_operatorem.html

GAZETA WYBORCZA

Lubimy być piratamiCo najmniej 5 mln Polaków ściąga z Internetu filmy, muzykę, gry i programy komputerowe. Choć grozi im za to więzienie, dzielenie się plikami uważają za styl życia. Dla koncernów to jednak zwykła kradzież.

http://wyborcza.pl/1,75248,6543411,Lubimy_byc_piratami.html

W oczekiwaniu na trzy ustawySzybkie powstanie trzech ustaw, które zrewolucjonizują polski rynek telekomunikacyjny i telewizyjny, zapowiada w rozmowie z "Gazetą" wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj. Jest wśród nich megaustawa przyspieszająca rozwój Internetu oraz specjalna ustawa cyfryzacyjna, która określi kluczową dla nadawców datę wyłączenia nadajników analogowych i sposób finansowania dekoderów

PULS BIZNESU

ePUAP na niskim pułapieZdaniem kontrolerów z NIK kluczowe dla e-administracji projekty ePUAP i STAP mocno kuleją. MSWiA odpowiada, że nie jest tak źle, a będzie dużo lepiej.

http://www.pb.pl/2/a/2009/04/27/ePUAP_na_niskim_pulapie

Toshiba przenosi produkcję do PolskiJapoński koncern ogłosił, że przenosi produkcję odbiorników telewizyjnych z Plymouth do Polski. Decyzja ta oznacza zwolnienie 270 z 320 osób w Plumouth.

http://www.pb.pl/2/a/2009/04/24/Toshiba_przenosi_produkcje_do_Polski2

2,5 mln zł kary dla PTK CentertelSąd Apelacyjny utrzymał w mocy karę nałożoną na PTK Centertel przez UKE za udzielanie nieprawdziwych informacji, ale zmniejszył jej wysokość o połowę - do 2,5 mln zł.

http://www.pb.pl/a/2009/04/24/UKE_25_mln_zl_kary_dla_PTK_Centertel2

Estonia planuje szerokopasmowy Internet dla wszystkichWładze Estonii poinformowały w piątek o planach zapewnienia do 2015 roku wszystkim gospodarstwom domowym i wszystkim przedsiębiorstwom dostępu do szerokopasmowego Internetu.

http://www.pb.pl/a/2009/04/24/Estonia_planuje_szerokopasmowy_internet_dla_wszystkich2

PARKIET

Będziemy ciężko pracować, by odrobić ubiegłoroczną stratęRozmowa z Dariuszem Smagorowiczem, wiceprezesem Pronox Technology, dystrybutora sprzętu IT.

http://www.parkiet.com/artykul/7,804196_Bedziemy_ciezko_pracowac___by_odrobic_ubiegloroczna_strate.html

MSPStandard

ISO 20000 nie tylko dla dużychNorma ISO 20000 standaryzująca zarządzanie usługami ukazała się w 2005 roku (wersja międzynarodowa), a w 2007 została przetłumaczona na język polski.

http://p1.idg.pl/r/ce295

PARP: będą dotacje na wszystkie e-usługiKażda firma, która złożyła wniosek w pierwszym tegorocznym konkursie o dofinansowanie w działaniu 8.1 i pozytywnie przejdzie ocenę formalną oraz merytoryczną otrzyma dotację.

http://p1.idg.pl/r/4f6af

ITPartner

211 mln zł będzie miał polski rynek telematyczny i GPS w 2010 r.Oznacza to wzrost o 55% w ciągu dwóch lat i to pomimo spowolnienia gospodarczego i zapowiadanej trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej. W tym czasie liczba pojazdów wyposażonych w urządzenia do monitorowania i zarządzania flotą wzrośnie do 171 tys.

http://p1.idg.pl/r/dee42