Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Dell może sprzedać fabrykę w Łodzi... Ness Technologies gotowe na przejęcia w Polsce... Telekomunikacji Polskiej grozi wielka kara... Allegro startuje na Białorusi i Kazachstanie... Gadu-Gadu uruchomił portal internetowy... E-faktury w kolejnych bankach... Czy Google kupi Twittera?...

COMPUTERWORLD

Na zdrowych zasadachUłatwienie dostępu do informacji z zakresu ochrony zdrowia, to jedno z głównych przedsięwzięć rządowych na najbliższe lata.

http://p1.idg.pl/r/12e08

IBM i Sun: coraz bliżejTransakcja zakupu Sun Microsystems przez IBM jest bardzo bliska finalizacji - wynika z kolejnych niepotwierdzonych doniesień. Wartość przejęcia spadła do 7 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/6163f

Allegro startuje na Białorusi i KazachstanieNajwiększa platforma handlowa w Polsce Allegro.pl zaistnieje na nowych rynkach. Tym razem serwisy aukcyjne spod znaku Grupy Allegro pojawiły się w Kazachstanie (www.allegro.kz) i na Białorusi (www.allegro.by).

http://p1.idg.pl/r/b2542

RZECZPOSPOLITA

Gadu-Gadu uruchomił portal internetowyLider rynku komunikatorów Rzuca wyzwanie m.in. Gazecie.pl.

http://www.rp.pl/artykul/9211,287175_Gadu_Gadu_uruchomil_portal_internetowy.html

E-faktury w kolejnych bankachPekao, jako drugi bank na rynku, wprowadza usługę, która pozwala na otrzymywanie rachunków za prąd czy telewizję w postaci elektronicznej - za pośrednictwem konta internetowego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,287168_E_faktury_w_kolejnych_bankach.html

GAZETA PRAWNA

Nadawcy chcą cyfryzować radioWięcej ogólnopolskich stacji. W KRRiT i UKE trwają ustalenia, jak ma w Polsce wyglądać cyfrowe radio naziemne.

http://www.rp.pl/artykul/9211,286474_Nadawcy_chca_cyfryzowac_radio.html

Netia ma rosnąć w siłęNie będzie zmian w zarządzie Netii. Nowemu właścicielowi spółki zależy na wzroście cen jej akcji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,286473_Netia_ma_rosnac_w_sile.html

GAZETA PRAWNA

Dell może sprzedać fabrykę w ŁodziAmerykański producent komputerów Dell znów rozważa sprzedaż fabryki w Łodzi - wynika z informacji GP. Nabywcą ma być singapurska firma Flextronics.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/262399,dell_moze_sprzedac_fabryke_w_lodzi.html

Kara za przeniesienie usług w TPPrywatny klient TP nie może przenieść usług na własną firmę, bo zapłaci karę. - Widzimy problem i to zmienimy - mówi TP interwencji Gazety Prawnej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/262396,kara_za_przeniesienie_uslug_w_tp.html

Można korzystać z telefonów komórkowych w 27 europejskich samolotach27 europejskich samolotów zostało wyposażonych w rozwiązania techniczne pozwalające na korzystanie z telefonów komórkowych podczas lotów w europejskiej przestrzeni powietrznej. Do końca 2009 roku ma ich być dwa razy więcej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/262320,mozna_korzystac_z_telefonow_komorkowych_w_27_europejskich_samolotach.html

GAZETA WYBORCZA

Blogospór: Czy Google kupi Twittera?Kłótnia dwóch liczących się amerykańskich blogów o technologiach. Google chce przejąć Twittera - ogłosił jeden. Nic z tych rzeczy - odparował drugi.

http://wyborcza.pl/1,82244,6468539,Blogospor__Czy_Google_kupi_Twittera_.html

PULS BIZNESU

Telekomunikacji Polskiej grozi wielka karaBruksela sprawdza, czy TP dyskryminuje innych operatorów w dostępie do Internetu. Telekomowi grozi kara nawet do 1 mld zł.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0cf57681-926f-431d-b558-bd98466f262a&open=sec

PARKIET

Ness Technologies gotowe na przejęcia. Na celowniku Sygnity?Izraelska firma informatyczna potwierdza, że nadal bada możliwości fuzji i przejęć w naszym regionie. Po rynku krążą informacje, że inwestor zastanawia się nad akwizycją wychodzącej na prostą Sygnity. Zna firmę, bo współpracuje z nią od ponad pół roku.

http://www.parkiet.com/artykul/7,798214_Ness_Technologies_gotowe_na_przejecia__Na_celowniku_Sygnity_.html

MSPStandard

Oszczędne drukowanieOutsourcing usług związanych z wydrukami i obsługą drukarek oraz wdrożenie systemu obiegu dokumentów, to warte rozważenia sposoby na racjonalizację wydatków w firmie.

http://p1.idg.pl/r/e347c

Microsoft: Windows Server dla małego biznesuZgodnie z zapowiedzią, Microsoft wprowadza nową wersję serwera Windows dla małego biznesu - do 15 użytkowników. Windows Server 2008 Foundation ma być sprzedawany wyłącznie w formie OEM w drugiej połowie roku.

http://p1.idg.pl/r/1c4a1

CONTACTStandard

Słuchać klienta i zarabiaćPolska Telefonia Cyfrowa przekształciła wizerunek swojego contact center. Obecnie prowadzi projekt unowocześnienia platformy technologicznej wspierającej obsługę abonentów.

http://p1.idg.pl/r/2e68e