Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Fuzja departamentów IT w MSWiA... 281 mln zł na e-Podatki... Cyfrowy Polsat rezygnuje z inwestycji w Sferię... Mobilking do wzięcia od zaraz... Novator sprzedał Netię, ale żałuje... Arcus ma nowe pomysły na biznes... KE ujawnia swoje stanowisko w sprawie iTunes... Na Mazowszu przybędzie miejsc dla biznesu...

COMPUTERWORLD

Twórcy kontra wynalazcyNie jest rozstrzygnięte do końca, jaki reżim ochrony prawnej byłby skuteczniejszy w przestrzeni rozwiązań IT - prawo autorskie czy prawo patentowe. Dyskusja na ten temat będzie jałowa, jeśli nie odwołamy się do filarów obu tych regulacji.

http://p1.idg.pl/r/999da

Fuzja departamentów IT w MSWiAReorganizacji nigdy dość. Po trzech latach istnienia oddzielnie Departamentu Centralnych Ewidencji Państwowych i Departamentu Infrastruktury Teleinformatycznej wiceminister Witold Drożdż zdecydował się na ich połączenie w Departament Ewidencji Państwowych i Teleinformatyki.

http://p1.idg.pl/r/f7f41

Forbes opublikował 100-tkę najbogatszych PolakówPierwszy reprezentant branży IT - po wycofaniu się z niej Ryszarda Krauze - znalazł się dopiero na 29. miejscu.

http://p1.idg.pl/r/24ca1

RZECZPOSPOLITA

Mobilking do wzięcia od zarazFundusz Penta już negocjuje transakcję, nie wyklucza też sprzedaży bazy klientów. Planuje kolejne inwestycje w Polsce.

http://www.rp.pl/artykul/19417,276283_Mobilking_do_wziecia_od_zaraz.html

Cyfrowy Polsat rezygnuje z inwestycji w SferięZaledwie dwa dni po objęciu udziałów w Sferii platforma satelitarna odsprzedała jej udziały.

http://www.rp.pl/artykul/19417,276284_Cyfrowy_Polsat_rezygnuje_z_inwestycji_w_Sferie.html

Wzrost dzięki CenternetowiInwestorzy zainteresowani funduszem Midas zareagowali w piątek entuzjastycznie na informację, że Centernet - spółka zależna, która przymierza się do uruchomienia usług telefonii komórkowej - negocjuje porozumienie o dystrybucji telefonów z koreańskim Hyundaiem. Kurs Midasa dzięki tej informacji podskoczył o 9,5 proc.

http://www.rp.pl/artykul/134007,276288_Wzrost_dzieki_Centernetowi.html

Na Mazowszu przybędzie miejsc dla biznesuChociaż w statystykach napływu inwestycji nasze największe województwo jest w krajowej czołówce, to obraz ten się zmienia, jeżeli z danych wyłączymy Warszawę. Dlatego tak ważne jest, żeby wszystkie mazowieckie samorządy włączyły się w program tworzenia dogodnych warunków dla inwestycji.

http://www.rp.pl/artykul/75702,276833_Na_Mazowszu_przybedzie_miejsc_dla_biznesu.html

Dwie dekady pajęczynyNiejasne, ale ekscytujące - taka była pierwsza recenzja pomysłu zbudowania World Wide Web. W piątek jej twórcy świętowali 20. rocznicę stworzenia fundamentu dzisiejszego Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/62956,276156_Dwie_dekady_pajeczyny.html

GAZETA PRAWNA

281 mln zł na e-PodatkiMinisterstwo Finansów opublikuje dziś na stronach internetowych Program e-Podatki. Realizacja tego programu pozwoli na kompleksową informatyzację skarbówki. Zdaniem ekspertów założenia programu są dobre i przyniosą korzyści podatnikom i urzędnikom.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/119088,281_mln_zl_na_e_podatki.html

Co najmniej trzy firmy telekomunikacyjne na sprzedażTen rok nie przyniesie przełomu w konsolidacji rynku telefonii stacjonarnej, choć może dojść do kilku ciekawych transakcji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/119114,co_najmniej_trzy_firmy_telekomunikacyjne_na_sprzedaz.html

Przedstawiciele uczelni przekonują do udziału we Wspólnocie Wiedzy i InnowacjiJeśli Polska nie weźmie udziału w tworzonej Wspólnocie Wiedzy i Innowacji to straci wielką szansę na unowocześnienie gospodarki i wypracowanie własnych technologii - ostrzegają przedstawiciele kilku uczelni, którzy w sobotę spotkali się w Gliwicach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/119034,przedstawiciele_uczelni_przekonuja_do_udzialu_we_wspolnocie_wiedzy_i_innowacji.html

GAZETA.PL

Apple - iTunes: Komisja Europejska ujawnia swoje stanowiskoDo końca br. mają zniknąć bariery, które ograniczają transgraniczny handel online. Konsumentów dyskryminować nie można - pisze unijna komisarz ds. konkurencji w odpowiedzi na interpelację polskiej europoseł.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6377473,Apple___iTunes__Komisja_Europejska_ujawnia_swoje_stanowisko.html

PARKIET

Dostęp do Internetu to też usługa powszechnaRozmowa z Anną Streżyńską, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://www.parkiet.com/artykul/26,791137_Dostep_do_internetu__to_tez_usluga_powszechna.html

Novator sprzedał Netię, ale... żałujeByły akcjonariusz Netii zmienił zdanie. Znowu uważa, że kapitałowy mariaż spółki z Playem miałby sens.

http://www.parkiet.com/artykul/26,791128_Novator_sprzedal_Netie__ale____zaluje_.html

Arcus ma nowe pomysły na biznesSprzedaż sprzętu telekomunikacyjnego Huawei i towarzyszących temu usług wdrożeniowych ma stać się ważnym filarem działalności giełdowego przedsiębiorstwa.

http://www.parkiet.com/artykul/26,791132_Arcus_ma_nowe_pomysly_na_biznes.html

MSPStandard

Poszerzyć wąskie gardłoZamiast umieszczać karty HBA w każdym z serwerów, można skorzystać z wirtualizacji operacji wejścia/wyjścia, które stanowią barierę w środowiskach scentralizowanych.

http://p1.idg.pl/r/b2a99

pIT-stop na budowieMenedżer projektu w Skanska nie musi martwić się o informatyczne zaplecze. Departament IT ma za zadanie dostarczyć je szybko i profesjonalnie niczym w pit stopie Formuły 1.

http://p1.idg.pl/r/5cfb0