Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Firmy outsourcingowe w kraju zarobią na recesji... Polska, rynek drugiej kategorii dla Apple... Akcjonariusze Netii nie chcą wykupu akcji operatora... Telefon z telewizją już wkrótce... Islandczyk sprzedał akcje Netii... Telefon komórkowy źródłem nieszczęść...

COMPUTERWORLD

Hypervisor może być wszędzie

Obiecująco wygląda rozwój technologii wirtualizacyjnych zlokalizowanych na stacji roboczej klienta, a także w urządzeniach przenośnych.

http://p1.idg.pl/r/bf709

Chcemy ogólnopolskiej karty miejskiej!

Wierzymy, że już wkrótce mieszkaniec Katowic posłuży się swoją kartą miejską w trójmiejskim autobusie, ten zaś w szczecińskim czy też warszawskim.

http://p1.idg.pl/r/1f21c

Ranking Computerworld TOP200

Już po raz 18. przygotowujemy Raport Computerworld TOP 200 "Polski rynek informatyczny i telekomunikacyjny". Jak co roku zwracam się do Państwa z prośbą o udostępnienie danych, na podstawie których będziemy mogli przeprowadzić analizy dotyczące rynku w 2008 r.

http://p1.idg.pl/r/db80f

RZECZPOSPOLITA

Islandczyk sprzedał akcje Netii

Pakiet akcji spółki kupiły polskie instytucje finansowe. Za Thora Bjorgolfssona o losach spółki będą decydować m.in. PZU, Pioneer Pekao i OFE CU.

http://www.rp.pl/artykul/19417,272944_Islandczyk_sprzedal_akcje_Netii.html

Telefon komórkowy źródłem nieszczęść

Na komórki posypało się już tyle gromów, że trudno spamiętać ich wszystkie grzechy. Teraz dochodzą kolejne: telefony są źródłem niebezpiecznych zakażeń szpitalnych i alergii skórnych.

http://www.rp.pl/artykul/123162,273083_Telefon_komorkowy_zrodlem_nieszczesc.html

GAZETA PRAWNA

Akcjonariusze Netii nie chcą wykupu akcji operatora

Netia podtrzymuje plany kupowania spółek dostarczających Internet. Jeśli będzie okazja, przejmie operatora telekomunikacyjnego. Akcjonariusze preferują inwestycje, a nie wykup akcji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/117923,akcjonariusze_netii_nie_chca_wykupu_akcji_operatora.html

GAZETA WYBORCZA

Telefon z telewizją już wkrótce

Jeszcze w tym roku mieszkańcy dziesięciu największych miast będą mogli oglądać telewizję w komórce. Ma to zapewnić zamojska spółka Info-TV-FM, która w walce o ten przywilej pokonała konsorcjum czterech operatorów komórkowych.

http://wyborcza.pl/1,82244,6358021,Telefon_z_telewizja_juz_wkrotce.html

Polska, rynek drugiej kategorii

Czy Polacy i mieszkańcy innych krajów naszego regionu są dla koncernu Apple internetowymi konsumentami drugiej kategorii? Firma nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Ale fakty, niestety, to sugerują. I nawet Bruksela przyznaje, że wspólny unijny rynek online to fikcja.

http://wyborcza.pl/1,82244,6355763,Polska__rynek_drugiej_kategorii.html

PARKIET

Firmy outsourcingowe w kraju zarobią na recesji

Światowe koncerny zlecają polskim podmiotom działania w obszarze IT, marketingu i mediów. Eksperci uważają, że zapotrzebowanie na te usługi wzrośnie.

http://www.parkiet.com/artykul/7,789155_Firmy_outsourcingowe__w_kraju_zarobia_na_recesji_.html

MSPStandard

Krytyczny element infrastruktury IT

Narzędzia do monitorowania aktywności użytkowników i tworzenia raportów dotyczących żądań dostępu do danych i aplikacji stały się krytycznym elementem systemów bezpieczeństwa IT.

http://p1.idg.pl/r/7508b

Małe firmy nadal poszukują pracowników

Z badań Agencji Badań Rynku OPINIA wynika, że sektor małych i średnich przedsiębiorstw wykazuje więcej optymizmu i jest bardziej odporny na kryzys niż duże przedsiębiorstwa.

http://p1.idg.pl/r/61e5c