Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Firmy outsourcingowe w kraju zarobią na recesji... Polska, rynek drugiej kategorii dla Apple... Akcjonariusze Netii nie chcą wykupu akcji operatora... Telefon z telewizją już wkrótce... Islandczyk sprzedał akcje Netii... Telefon komórkowy źródłem nieszczęść...

COMPUTERWORLD

Hypervisor może być wszędzieObiecująco wygląda rozwój technologii wirtualizacyjnych zlokalizowanych na stacji roboczej klienta, a także w urządzeniach przenośnych.

http://p1.idg.pl/r/bf709

Chcemy ogólnopolskiej karty miejskiej!Wierzymy, że już wkrótce mieszkaniec Katowic posłuży się swoją kartą miejską w trójmiejskim autobusie, ten zaś w szczecińskim czy też warszawskim.

http://p1.idg.pl/r/1f21c

Ranking Computerworld TOP200Już po raz 18. przygotowujemy Raport Computerworld TOP 200 "Polski rynek informatyczny i telekomunikacyjny". Jak co roku zwracam się do Państwa z prośbą o udostępnienie danych, na podstawie których będziemy mogli przeprowadzić analizy dotyczące rynku w 2008 r.

http://p1.idg.pl/r/db80f

RZECZPOSPOLITA

Islandczyk sprzedał akcje NetiiPakiet akcji spółki kupiły polskie instytucje finansowe. Za Thora Bjorgolfssona o losach spółki będą decydować m.in. PZU, Pioneer Pekao i OFE CU.

http://www.rp.pl/artykul/19417,272944_Islandczyk_sprzedal_akcje_Netii.html

Telefon komórkowy źródłem nieszczęśćNa komórki posypało się już tyle gromów, że trudno spamiętać ich wszystkie grzechy. Teraz dochodzą kolejne: telefony są źródłem niebezpiecznych zakażeń szpitalnych i alergii skórnych.

http://www.rp.pl/artykul/123162,273083_Telefon_komorkowy_zrodlem_nieszczesc.html

GAZETA PRAWNA

Akcjonariusze Netii nie chcą wykupu akcji operatoraNetia podtrzymuje plany kupowania spółek dostarczających Internet. Jeśli będzie okazja, przejmie operatora telekomunikacyjnego. Akcjonariusze preferują inwestycje, a nie wykup akcji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/117923,akcjonariusze_netii_nie_chca_wykupu_akcji_operatora.html

GAZETA WYBORCZA

Telefon z telewizją już wkrótceJeszcze w tym roku mieszkańcy dziesięciu największych miast będą mogli oglądać telewizję w komórce. Ma to zapewnić zamojska spółka Info-TV-FM, która w walce o ten przywilej pokonała konsorcjum czterech operatorów komórkowych.

http://wyborcza.pl/1,82244,6358021,Telefon_z_telewizja_juz_wkrotce.html

Polska, rynek drugiej kategoriiCzy Polacy i mieszkańcy innych krajów naszego regionu są dla koncernu Apple internetowymi konsumentami drugiej kategorii? Firma nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Ale fakty, niestety, to sugerują. I nawet Bruksela przyznaje, że wspólny unijny rynek online to fikcja.

http://wyborcza.pl/1,82244,6355763,Polska__rynek_drugiej_kategorii.html

PARKIET

Firmy outsourcingowe w kraju zarobią na recesjiŚwiatowe koncerny zlecają polskim podmiotom działania w obszarze IT, marketingu i mediów. Eksperci uważają, że zapotrzebowanie na te usługi wzrośnie.

http://www.parkiet.com/artykul/7,789155_Firmy_outsourcingowe__w_kraju_zarobia_na_recesji_.html

MSPStandard

Krytyczny element infrastruktury ITNarzędzia do monitorowania aktywności użytkowników i tworzenia raportów dotyczących żądań dostępu do danych i aplikacji stały się krytycznym elementem systemów bezpieczeństwa IT.

http://p1.idg.pl/r/7508b

Małe firmy nadal poszukują pracownikówZ badań Agencji Badań Rynku OPINIA wynika, że sektor małych i średnich przedsiębiorstw wykazuje więcej optymizmu i jest bardziej odporny na kryzys niż duże przedsiębiorstwa.

http://p1.idg.pl/r/61e5c