Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Fałszywe rekomendacje zalewają sieć... Asseco przejmuje hiszpańską grupę informatyczną Raxon... Nawet 1 mln zł dotacji na inwestycję w e-biznes... Odroczą płatności za częstotliwości GSM i UMTS... Rośnie liczba abonentów... Rekordowy rok portali ekonomicznych...

COMPUTERWORLD

Rynek do połowy pełnyBranża IT nie jest odporna na kryzys, co stało się oczywiste już w końcówce ubiegłego roku. Na szczęście większości firm IT przewodzą optymiści.

http://p1.idg.pl/r/27a67

Asseco przejmuje hiszpańską grupę informatyczną RaxonAsseco Poland podpisała umowę kupna 55% akcji spółki Raxon Informatica z siedzibą w Madrycie. Całkowita wartość transakcji wyniosła 15,4 mln euro.

http://p1.idg.pl/r/04b18

Na CeBIT 2009 pojedzie 20 polskich firm...o ile zaliczyć do nich także Comarch Software AG, która jest niemieckim oddziałem krakowskiego producenta oprogramowania i będzie się wystawiać z przejętą przez niego niedawno SoftM Software und Beratung AG.

http://p1.idg.pl/r/6d7ed

RZECZPOSPOLITA

Demokratyzacja FacebookaUżytkownicy największego na świecie serwisu społecznościowego przejmują kontrolę nad własnymi danymi. Udostępniane informacje mogą w każdej chwili trwale usunąć. Jest to działanie bezprecedensowe - tak uważają organizacje strzegące prywatności.

http://www.rp.pl/artykul/62956,269437_Demokratyzacja_Facebooka.html

Gospodarka w Internecie zyskujeTo był rekordowy rok specjalistycznych portali. Udało im się odebrać użytkowników m.in. biznesowym serwisom Onetu.

http://www.rp.pl/artykul/67344,270125_Gospodarka_w_Internecie_zyskuje.html

Miasto chce zmienić nazwę na potrzeby InternetuEu, miasteczko o tysiącletniej historii we wschodniej Normandii, chce się przemianować. Obecna nazwa utrudnia mu zaistnienie w sieci, co odbija się na dochodach żyjącego z turystyki Eu.

http://www.rp.pl/artykul/32,269365_Miasto_chce_zmienic_nazwe_na_potrzeby_Internetu.html

GAZETA PRAWNA

Nawet 1 mln zł dotacji na inwestycję w e-biznesUnijne dotacje na e-biznes będą największym przebojem w pierwszych tym roku konkursach na wsparcie ze środków UE. Można uzyskać z nich nawet 1 mln zł unijnej dotacji na inwestycję.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/116546,nawet_1_mln_zl_dotacji_na_inwestycje_w_e_biznes.html

GAZETA WYBORCZA

Fałszywe rekomendacje zalewają siećKupiłeś laptopa, bo ktoś zachwalał go w Internecie? Armię osób, która będzie polecała telewizory, książki czy telefony, można dziś wynająć za grosze.

http://wyborcza.pl/1,75248,6333155,Falszywe_rekomendacje_zalewaja_siec.html

Polski Skype? Ani widu, ani słychuPolska nie dorobiła się spółki high-tech rozpoznawalnej na całym świecie. Ponad dwa lata temu na łamach "Gazety" założyli się o to menedżerowie venture capital Tomasz Czechowicz i Dariusz Wiatr. Ale ani zwycięzca, ani pokonany kropki nad "i" nie stawia.

http://wyborcza.pl/1,82244,6332726,Polski_Skype__Ani_widu__ani_slychu.html

Rośnie liczba abonentówRośnie liczba klientów spółek telekomunikacyjnych - chętniej podpisujemy umowy terminowe, nie stronimy też od telefonii stacjonarnej.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6329058,Rosnie_liczba_abonentow.html

PARKIET

Telekomy zapłacą miliardy, ale późniejResort infrastruktury zastanawia się, czy w zamian za inwestycje nie odroczyć płatności za częstotliwości GSM i UMTS.

http://www.parkiet.com/artykul/7,786474_Telekomy_zaplaca_miliardy__ale_pozniej.html

PUBLICStandard

Bilet do wygodyKarty miejskie. Ich wprowadzanie w polskich miastach niemal zawsze przebiega w bólach. I choć mogą pełnić także rolę e-portmonetki czy pomagać w lepszym zarządzaniu transportem miejskim, to z reguły ich rola ogranicza się do pełnienia funkcji biletu okresowego.

http://p1.idg.pl/r/e4de2

MSPStandard

Telekomunikacja z RedmondMicrosoft udostępnił kolejną wersję Office Communication Server 2007 R2 - platformy, na której ma się opierać komunikacja wewnątrz firmy.

http://p1.idg.pl/r/bf420