Poniedziałkowy Przegląd Prasy

PTC może zostać inwestorem w Netii... Solorz-Żak porozumiał się z Nokia Siemens... Problemem cyfryzacji jest zakup drogich dekoderów... Faktury elektroniczne traktowane jak papierowe... Programy komputerowe bez patentów...

COMPUTERWORLD

Wysyp premierW drugim kwartale br. na polski rynek wejdą dwa systemy ERP, które będą rywalizować o średnich klientów. Oba mają charakteryzować się dużą elastycznością.

http://p1.idg.pl/r/6b008

Zbuntowany administrator z San Francisco domaga się 3 mln USD odszkodowaniaTerry Childs, oskarżony o przejęcie kontroli nad miejską infrastrukturą teleinformatyczną San Francisco, domaga się 3 mln USD odszkodowania m.in. za bezzasadne zwolnienie z pracy.

http://p1.idg.pl/r/fa54c

Branża IT: jakich pracowników szukali pracodawcyW jakim kierunku warto rozwijać swoje umiejętności i wiedzę informatyczną? Podpowiedzią może być obraz popytu na specjalistów IT w 2008 r.

http://p1.idg.pl/r/7b376

MSP STANDARD

Gartner: SaaS nie znaczy taniejMenedżerowie IT nie powinni z góry zakładać, że oprogramowanie dostarczane w formie usług jest tańsze od klasycznych aplikacji oraz, że będzie łatwiejsze w implementacji.

http://p1.idg.pl/r/aa900

RZECZPOSPOLITA

Zamieszanie na komórkowym rynkuUrząd Komunikacji Elektronicznej nie potrafi doręczyć operatorom decyzji administracyjnej.

http://www.rp.pl/artykul/19417,267184_Zamieszanie_na_komorkowym_rynku.html

Programy komputerowe bez patentówSoftware nie powinien być szeroko objęty opatentowaniem - takie stanowisko zajmie Polska, gdy na forum europejskim dojdzie do prac legislacyjnych w tej sprawie.

http://www.rp.pl/artykul/4,267109_Programy_komputerowe_bez_patentow.html

Elektroniczna jak papierowa W ramach likwidowania obciążeń dla przedsiębiorców Komisja Europejska chce znowelizować unijne przepisy o VAT, tak aby faktury elektroniczne były traktowane tak samo jak papierowe.

http://www.rp.pl/artykul/55745,267007_Elektroniczna_jak_papierowa_.html

GAZETA WYBORCZA

Problemem cyfryzacji jest zakup drogich dekoderówGłówne zagrożenia płynące z przestawiania telewizji na nadawanie cyfrowe to - zdaniem szefowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej - konieczność pomocy osobom "technicznie bezradnym" oraz koszt urządzenia przystosowującego telewizory do odbioru telewizji cyfrowej, który wynosi obecnie 400 zł .

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6302360,Prezes_UKE__Problemem_cyfryzacji_jest_zakup_drogich.html

PARKIET

PTC może zostać inwestorem w Netii Polska Telefonia Cyfrowa, śladem swojego udziałowca, nie zaprzecza, że szuka okazji do przejęć na polskim rynku. Stawia na transmisję danych i internet. Jak Netia.

http://www.parkiet.com/artykul/26,783922_W_Netii_nadejdzie_Era_.html

Solorz-Żak był w Barcelonie w interesach?Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Telewizji Polsat, coraz silniej angażujący się w branżę telekomunikacyjną, porozumiał się z Nokia Siemens co do warunków dostawy infrastruktury dla nowej mobilnej sieci.

http://www.parkiet.com/artykul/26,783999_Solorz_Zak__byl_w_Barcelonie__w_interesach_.html