Poniedziałkowy Przegląd Prasy

PTC może zostać inwestorem w Netii... Solorz-Żak porozumiał się z Nokia Siemens... Problemem cyfryzacji jest zakup drogich dekoderów... Faktury elektroniczne traktowane jak papierowe... Programy komputerowe bez patentów...

COMPUTERWORLD

Wysyp premier

W drugim kwartale br. na polski rynek wejdą dwa systemy ERP, które będą rywalizować o średnich klientów. Oba mają charakteryzować się dużą elastycznością.

http://p1.idg.pl/r/6b008

Zbuntowany administrator z San Francisco domaga się 3 mln USD odszkodowania

Terry Childs, oskarżony o przejęcie kontroli nad miejską infrastrukturą teleinformatyczną San Francisco, domaga się 3 mln USD odszkodowania m.in. za bezzasadne zwolnienie z pracy.

http://p1.idg.pl/r/fa54c

Branża IT: jakich pracowników szukali pracodawcy

W jakim kierunku warto rozwijać swoje umiejętności i wiedzę informatyczną? Podpowiedzią może być obraz popytu na specjalistów IT w 2008 r.

http://p1.idg.pl/r/7b376

MSP STANDARD

Gartner: SaaS nie znaczy taniej

Menedżerowie IT nie powinni z góry zakładać, że oprogramowanie dostarczane w formie usług jest tańsze od klasycznych aplikacji oraz, że będzie łatwiejsze w implementacji.

http://p1.idg.pl/r/aa900

RZECZPOSPOLITA

Zamieszanie na komórkowym rynku

Urząd Komunikacji Elektronicznej nie potrafi doręczyć operatorom decyzji administracyjnej.

http://www.rp.pl/artykul/19417,267184_Zamieszanie_na_komorkowym_rynku.html

Programy komputerowe bez patentów

Software nie powinien być szeroko objęty opatentowaniem - takie stanowisko zajmie Polska, gdy na forum europejskim dojdzie do prac legislacyjnych w tej sprawie.

http://www.rp.pl/artykul/4,267109_Programy_komputerowe_bez_patentow.html

Elektroniczna jak papierowa

W ramach likwidowania obciążeń dla przedsiębiorców Komisja Europejska chce znowelizować unijne przepisy o VAT, tak aby faktury elektroniczne były traktowane tak samo jak papierowe.

http://www.rp.pl/artykul/55745,267007_Elektroniczna_jak_papierowa_.html

GAZETA WYBORCZA

Problemem cyfryzacji jest zakup drogich dekoderów

Główne zagrożenia płynące z przestawiania telewizji na nadawanie cyfrowe to - zdaniem szefowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej - konieczność pomocy osobom "technicznie bezradnym" oraz koszt urządzenia przystosowującego telewizory do odbioru telewizji cyfrowej, który wynosi obecnie 400 zł .

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6302360,Prezes_UKE__Problemem_cyfryzacji_jest_zakup_drogich.html

PARKIET

PTC może zostać inwestorem w Netii

Polska Telefonia Cyfrowa, śladem swojego udziałowca, nie zaprzecza, że szuka okazji do przejęć na polskim rynku. Stawia na transmisję danych i internet. Jak Netia.

http://www.parkiet.com/artykul/26,783922_W_Netii_nadejdzie_Era_.html

Solorz-Żak był w Barcelonie w interesach?

Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Telewizji Polsat, coraz silniej angażujący się w branżę telekomunikacyjną, porozumiał się z Nokia Siemens co do warunków dostawy infrastruktury dla nowej mobilnej sieci.

http://www.parkiet.com/artykul/26,783999_Solorz_Zak__byl_w_Barcelonie__w_interesach_.html