Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Pierwsza strata Samsunga... UKE otworzył portal społecznościowy... Powstaje internetowy skarbiec polszczyzny... Czym zajmują się polscy specjaliści od elektroniki?... Starsi sięgają po gry komputerowe... Odliczamy Internet od dochodu... Ubywa chętnych na telefony komórkowe...

COMPUTERWORLD

Powstaje internetowy skarbiec polszczyznyTrwa projekt Narodowy Korpus Języka Polskiego, którego celem jest stworzenie internetowego skarbca polszczyzny. Wspierając inicjatywę, IDG Poland - wydawca m.in. tygodnika Computerworld - wyraziło zgodę na włączenie do korpusu tekstów przez nie wydanych.

http://p1.idg.pl/r/0ff80

Nortel na skraju bankructwaNajwiększy producent rozwiązań telekomunikacyjnych z Ameryki Północnej złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami. Czy gigant telekomunikacyjny może zniknąć?

http://p1.idg.pl/r/84abc

PUBLIC STANDARD

Dostęp otwarty czy zamknięty?Dostosowanie polskiego prawa do regulacji wspólnotowych poświęconych ponownemu wykorzystywaniu informacji z sektora publicznego, musi z jednej strony zapewnić swobodę cyrkulacji informacji będących w dyspozycji organów władzy publicznej, z drugiej zaś uwzględnić obowiązujące regulacje dotyczące ochrony baz danych, ocierające się niekiedy o monopol informacyjny.

http://p1.idg.pl/r/5e17b

RZECZPOSPOLITA

Pierwsza strata SamsungaSamsung, największy na świecie producent chipów pamięci, monitorów ciekłokrystalicznych i telewizorów, ma pierwszą kwartalną stratę w historii spółki.

http://www.rp.pl/artykul/19417,252728_Pierwsza_strata_Samsunga.html

Ubywa chętnych na telefony komórkoweGlobalny rynek telefonów komórkowych zmniejszy się w tym roku o 9 proc. - wynika z prognozy fińskiej grupy Strategy Analytics.

http://www.rp.pl/artykul/19417,253032_Ubywa_chetnych_na_telefony_komorkowe.html

Internet pozwala płacić mniej Osoby, które ponoszą wydatki na Internet, mogą odliczyć je od dochodu w PIT za 2008 r. Muszą jednak pamiętać o limicie wynoszącym 760 zł rocznie.

http://www.rp.pl/artykul/82631,252907_Internet_pozwala_placic_mniej_.html

Tak się bawią dorośli Gry komputerowe. To już nie są zabawki tylko dla dzieci. Po gry coraz chętniej sięgają starsi. Dla nich to ciekawsze niż telewizja.

http://www.rp.pl/artykul/55385,252929_Tak_sie_bawia_dorosli_.html

GAZETA WYBORCZA

Sygnity: Nas kryzys dotknął półtora roku temuNa razie nie mamy namacalnych dowodów na to, że dotyka nas kryzys, jeśli chodzi o sprzedaż. Żaden klient nie powiedział nam, że rezygnuje z jakiegoś zamówienia, bo pogorszyła się jego sytuacja finansowa. Byłoby jednak oznaką arogancji twierdzenie, że kryzys nas nie dotyczy - mówi "Gazecie" Piotr Kardach, prezes giełdowej spółki Sygnity, jednej z największych w polskiej branży IT.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6200680,Sygnity__Nas_kryzys_dotknal_poltora_roku_temu.html

High-tech po polskuSztuczne oko, najmniejszy termometr świata, mikrosystemy do walki z sepsą oraz chipy do badania faz płodności - tym zajmują się dziś nasi specjaliści od elektroniki.

http://wyborcza.pl/1,75248,6200063,High_tech_po_polsku.html

GAZETA.PL

Czar tranzystorów i telefonów z tarczą - UKE otworzył portal społecznościowyUrząd Komunikacji Elektronicznej stworzył muzeum polskiej telekomunikacji. Od wczoraj można je zwiedzać przez całą dobę, a nawet wstawiać własne eksponaty, bo to muzeum wirtualne.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6197535,Czar_tranzystorow_i_telefonow_z_tarcza___UKE_otworzyl.html