Poniedziałkowy Przegląd Prasy

3 czerwca udział Grupy ITI przekroczy 50% w liczbie głosów na WZA Grupy Onet. Według nieoficjalnych informacji Vivendi wycofa się z Nowej Cyfry+.

PARKIET

Zwycięski czerwiec komórek

Do końca pierwszego półrocza br. liczba użytkowników telefonów komórkowych przekroczy liczbę linii telefonii stacjonarnej. Operatorzy komórkowi podłączyli w pierwszym kwartale br. netto ponad 770 tys. klientów, podczas gdy TP S.A. podłączyła 23 tys. klientów a Netia odnotowała odpływ klientów. W I kwartale ponad 90-proc. udział we wzroście liczby użytkowników komórek mieli klienci systemów bezabonamentowych. (s. 3)

ITI będzie mieć 55,8%

3 czerwca KDPW zarejestruje konwersję na akcje zwykłe ponad 365 tys. uprzywilejowanych akcji należących do założycieli Onet.pl. Po konwersji udział Grupy ITI w liczbie głosów na WZA Onetu wzrośnie z 49,9% do 55,8%. Zgodnie z prawem, właściciel ponad połowy akcji musi ogłosić wezwanie na 100% akcji. Zależy to ostatecznie od decyzji KPWiG, a prezes J.Wejchert zapewnia, że ITI nie chce wyprowadzić GO z giełdy. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Nowy system w TP SA

TP S.A. wdrożyła system kolekcji danych KOBAT-KOLEKTOR, co ma m.in. przyspieszyć dostęp do informacji o wielkości ruchu telefonicznego. System za 120 mln zł wdrożyła w ciągu czterech lat gliwicka spółka WASKO. (s. 5)

Więcej Internetu w PKO BP

PKO BP udostępnił posiadaczom nieoszczędnościowych rachunków możliwość otrzymania informacji o saldzie za pośrednictwem Internetu. Informacja będzie dostarczana na skrzynkę pocztową na serwery poza PKO BP; usługa będzie kosztować 12 zł. (s. 6)

PULS BIZNESU

Telmax: 23 maja debiut na GPW

Bydgoska firma informatyczna zadebiutuje na warszawskiej giełdzie 23 maja br. Akcje Telmaxu zostały zakwalifikowane do segmentu SiTech i będą notowane w systemie notowań ciągłych. Emisja obejmie 79 tys. walorów skierowanych do posiadaczy obligacji zamiennych i 556 tys. akcji dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 10 zł, cena zamiany dla posiadaczy obligacji – na 98,5 zł. (s. 3)

Vivendi wycofuje się z Nowej Cyfry +

Dziś spodziewany jest komunikat w sprawie wycofania się Vivendi z Nowej Cyfry +, platformy powstałej z fuzji Wizji TV z Cyfrą +. Vivendi kontroluje 75% akcji NC+. (s. 7)