Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Według deklaracji wiceministra infrastruktury, w ciągu 3 - 5 lat Polska osiągnie obecny poziom rozwoju Internetu w UE.

PARKIET

Telekomy w dołku

W miniony piątek akcje Deutsche Telekom i France Telecom osiągnęły historyczne minima, a kurs Vodafone obniżył się do poziomu najniższego od czterech lat. Telekomy otrzymały od czołowych banków inwestycyjnych obniżone rekomendacje. Po ogłoszeniu decyzji rządu o dokapitalizowaniu akcjami TP S.A. banków BGK i BGŻ, także kurs naszego największego operatora obniżył się o 4,5%. (s. 1, 4)

Kłopotliwe kontrakty na Elektrim

W ostatnim czasie najpłynniejszymi kontraktami na GPW są futures na akcje Elektrimu. Inwestorzy obawiają się rozliczenia zawartych kontraktów, ponieważ GPW nie przedstawiła w przepisach dotyczących futures procedur postępowania na wypadek upadku spółki sygnującej kontrakty. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Nasz Internet w UE za 3-5 lat

Polska może za 3 – 5 lat osiągnąć poziom rozwoju Internetu, który obecnie jest w krajach Unii Europejskiej. Taka deklarację złożył w Brukseli wiceminister infrastruktury Krzysztof Heller. (s. 2)

Wonlok pod skrzydła Softbanku?

BGŻ zabezpieczył się przed zawirowaniami wokół Wonloka, wdrażającego w banku system informatyczny Eurobank On-Line, wykupując prawa do tego produktu. Tymczasem według b. właściciela Wonloka, W. Ogrodowczyka, obecnie prawdopodobne jest odkupienie spółki od BRE Banku przez Softbank. (s. 5)

PULS BIZNESU

Elektrim: impas w sprawie długów

Obligatariusze Elektrimu potwierdzili, że nadal prowadzą rozmowy z zarządem holdingu w kwestii uregulowania wierzytelności. Według przedstawicieli obligatariuszy, w ub. tygodniu nadal wyraźna była jednak różnica pomiędzy stanowiskami obu stron rozmów. (s. 6)