Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Według informacji agencji ISB, na posiedzeniu 27 marca, RN Polkomtela odwoła większość składu zarządu, w tym prezesa Marka Mroczkowskiego.

PARKIET

Czy sprawa IACS odbije się na wycenie ComputerLandu?

ComputerLand nie obawia się skutków zmiany warunków kontraktu z Hewlett-Packard dotyczącego systemu IACS. "Nawet jeśli doszłoby dozerwania umowy z HP i spółka straciłaby, załóżmy, 50 mln zł przychodów, to i tak w porównaniu z 2000 rokiem portfel zamówień jest duży" - ocenił Bartosz Widzyński, analityk DM BOŚ. (s. 1, 3)

Prokom ponad rynek

Analityk CDM Pekao w raporcie z 1 marca uznał wyniki Prokom Software za zaniżone. Jego zdaniem spółka jest tańsza w porównaniu z innymi, notowanymi na GPW integratorami. W raporcie Prokom otrzymał więc rekomendację ponad rynek i wycenę akcji na 148 zł. (s. 4)

Tel-Energo patrzy na Pro Futuro

Rada nadzorcza Tel-Energo zażyczyła sobie dodatkowych analiz inwestycyjnych, w związku z planami inwestycji w Pro Futuro. Według informacji Parkietu, w grę wchodzi inwestycja na kwotę 60 mln zł. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Podatek VAT na programy IT

Przychody do budżetu wynikające z z nowelizacji ustawy o podatku VAT w zakresie opodatkowania licencji na programy komputerowe wyniosą 200 - 300 mln zł rocznie. Według noweli zarówno od sprzedaży jak i udzielenia licencji na oprogramowanie należy zapłacić 22% VAT. (s. 3)

PULS BIZNESU

Sofrecom także wszedł do gry o billing dla TP S.A.

Dzisiaj spodziewane jest ogłoszenie przez TP S.A. krótkiej listy oferentów na system billingu klientów biznesowych operatora. W konkursie uczestniczą Amdocs, Cap Gemini , HP i IBM, oraz EDS. Nieoczekiwanie ofertę złożył także Sofrecom, nie zaproszony przez TP S.A. do konkursu. (s. 7)

Apexim: układ zadecyduje o kupnie Wonloka

Przeżywający kłopoty finansowe Apexim liczy, że wkrótce porozumie się z wierzycielami. "Wierzyciele zdają sobie sprawę, że układ jest dla nich korzystniejszy niż upadłość firmy" - powiedział Zbigniew Chrzanowski, nowy prezes Apeximu. (s. 7)

RN Polkomtelu zmieni zarząd

Rada nadzorcza Polkomtelu odwoła większość członków siedmioosobowego zarządu, w tym prezesa Marka Mroczkowskiego na posiedzeniu rady 27 marca - podaje agencja ISB. Rada zadecyduje także o emisji obligacji wartości 500 mln zł i wpisaniu do statutu spółki świadczenia usług telefonii stacjonarnej. (s. 7)