Poniedziałkowy Przegląd Prasy

NWZA Polkomtela zmieniło w ub. piątek skład rady nadzorczej operatora PLUS GSM.

PARKIET

KPWiG chce karać insiderówKPWiG chce mieć prawo do karania osób wykorzystujących poufne informacje i manipulujących kursami papierów wartościowych. Dotychczasowe przepisy okazują się nieskuteczne: komisja złożyła od 1995 roku 34 wnioski o podejrzeniu ujawnienia informacji poufnej, z czego 7 spraw zakończyło się skierowaniem do sądów aktów oskarżenia. Nikogo nie skazano. (s. 1)

Zlecenie ABN Amro podbiło kurs TP SANiemal 7-proc. zwyżkę kursu TP S.A. podczas piątkowej sesji spowodowało jedno zlecenie kupna. Przed południem w dwóch transakcjach właściciela zmieniło 300 tys. papierów operatora. Póżniej jeszcze dotarło zlecenie, prawdopodobnie właśnie od ABN Amro, na 500 tys. akcji TP S.A. po kursie 16,45 zł (kurs otwarcia – 15,25zł), które szybko „wyczyściło” stronę podażową. (s. 3)

PULS BIZNESU

Netia dogadała się z obligatariuszami Już jutro strategicznym inwestorem Netii mogą zostać wierzyciele operatora. Dziś zarząd Netii ma przedstawić rekomendację projektów uchwał na NWZA, które zaplanowano na jutro. Obejmują one emisję nowych akcji, które za długi objąć mają obligatariusze Netii. (s. 9)

Polsat wysłał memoranda do potencjalnych partnerówZygmunt Solorz przygotowuje się do sprzedaży części udziałów w Polsacie – według informacji PB memorandum przekazano do Bertelsmanna, News Corp., Vivendi, AOL TW, Disney, Media Set i Leo Kircha. Ponadto wśród kandydatów wymienia się Agorę, jednak Zygmunt Solorz nie chce zgodzić się na oddanie jej pełnej kontroli nad Polsatem. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Nowi w radzie PolkomtelaNWZA Polkomtela zmieniło w piątek skład rady nadzorczej operatora. Nowymi członkami rady zostali Stanisław Dobrzański, prezes PSE, Stanisław Speczik i Andrzej Szczepek – prezes i wiceprezes KGHM oraz Zbigniew Wróbel, prezes PKN Orlen. (s. 3)