Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Obligatariusze Elektrimu złożyli wniosek o upadłość holdingu.

PARKIET

Wniosek o upadłość Elektrimu złożony

Posiadacze 75% obligacji Elektrimu złożyli wniosek o upadłość holdingu. Wierzyciele nie zgadzają się na propozycję opóźnienia spłaty 479,3 mln EUR. Analitycy, jak również przedstawiciele spółki nie wierzą jednak w upadłość spółki. (s. 1, 2)

Zmiany w radzie MCI

Trzy osoby zrezygnowały z pełnienia funkcji nadzorujących w MCI. Przyczyną rezygnacji przedstawicieli funduszy OFE DOM, CAIB IM, oraz OFE Winterthur jest obniżenie przez te instytucje zaangażowania w kapitale spółki. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Czeski pociąg do „komórek”

W okresie przedświątecznym w Czechach sprzedano 700 tys. telefonów komórkowych. W sumie aparaty przenośne posiada obecnie 7 mln z 10 mln obywateli Czech. Oznacza to, że Czesi posiadają procentowo więcej telefonów komórkowych niż Niemcy, czy Japończycy. (s. 5)

Lepsze wyniki Netii

Analitycy pytani przez PG przedstawili skrajne prognozy dotyczące wyników Netii w IV kwartale: od 120 mln zł zysku do 200 mln zł straty. Zakładane wyniki, nawet w tak szerokim przedziale, są lepsze od wyników spółki z III kw. 2001 ( 0,5 mld zł straty). (s. 8)

GAZETA WYBORCZA

Skończył się wideofilm

W USA odtwarzacze DVD wypierają tradycyjne magnetowidy. Według Adams Research Media, obecnie są one już w 36% amerykańskich domów. Do końca roku 50% domów w Stanach Zjednoczonych ma być wyposażonych w odtwarzacze DVD. (s. 23)