Poniedziałkowy Przegląd Prasy

W pierwszym kwartale 2002 roku zapadną decyzje co do zmiany nazwy handlowej operatora sieci Idea na Orange.

PARKIET

40-procentowa redukcja długu Elektrimu mało realna

Według analityków, zredukowanie zadłużenia Elektrimu, jak chce tego firma o 40%, jest mało realne. Notowania Elektrimu obniżyły się po informacji o planach redukcji zadłużenia o 6%. (s. 1)

Idea może zmienić nazwę na Orange

Do końca pierwszego kwartały przyszłego roku zarząd TP S.A. podejmie decyzję co do zmiany nazwy handlowej Idei na Orange. Nie są natomiast rozpatrywane zmiany struktury własnościowej, więc TP S.A. pozostanie 66-procentowym udziałowcem Centertela. (s. 2)

PRAWO I GOSPODARKA

Mętna prywatyzacja TP SA

Warszawska prokuratura apelacyjna zbada śledztwo w sprawie prywatyzacji TP S.A., umorzone przez Prokuraturę Okręgową. Zażalenie na jej decyzję wniosła NIK. Izba dopatrywała się nieprawidłowości w wyborze doradcy ministra skarbu przy prywatyzacji telekomu, z jej raportu wynikało też, że jedna z ofert odrzuconych była korzystniejsza od wybranej oferty FT i Kulczyk Holdings. (s. 10)

GAZETA WYBORCZA

Byle przetrwać 2002

Według analityków Forrester Research, zapaść na rynku informatycznym zakończy się w III kwartale przyszłego roku. Rynek powróci na ścieżkę szybkiego wzrostu jednak dopiero w 2004 roku. (s. 28)

Financial Times

TMP nie podbije stawki w przetargu o HotJobs

TMP Worldwide, właściciel serwisu rekrutacyjnego Monsters.com zapowiedział, że nie podniesie swojej oferty na czołowy serwis tej branży - HotJobs.com. Tym samym z walki zwycięsko wychodzi Yahoo!, które złożyło w tym miesiącu zaskakująca kontrpropozycję przejęcia HJ za 436 mln USD w akcjach i gotówce. (s. 15)