Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Jutrzejsze NWZA Netii zadecyduje o dalszym istnieniu spółki. Decydujący głos będzie miała Telia, która zarejestrowała 73% głosów.

PARKIET

Netia nie spłaci w terminie odsetek

Netia poinformowała, że nie zapłaci w teminie odsetek od obligacji zapadających w 2009 roku. Tymczasem we wtorek odbędzie się NWZA Netii, podczas którego akcjonariusze zadecydują o istnieniu spółki. Decydujący głos będzie miała Telia, która zarejestrowała 73% udział w głosach. (s. 2)

TP S.A. liderem CETOP 20

Telekomunikacja Polska będzie liderem nowego indeksu dwudziestu największych spółek Europy Środkowej, który zostanie wprowadzony na giełdę w Budapeszcie 1 stycznia 2002 roku. Udział wszystkich polskich spółek wyniesie w indeksie ponad 40%, w tym TP S.A. – 13,99%. (s. 7)

PRAWO I GOSPODARKA

Inwestycje w sieci

Mimo, że trzej działający rynku operatorzy komórkowi mają razem 9 tys. stacji bazowych, muszą nadal inwestować w ich budowę. Do końca roku ich liczba przekroczy 10 tys., a tylko Centertel zamierza powiększyć ich liczbę o 500 - 600 stacji do końca 2002 roku. (s. 3)

Vivendi w Echostar

Vivendi przejmie prawdopodobnie 10% akcji amerykańskiego Echostar, płacąc za ten pakiet udziałów 1,5 mld USD. (s. 5)

UMTS zbyt drogi

Eurotel i RadioMobil otrzymały w piątek licencje na świadczenie w Czechach usług UMTS. W przetargu na trzy licencje nie wzięło udziału więcej firm. Do budżetu Czech wpłynie więc zamiast planowanych początkowo 20 mld CZK - 7,4 mld CZK. (s. 6)

PULS BIZNESU

Elektrim spłaci dziś tylko odsetki

Elektrim nie uzyskał środków wystarczających do przedterminowego wykupienia wszystkich obligacji. Dzisiaj holding zapłaci tylko 8,3 mln EUR odsetek od ich wartości nominalnej. (s. 7)