Poniedziałkowy Przegląd Prasy

W Wiedniu rozpoczyna się proces pomiędzy Elektrimem i Deutsche Telekom, który rozstrzygnie, czy warszawski holding nabył w 1999 roku akcje operatora Ery nie łamiąc umowy pomiędzy wspólnikami.

PARKIET

Szeptel nie kupi akcji Telbanku od Pekao

Rada nadzorcza Telbanku nie zgodziła się na sprzedaż przez Pekao akcji spółki Szeptelowi. Według informacji Parkietu, do zakupu akcji Talbanku zgłosił się chętny będący już jego akcjonariuszem - BRE. Tym samym przysługuje mu prawo pierwszeństwa zakupu. (s. 4)

Krajobraz po bitwie

Mijają dwa lata od początku internetowej hossy na krajowym rynku. W nadziei na szybki zysk spółki nie posiadające sieciowych aktywów skupowały z rynku wszystko, co miało coś wspólnego z Internetem. Czas zweryfikował internetowe marzenia. (s. 10)

PRAWO I GOSPODARKA

Bankgesellschaft przyniesie stratę

Przedstawiciele Bankgesellschaft Berlin zapowiadają, że bieżący rok zakończy on stratą. Bank poszukuje inwestorów. Przedstawiciele Inteligo, internetowego konta, którego jednym z właścicieli jest BB nie obawiają się o przyszłość usługi w Polsce. (s. 6)

PULS BIZNESU

Rusza proces Elektrim vs DT

Przed sądem arbitrażowym w Wiedniu rozpoczyna się proces, który ma rozstrzygnąć trwający od dwóch lat spór pomiędzy Elektrimem i Deutsche Telekom. Międzynarodowe Centrum Arbitrażowe Austriackiej Federalnej Izby Gospodarczej zadecyduje, czy Elektrim naruszył umowę wspólników przy zakupie 15,8% akcji PTC, operatora Ery. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Online kosztuje

Quest-France - największy francuski dziennik regionalny - wprowadza opłaty za korzystanie z większości zawartości swojego serwisu online. Nowa oferta jest kierowana do farmerów, firm, urzędów i szkół, których według opinii Quest-France nie odstraszy wysoka cena za dostęp do archiwów internetowych gazety (min. 385 EUR rocznie). (s. 23)

RZECZPOSPOLITA

Nowe taryfy Idei

PTK Centertel wprowadza nowe taryfy, które mają pomóc spółce w walce o klientów indywidulnych z konkurentami w postaci PTC i Polkomtela. Według nieoficjalnych informacji RZ, w nowych taryfach zostanie zmieniony sposób naliczania opłat - będą naliczane po pierwszej minucie co 30 sekund. Zniknie usługa "co druga minuta gratis", a okres obowiązkowego abonamentu po zakupie telefonu w promocji wydłuży się z 12 miesięcy do dwóch lat. (s. B4)