Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP S.A. podpisze w ciągu kilku dni szczegółową umowę z PTK Centeretel w sprawie projektu telefonizacji wsi na bazie analogowej sieci komórkowej NMT.

PARKIET

Upadłość STGroup

Sąd ogłosił upadłość STGroup. Postanowienie uprawomocni się w ciągu dwóch tygodni, do upłynięcia tego czasu akcje STGroup będą notowane. Po trzech kwartałach br., spółka miała 64 mln zł strat przy 163 mln zł przychodów ze sprzedaży. (s. 2)

Analitycy stawiają na ComputerLand

Według analityków pytanych przez Parkiet, w 2002 roku spośród wszystkich spółek IT najlepiej powodzić się będzie CL. Warszawski integrator udanie uporządkował w ciągu 2 lat grupę kapitałową i uniknął powszechnych wśród innych spółek błędów podczas internetowego hurraoptymizmu z przełomu 1999 i 2000 roku. (s. 3)

7bulls stawia na TVPekpol

Działająca na rynku spożywczym firma Pekpol, kontrolowana przez , ma zostać nadawcą programów telewizyjnych. W tej sprawie spółka podpisała porozumienie o współpracy z Eurocast Italia i powiązanym z nim warszawskim Fincast. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Komórki nie mogą zastąpić telefonów

W ciągu najbliższych kilku dni ma zostać podpisana szczegółowa umowa partnerska o współpracy pomiędzy TP S.A. i PTK Centertel w sprawie telefonizacji terenów wiejskich na bazie analogowej sieci komórkowej Centertela – NMT. (s. 3)

Optimus integruje

TCH Systems podwyższyła kapitał i nic nie stoi już na przeszkodzie, aby sfinalizował zawartą ze spółką w sierpniu br. transakcję. Łącznie Optimus kupi 149,5 tys. akcji integratora, odpowiadających 99,8 % głosów na WZA. (s. 12)

GAZETA WYBORCZA

Fuzja badaczy dotcomów

Nielsen/NetRatings przejmie za 71 mln USD Jupiter Media Metrix. Do fuzji dojdzie w I kw. 2002 roku. Jeszcze 16 miesięcy temu, wartość przejmowanego obecnie konkurenta, po fuzji Jupiter z Media Metrix w czerwcu 2000 roku, oceniano na 1 mld USD. (s. 24)