Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Po likwidacji Ministerstwa Łączności, sprawy resortu przejmie powołany na stanowisko wiceministra gospodarki Piotr Niemczyk.

GAZETA WYBORCZA

Niemczyk od łącznościPiotr Niemczyk został wiceministrem gospodarki odpowiedzialnym za sprawy łączności. Nowy wiceminister pracował ostatnio w MSWiA, gdzie zajmował się telekomunikacja w służbach podległych resortowi. (s. 2)

PULS BIZNESU

Apple stawia na notebookiApple zdobyło dotychczas około 1% polskiego rynku. Polski dystrybutor komputerów Apple’a pokłada duże nadzieje w sprzedaży notebooków. Dobre wyniki zamierza uzyskać dzięki upowszechnieniu sieci bezprzewodowych. (s. 21)

PARKIET

Złe rekomendacjeTP S.A. osiągnęła podczas piątkowych notowań historyczne minimum. Wiąże się to z obniżeniem przez banki inwestycyjne, m.in. Morgan Stanley Dean Witter, Merill Lynch oraz Schroder Salomon Smith Barney, rekomendacji dla operatora. Spadki dotknęły jednak jeszcze kilku innych dużych operatorów w regionie: Cesky Telecom, czy węgierski MATAV. (s. 1)

Transakcja z Vivendi niezagrożonaWedług informacji Parkietu, transakcja Elektrimu z Vivendi nie jest zagrożona, pomimo przeciągających się rozmów obu firm. Zbliżeni do władz Elektrimu informatorzy gazety utrzymują, że do zamknięcia negocjacji brakuje porozumienia tylko w przypadku kilku mniej istotnych kwestii. (s. 2)

Oferta udana, ale drogaDoradcy Szeptela, przede wszystkim z Raiffeisen Investment Polska oraz Domu Inwestycyjnego BRE, otrzymali po udanym uplasowaniu 2,6 mln akcji spółki ponad 3 mln zł. Sowite wynagrodzenie doradców może wskazywać, że kluczową rolę w powodzeniu oferty odegrały powiązane z doradcami banki. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Fuzja jest nieuchronnaW miniony piątek miało zostać ogłoszone połączenie Canal+ i Wizji TV, rywalizujących od trzech lat platform cyfrowych. W sumie obejmą niemal 80% polskiego rynku. (s. 3)