Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Nic nie wskazuje na to, by France Telecom miał kupić 10% akcji TP S.A.

GAZETA WYBORCZA

Wykręcają się

France Telecom prawdopodobnie nie skusi się na realizację opcji zakupu 10% akcji TP S.A. po blisko 40 zł za sztukę. Według krążących wśród analityków pogłosek, Francuzi skłonni są zapłacić ok. 25 zł za sztukę. Rząd po 31 lipca może zaoferować inwestorom obligacje zamienne, które w przypadku telekomów sprzedają obecnie znacznie lepiej niż akcje. (s. 16)

Nie tylko artykuły

Najlepsze internetowe wydanie, spośród amerykańskich gazet posiada „Washington Post”. Taki werdykt wydał Amerykański Związek Prasy (NAA), który uhonorował gazetę nagrodą Digital Edge w czterech kategoriach. (s. 17)

PARKIET

Dwa prospekty Interii

Przewodniczący KPWiG, Jacek Socha, powiedział, że nie ma na razie podstaw do wycofania akcji portalu z publicznego obrotu. W Komisji znajduje się właściwie przygotowany prospekt Interii. Zdaniem przewodniczącego KPWiG, dopiero nieprawdziwe informacje finansowe zawarte w prospekcie, a potwierdzone przez rewidentów mogą zadecydować o cofnięciu zezwolenia na dopuszczenia do publicznego obrotu. (s. 1, 5)

Czego inwestorzy nie wiedzieli o Arenie

Prezes Tel-Energo, Jerzy Urbanowicz, zarzucił portalowi niedopełnienie obowiązków informacyjnych. Jego zdaniem, to właśnie niezależne przyczyny zadecydowały o niepowodzeniu emisji Areny. (s. 1, 9)

Notowania on-line za 2 lub 4 złote

Za dostęp do serwisu notowań on-line inwestorzy będą od początku 2002 roku płacić 2 lub 4 złote, w zależności od sposobu współpracy z biurem maklerskim. Oznacza to obniżkę o 75% lub 50% w stosunku do obecnych cen dyktowanych przez GPW. (s. 2)

PULS BIZNESU

Prokom ma wyemitować obligacje za 250 mln zł

Prokom planuje emisję obligacji zamiennych, które zostaną prawdopodobnie uplasowane na rynkach w Londynie i Nowym Jorku. Wartość emisji, którą przygotowuje konsorcjum banków z PKO BP ma wynieść 250 mln zł. (s. 7)

Arena chce złożyć w USA pozew przeciw Tel-Energo

Arena zamierza złożyć odwołanie od decyzji sądu odrzucającej wniosek portalu o zabezpieczenie jej roszczeń na aktywach Tel-Energo. Ponadto Arena rozważa jeszcze rozszerzenie powództwa i złożenie pozwu w USA. (s. 8)